Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

22.5.2015 Letní dekorační brunch

Zahradní slavnosti, balkónové večírky a dýchánky v předzahrádce jsou za dveřmi - přijďte si na ně vyrobit výzdobu, kterou vám budou sousedi závidět. Táňa Martincová vás na nedělním brunchi 14. 6. naučí dekorace, které udělají večírek i z obyčejné svačiny.

 

21.5.2015 Divadlo v krabici

7. 6. nás čeká poslední předprázdninový workshop pro děti. Jeho téma rozhodně není náhodné - stínové divadlo v krabici, které si účastníci pod vedením ilustrátorky Štěpánky Bláhovcové vyrobí, je totiž cestovní, což se o prázdninách hodí.

19.5.2015 Hledá se malý ilustrátor

POZOR, POZOR! Soutěž o návrh pohledů na léto je prodloužena do konce května a věk účastníků není nikterak limitován. Těšíme se proto, že nám v nastavení dojdou také další návrhy malých ilustrátorů, aby ta letní sada mohla být náležitě pestrá!

5.5.2015 Krajinářská dílna

V neděli 17. 5. se můžete těšit na další ze série ilustrátorských dílen. Na řadě je Anna Pleštilová, která svou dílnu nazvala Příroda přírodními pigmenty, dílna pro malíře a alchymisty. Kdo chce přírodu zachytit, musí si na ní nejprve vyprosit potřebná barviva. Kouzlit se bude s řepou, čajem, kvítím, hlinkou, okrem či uhlem.

13.4.2015 Navrhněte pohled na léto!

Chtěli byste mít svůj vlastní pohled vydaný v rámci letní papelote sady? Zkuste štěstí (ale také svůj um) v soutěži o návrh podoby pohledů na léto. Cítíte-li, že ve vás zraje skvělý nápad, pošlete jej do 31.5. (termín je prodloužen) na info@papelote.cz (specifikace níže). Z došlých návrhů vybereme ladící skupinku, která vytvoří letní sadu 2015.

 

2.4.2015 Termín navíc

Pro velký zájem o dekorační workshop přidáváme další termín. Kdo se nevešel, má šanci to zkusit o víkend později - v neděli 26. 4. Těšíme se na vás!

26.3.2015 První jarní dílna

V neděli 12. 4. nás čeká první ilustrátorská dílna pro děti. Pod vedením Kateřiny Sechovcové na ní prozkoumáme tajemství slepotisku. Z odřezků vytvoříme matrici - reliéf, který pak pomocí lisu přeneseme na papír. Vznikne krajina v braillovu písmu, magické hory a doly pod bříšky prstů.

18.3.2015 Dílny pro děti

S jarem přichází další cyklus dětských ilustrárotských workshopů. Těšit se můžete na neděle plné krajin, hor, stínového divadla či světa za sklem kukátka.

Začínáme 12. 4. dílnou Kateřiny Sechovcové s názvem Přes hory doly, na které vzniknou slepotisky - magické krajiny v braillovu písmu.

17.3.2015 Fedrigoni Top Award

Letos vůbec poprvé putovala cena předního evropského výrobce papíru Fedrigoni Top Award po svém vyhlášení v londýnské Stationers' Hall také do České republiky. Máme velikou radost z třetího místa, na němž se v kategorii Corporate publishing umístilo svou kolekcí diářů na rok 2015 právě papelote.16.3.2015 Jarní výprodej

Rok se s rokem sešel a v papelote se opět posbíraly kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost". Vyhlašujeme proto jarní výprodej, ve kterém opět pod heslem s chybami, ale s láskou nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží. Přijďte si pro poklady, než zmizí!

11.3.2015 Dekorační workshopy

Na letošní předletí jsme připravili workshopy pro dospělé, zaměřené na papírové dekorace, které i běžnou večeři promění ve slavnost. První proběhne 19. 4., bude mít podobu brunche a naše grafička Táňa Martincová na něm představí 7 typů ozdob z různých druhů papíru, kterými je možné vkusně ozdobit večírek.

6.3.2015 MDŽ

Přejeme všem ženám krásný mezinárodní den a nabízíme malý dárek v podobě 20% víkendové slevy na našem eshopu. Použijete-li tajný kód MDZ2015, zbyde vám po nákupu ještě na pohár.

 

13.2.2015 Wildpapers v papelote

Do obchodu papelote dorazily další kousky z limitované série od Wildpapers. Ty první se před Vánoci vyprodaly tak rychle, že jsme je ani nestihli propagovat. Pokud vám tedy unikly, teď máte druhou šanci! Jde o ručně vázané bloky - knihy od vedoucích knihvazačské dílny UMPRUM, Jana Hybnera a Vlaďky Šturmové.

 

 

10.2.2015 Papelote v Paříži

Nedávná cesta nás zavedla do Paříže, tak jsme neodolali a navštívili Atelier Nota, který už nějakou dobu nabízí naše zboží. Vždycky totiž potěší vidět, jak se produktům opustivším domovinu daří. Tady se evidentně zabydlely a další velká krabice putující minulý týden do Francie naznačuje, že už zapouští kořeny.

27.1.2015 Cítíte ten potenciál?

Leden už je skoro za námi, poprašek novoroční čerstvosti už jsme si možná stihli trochu pošlapat a naše kroky zas rázují v uvyklém rytmu. Nejvyšší čas si připomenout, že to před námi máme stále ve svých rukách, že zasnít se je možné i v únoru a vykročit dál tanečním krokem se dá i po konci plesové sezóny!

Přejeme vám hodně představ hodných naplnění...

23.1.2015 Top Award 2015

Papelote se se svou letošní kolekcí diářů ocitlo na seznamu finalistů mezinárodní soutěže Fedrigoni Top Award 2015!

Výběr nás moc těší jednak proto, že konkurence je veliká, ale také proto, že s papíry společnosti Fedrigoni se nám dobře pracuje.

 

21.1.2015 Hledá se postprodukční

POZOR, POZOR!

Hledáme posilu na externí dlouhodobou spolupráci – postprodukci fotografií.

Zájemce prosíme o zaslání CV a ukázek práce na email filip.sach@papelote.cz do konce ledna.

16.1.2015 Papírový ples

V prosinci se v Liberci konal ples Technické univerzity, celý z papíru. Papelote věnovalo pár cen do soutěže o nejlepší kostým a na oplátku dostalo  fotky skvěle zachycující kretivitu přítomných -no posuďte sami!

9.1.2015 PF 2015

Papelote vám přeje dobrý rok!

5.12.2014 Poštovné zdarma!

Využijte naší mikulášské nabídky! Zboží, které objednáte 5. a 6. 12., vám s českou poštou pošleme zdarma! Vezměte si čas na rozmyšlenou a objednejte vše, co do Vánoc potřebujete. Za ušetřené peníze můžete přihodit třeba něco malého pro sousedku...

4.12.2014 designSUPERMARKET 2014

Od 11. do 14. 12. proběhne v domě U Minuty pražský designSUPERMARKET. Máte-li problém s vánočními dárky, tady ho jistě vyřešíte! Nabídka bude jistě lákavá a my do ní přidáme představení několika převánočních novinek, je tedy na co se těšit.

2.12.2014 papelote na druhou je zpět!

V adventním čase se do našeho kamenného obchodu vrací recyklovaná kolekce papelote na druhou, vytvořená ze zbytků z výroby. Žádné dva kusy nejsou stejné, máte tedy šanci pořídit opravdu jedinečný dárek.

2.12.2014 Předvánoční eshop

Milí Ježíškové, Vánoce jsou za chvíli! Chcete-li, aby vaše dárky dorazily pod stromeček včas, objednejte je prosím do 18. 12. Náš eshop se pak definitivně uzavře o půlnoci 21.12., poslední balíčky odešleme 22.12., dodání do Vánoc však již nemůžeme garantovat. Objednávky došlé později vyřídíme až v novém roce.

1.12.2014 Knihex je již tuto neděli!

Knihex není jen letní Náplavka, setkání s malými nakladatelstvími a českými papírnictvími má od loňska i svoji zimní verzi. Těšit se tak můžete na příjemnou neděli strávenou v novém prostoru holešovických Jatek78.

12.11.2014 O víkendu budeme na Feschmarktu.

Od 14. do 16. listopadu bude ve Vídni probíhat prodejní přehlídka umění a designu - Feschmarkt. A papelote nebude stejně jako loni v krásných industriálních prostorách Ottakringer Brauerei chybět. Butete-li tedy o víkendu ve Vídni, nenechte si to ujít.

11.11.2014 Papelote hledá manažera zakázek

Hledáme do týmu papelote kolegu nebo kolegyni na pozici obchodníka v oblasti zakázek na míru vznikajících v tvůrčím studiu papelote – pape.labu.

7.11.2014 Diář pro Cestu domů

Spolupráce s Cestou domů přinesla i letos návrh diáře, který je od listopadu v prodeji v Krámku na cestě domů. Zisk z prodeje je určen na podporu domácího hospice pomáhajícího lidem na konci života a jejich pečujícím blízkým.

6.11.2014 Papelote na Marketing festivalu

O víkendu to v Brně šustilo papelote sešity. Nic nepotěší tak, jako vidět, že se vaše produkty používají (dokonce i tam, kde je to celé o "digitálu"). Děkujeme za pozvání, bylo to skvělé!

3.11.2014 Tiskárna na kolečkách

Na neděli 9. 11. se chystá další dílna pro děti, tentokrát pod vedením ilustrátora Martina Raudenského. Na programu jsou pestré pohlednice tištěné z výšky, jimž za matrice poslouží odřezky prkýnek, dřěvěná písmena či třeba korkové zátky.

8.10.2014 Dílna s Kateřinou Sechovcovou

Na neděli 12.10. je připravena další dílna pro děti, tentokrát s Kateřinou Sechovcovou. Její POP-UP dílna se zaměří na tvorbu prostorových objektů z papíru. Budete překvapeni, co vše na vás může z původně dvojrozměrné plochy vykouknout!

24.9.2014 Ilu-dílna již tuto neděli!

Další dílna pro děti se kvapem blíží! Tentokrát ji povede ilustrátorka Tereza Šedivá, která si pro vás připravila malý tiskařův úlet: Tradiční tisk je metoda, která nám svou nevyzpytatelností dává svobodu... KŘÍDLA. A právě na takových křídlech plných křehkých textur se budete moct v neděli 28.9. proletět a vytvořit ptactvo nevídaných vzorů a tvarů.

24.9.2014 papelote na Meet Czech Design

Budete-li příští víkend v Brně, nenechte si ujít akci Meet Czech Design aneb Setkávání s designem v kavárnách, kterou v rámci brněnského bienále pořádá agentura Czech Tourism. V neděli 5. října tu vystoupí také Kateřina Šachová, zakladatelka a hlavní designérka papelote.

23.9.2014 TABOOK se blíží!

3. ročník festivalu malých nakladatelů v Táboře je na dohled! Letošní téma věnované cestám je papelote velmi blízké – dopisní, papírem zprostředkované cesty člověka k člověku jsou červenou nití prolínající se naší prací. Na Tabooku se proto kromě papelote stánku s tematicky zaměřeným sortimentem (dopisní kolekce Carta, cestovní deníky, obaly na knihy...) můžete těšit také na dopisní workshopy pro malé i velké.

Vypravte se do Tábora, stojí to za to!

18.9.2014 Podzimní ilu-dílny

Cyklus oblíbených nedělních dílen pro děti, které papelote pořádá ve spojení se sdružením Ilustrátoři, se překlopil do své poprázdninové poloviny. Těšit se teď můžete na workshopy s Terezou Šedivou (28.9.), Kateřinou Sechovcovou (12.10.), Martinem Raudenským (11.9.) či Terezou Říčanovou (23.11.)

18.9.2014 POP UP výdejna eshopu příští víkend v Bratislavě

Skvělá šance pro všechny (zejména ze Slovenska), kteří se příští víkend chystají na bratislavský designSUPERMARKET! Budeme tam mít stánek a těm,kdo by si rádi objednali něco z našeho eshopu, nabízíme vyzvednutí přímo v Bratislavě. Takže pokud jste se kvůli vysokému poštovnému pro Slovensko drželi zpátky, teď můžete popustit uzdu svým papírenským touhám...

17.9.2014 Studentská sleva

Pro všechny, co se právě vrátili nebo v říjnu vrátí do školních lavic a poslucháren, máme příjemnou novinku! Od září platí v papelote obchodě 10% sleva pro všechny studenty. Stačí se prokázat žákovskou, indexem či kartou ISIC a budete mít školní potřeby (a nejen ty) o trochu levnější.

17.9.2014 Papelote základním táborem menších cestovatelů

Na první podzimní ilu-dílně se pod vedením zkušeného horského vůdce - Kláry Domlátilové vyráželo do všech (a to ne jen světových) stran. Krajiny z letních vzpomínek se prolnuly s obtisky z okolí a vytvořily tak vícevrstevnatou zážitkovou koláž. A aby nezůstalo jen u vzomínek, načatý cestovatelký deník už se těší na záznamy výletů, které přijdou s podzimem...

17.9.2014 Zažijte s námi město jinak!

Letošní sousedské slavnosti, jimiž akce Zažít město jinak je, prožijeme po boku sousedů z nedalekých ulic Dittrichova a Trojanova. Přijďte si užít vzácný prostor bez aut a zajímavý program, který vyprázdněné ulice nabídnou! Papelote k němu přispěje balónkovou dílnou. Budeme psát dopisy neznámým adresátům, vypouštět je na balóncích a čekat, jestli se díky nim seznámíme...

20.8.2014 Maximální minimum pro Creative mornings Prague

Pražská sekce Creative mornings, mezinárodního společenství pořádajícího v zatím 88 různých městech světa ranní přednášky zajímavých lidí vždy v rámci jednoho společného tému, slavila letos v červnu 2 roky své existence. Papelote mělo tu čest, stát se partnerem této akce a navrhnout pro oslavu vhodné dárky.

15.8.2014 Nová řada softbloků

Představujeme novou řadu kroužkových softbloků vyrobených ručně přímo v dílně papelote. Jejich jednoduchý design ozvláštňuje dvoubarevný duplex obálky (známý z oblíbených sešitů professio), doplněný barevně sladěnou gumičkou s tužkou.

12.8.2014 Akční pouzdro za akční cenu

Je tu další letní akce, tentokrát na praktické pouzdro na zip L, které jistě najde své místo v nejednom batohu či kabelce. Jakožto praktický necesér dobře poslouží mnoha různým účelům - od schránky na zápiskové potřeby, přes toaletní taštičku až po příruční kabelku...

5.8.2014 Nové professio midi

Oblíbený sešit professio, získal menšího sourozence. O typickém rodinném rysu - výrazném prošití ve hřbetu, můžeme ze zákulisí výroby prozradit, že ukončující uzlíky jsou vázány ručně, čímž se každému kusu dostává nebývalé osobní péče. Nové professio midi s praktickým rozměrem 18.5 x 13.5 cm, 80 stranami a třemi kombinacemi barev obálky a vnitřní lineatury, dobře poslouží všem, jejichž záznamy jsou obsáhlejší, zároveň by však měly zůstat po ruce.

1.8.2014 Díky za došlé dopisy!

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se s námi prostřednictvím dopisu podělili o své příběhy a jejichž vzkazy se tak staly živou součástí naší výstavy věnované fenoménu korespondence.

V těchto dnech k nim míří náš dík vyjádřený jak jinak než dopisem. Doufáme že v pořádku dorazí a udělá radost!

7.7.2014 papelote diář - ideální firemní dárek

Hledáte vhodný dárek pro své klienty a partnery? Něco, co je potěší a zároveň bude připomínat vaši spolupráci? Něco, co bude reprezentovat vaši společnost a přitom bude obdarovanému k užitku?

Papelote diář upravený na míru vaší společnosti je to pravé! Kvalitně zpracovaný, ekologicky šetrný dárek, který vaše klienty provede celým následujícím rokem.

30.6.2014 papelote v Monocle magazine

Na jaře se u nás natáčel dokument mezinárodního magazínu Monocle, který byl celý věnovaný papíru. Papelote tak mělo tu čest prezentovat svou ideu a práci po boku londýnského Present and Correct a vancouverského The Regional Assembly of Text.

 

24.6.2014 Léto bez zápisků jako by nebylo!

Připravili jsme pro vás prázdninovou akci - trojici nejoblíbenějších zápisníků za zvýhodněné ceny! Vyberte si ten, který vám nejlépe sedne, přibalte tužku a vykročte létu vstříc. Ať už na vás čekají cesty, výlety, pulzující ulice města či klid na zahradě, se záznamy vše prožijete dvakrát! A navíc, co si v létě rozmyslíte, na podzim jako když najdete...

4.6.2014 Papelote diáře 2014 šité na míru

Dovolte, abychom vám představili některé z diářů na míru, které jsme realizovali v loňském roce. Pracovali jsme s velkými společnostmi, malými firmami i neziskovými organizacemi. Co setkání to jedinečný příběh a hledání originálního řešení. Už se těšíme až budeme vymýšlet diář pro rok 2015 třeba právě pro vás!

26.5.2014 Vyrob si své vlastní zvíře!

3. nedělní ilu-dílna pod vedením Michaely Kukovičové.
Již tuto neděli 1. 6., dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoeldne od 14 do 16 hodin.

11.5.2014 Poděkování

Z celého srdce děkujeme všem, kdo se s námi prostřednictvím dopisu podělili o své příběhy a jejichž vzkazy se tak staly živou součástí naší výstavy věnované fenoménu korespondence.

7.5.2014 Nejkrásnější kniha!

Kniha básní Hanuše Hachenburga – Hned vedle bílá barva mráčků v grafické úpravě Kateřiny Šachové získala v soutěži Nejkrasnější české knihy roku 2013 první místo v kategorii Krásná literatura. Máme radost a děkujeme!

6.5.2014 Výstava papelote:carta

Srdečně vás zveme na právě probíhající výstavu v GALERII CZECHDESIGN! Je věnována fenoménu korespondence, o jehož oživení se papelote dlouhodobě snaží. Doprovází uvedení nové dopisní řady Carta, která se svým širokým rozsahem od klasických dopisních papírů a obálek přes hravé variace pohledů či přání až ke komplimentkám (kartičkám na vzkazy) snaží vrátit papír do hry o přízeň pisatelů.

22.4.2014 dopisní workshopy

POZOR, POZOR! JIŽ TUTO NEDĚLI! papelote zve na nedělní dopisní workshopy v GALERII CZECHDESIGN. neděle 27.4.2014 / 14–16 h děti, 17–19 h dospělí

15.4.2014 papelote a dva

Znáte-li hudební duo Dva, tak asi víte, že mají novou desku. Možná vás ale překvapí, že ji doprovází série speciálních sešitů od papelote.

To bylo tak - nejprve vznikla dvojice balicích papírů s motivy kreseb jedné ze dvou, Báry Kratochvílové aka Janines Jansen. Přirozená dvoustrannost papíru vlastní na nich hravě spojila rozmanitostí hýřící faunu na straně jedné s texty skladeb nového alba na straně druhé.

3.4.2014 Ilustrované dílny jsou zpět!

Oblíbený cyklus nedělních dílen pro děti, které papelote pořádá ve spolupráci se sdružením Ilustrátoři, vstupuje do svého druhého ročníku. První workshop vedený Alžbětou Zemanovou proběhne už příští neděli, tedy 13.4.

10.3.2014 Historicky první papelote výprodej

Jarní úklid vynesl na světlo množství pokladů nashromážděných za celou existenci papelote - od zbytků starých kolekcí, přes kousky, které byly příliš dlouho vystaveny, až po produkty, na nichž se něco nepovedlo. Pod souhrnným heslem s chybami, ale s láskou tedy začíná historicky první výprodej všeho, co sice nedosahuje "první jakosti", ale s trochou dobré vůle to jistě najde svůj účel, jemuž pak bude věrně sloužit...

6.3.2014 Calico nově v papelote

Od března nabízíme v papelote obchodě luxusní ručně tištěné balicí papíry z dílny Calico. Jejich jemné sítotiskové vzory se vyjímají na prvotřídním barevném papíru italské firmy Fedrigoni či kvalitním recyklovaném papíru kraftovém. Design odkazuje k historickým vzorům používaným při technice kartounového tisku pomocí vedle sebe poskládaných raznic. Mimochodem Calico je jedním z mála studií na světě, které se dnes metodou kartounového tisku zabývá!

3.3.2014 Drahý příteli...

Chcete se zapojit do příprav výstavy věnované fenoménu korespondence?

12.2.2014 Jarní origami workshop

Ve čtvrtek 20.2. máte od 19.30 jedinečnou příležitost zaskládat si s Markétou Pilátovou než odlétne, byť je to teď tak trochu proti přírodě, na jih (Ameriky)!

My, co tu zůstamene, víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá, doufáme však, že hejno ptactva, motýlů a květin, které vám na workshopu vyrostou pod rukama, s tím už trochu pohne...

6.12.2013 Adventní otevírací doba

Shánění dárků je v plném proudu! Abychom vám na výběr poskytli více času, máme otevřeno o všech adventních nedělích a od 9. 12. prodlužujeme otevírací dobu ve všední dny do 20 hodin.

5.12.2013 papelote na druhou

V adventním čase představujeme v našem kamenném obchodě recyklovanou kolekci papelote na druhou, vyrobenou z odpadového materiálu zbylém po našem vyrábění. Žádné dva kusy nejsou stejné, máte tedy šanci pořídit opravdu jedinečný dárek.

25.11.2013 Otevírací doba

Omlouváme se, ale kvůli natáčení spotu v papelote obchodě bude v úterý 26.11. mezi 14. a 16. hodinou zavřeno. Satisfakcí budiž tato neděle (1.adventní), kdy jsme pro vás v obchodě od 12 do 18 hodin.

19.11.2013 Fotoilustory

Obyčejné předměty ožívají a mění se v hrdiny příběhu. Rozehrané situace zachytíme fotoaparátem, fotografie vytiskneme, nalepíme, dotvoříme, vepíšeme příběh... Na letošní poslední ilustrované dílně společnými silami vytvoříme malou (foto)knihu.

31.10.2013 Diáře na míru

Kromě vlastní produkce se papelote v rámci svého tvůrčího studia pape.lab věnuje také realizacím na míru konkrétním klientům. Oblíbenou kategorií jsou přitom diáře, jež jsou ideálním dárkem pro obchodní partnery či klienty nezávisle na tom, v jaké oblasti společnost zadavatele působí.

29.10.2013 papelote:carta

Na letošním Designbloku představilo papelote svůj nový projekt papelote:carta, jehož výsledkem je nová korespondenční kolekce, jež bude v prodeji od 1.12.

29.10.2013 Diář pro Cestu domů

Jednou z letošních realizací diářů na míru konkrétním klientům je diář pro občanské sdružení Cesta domů provozující domácí hospic, který poskytuje odbornou péči lidem na konci života a jejich pečujícím blízkým.

21.10.2013 papelote hledá

Hledáme posilu do našeho tvůrčího týmu – grafika. V případě zájmu posílejte Vaše portfolio, životopis a motivační dopis na info@papelote.cz.

17.10.2013 Pohyblivé sochy

Když umění není jen nehybné dílo, když na něj můžeš, ba dokonce musíš sahat, když ho změníš, a vznikne z něj něco jiného. Přijď si to vyzkoušet na vlastní kůži. Vytvoříš pohyblivou sochu, kterou dokáže proměnit dokonce i jen vítr. V neděli 3. listopadu na ilustrované dílně s Klárou Domlátilovou.

6.10.2013 papelote:carta

Srdečně Vás zveme na Designblok, kde papelote představí novou korespondenční kolekci nazvanou carta. Od 7. do 13. října se na Vás těšíme na adrese: Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, Želivského 2, Praha 3 (út–so 10–21, ne 10–19).

26.9.2013 Live like hero...

Hrdina nemusí být svalnatý MAN, který si se vším poradí, ale klidně docela obyčejný kluk či holka se svými vlastními trablemi... Takového, jakého budete chtít, si můžete nakreslit na další ilustrované dílně, která bude tentokrát komiksová.

13.9.2013 Bylo to těžké, ale je rozhodnuto!

Tímto vyhlašujeme výsledky naší letní pozdravové soutěže! Krásných pozdravů přišlo spousta a my za všechny moc děkujeme! Nakonec jsme vybrali 6 vítězů, které odměníme slíbeným poukazem s překvapením navrch, a udělili jsme ještě 3 čestná uznání.

28.8.2013 Ilustrované dílny

O nedělích zase začínáme ilustrovat! Cyklus dílen pro děti, které pořádají Ilustrátoři a papelote, pokračuje. Podzimní sezónu otevíráme 22. září s Kateřinou Sechovcovou, kdy zažijeme opravdový cirkus s papíry.

26.8.2013 Ať mají spolužáci co závidět!

Už je to tak, jako každý rok prázdniny i letos strašně utekly. Tábor, pár dní u babičky, výlet, možná moře a je to pryč. A to se to na začátku zdálo tak nekonečně dlouhé...

23.8.2013 Za poklady Šluknovska

Za devatero horami, v nejsevernější části domoviny, leží v malebné krajině Šluknovské pahorkatiny jedna z posledních výsep českého textilního průmyslu – Varnsdorf. Do místní textilky se sametem šustícím názvem Velveta jezdí papelote vybírat látky už od svých začátků. Pokud jste tedy někdy zálibně prohlíželi decentní vzory na pouzdrech a obalech, vězte, že byly odtud, ze severu.

8.8.2013 Z historie mt pásek

Do papelote právě dorazily nové vzory oblíbených mt pásek. Jejich výrobce, japonská společnost Kamoi Kakoshi, slaví letos výročí. Rozhodli jsme se proto, podělit se s vámi o zajímavé informace ze zákulisí výroby.

8.8.2013 Diáře 2014

Rádi bychom vám představili podobu papelote diářů na rok 2014. Diáře budou v prodeji od poloviny října, vybírat si však můžete již dnes. Společnosti, které by chtěly diáře upravit na míru své vizuální identitě, mají do 15. září jedinečnou příležitost využít aktuální cenově zvýhodněné nabídky.

15.7.2013 Ahoj z vlasti!

Koncem června byly oficiálně představeny reprezentativní dárkové sady, které vznikly v pape.labu, tvůrčím studiu papelote, přímo na míru Českým centrům, agentuře Ministerstva zahraničních věcí reprezentující Českou republiku ve 22 zemích světa. Výsledná podoba je postavena na ideji dopisu, tradičního média spojení se světem, užívaného v minulosti nejen v osobní korespondenci, ale také v diplomacii či ve vědě.

28.6.2013 To důležité je mezi řádky

Měli jsme tu čest vytvořit návrh MT pásky pro japonskou společnost IDF, která se dlouhodobě zabývá představováním středo a východoevropské ilustrace, animace a knižní tvorby. Kateřina Šachová, která pásku navrhla, se při tvorbě inspirovala představou papírového draka, linkami v sešitě a příběhy, které se odehrávají mezi řádky. Copak s ní asi v zámoří ozdobí?

28.6.2013 Pošlete nám pozdrav z prázdnin!

Slibujeme, že ho vystavíme a ty nejoriginálnější odměníme dárkem. Tak popusťte uzdu fantazii, potěší nás vše, co nám přijde poštou... Ve hře jsou poukázky na nákup v papelote a překvapení navrch. Kdo to vyhrál, zveřejníme na začátku školního roku, výstava v obchodě začíná s prvním došlým pokladem.

10.6.2013 papelote obchod slaví narozeniny

Letos v červnu jsou to 3 roky, co papelote otevřelo svůj kamenný obchod a dílnu ve Vojtěšské ulici v Praze. V klidné uličce kousek od Vltavy s výhledem do farní zahrady kostela sv. Vojtěcha se dobře zabydlelo a cestu po starém dláždění si k němu nachází stále více lidí. Jsme rádi, že jsme právě tady!

2.6.2013 Krása šablony

Poslední ilustrovaná dílna před prázdninami se bude konat v neděli 16. června a s Pure Beauty objevíme techniku šablony. Cyklus dílen bude pokračovat na podzim, kdy se na vás budou těšit Kateřina a Filip Šachovi, Michaela Kukovičová, Petr Korunka a Jiří Franta.

30.5.2013 ARCTO IRIS vol.1 na pultě!

Limitované kolekce ARCTO IRIS vol.1, ve které deset autorů z různých oblastí zhmotnilo svou představu o vlastním skicáku, je ode dneška v prodeji! Pojďte si z návrhů vybrat ten, který se nejvíc blíží vašim představám.

19.5.2013 Napiš mi brzy!

Dopis. Komu jej napíšeš je na tobě. Může to být pohádková bytost, kamarád, zvířátko, máma nebo televizní hvězda! Psát a kreslit zároveň budeme na další ilustrované dílně v neděli 2. června s Annou Pleštilovou.

10.5.2013 Malá uzavírka

Všem, kdo se k nám zítra chystali se moc omlouváme, bude totiž z technických důvodů nečekaně zavřeno. Má to však i své světlé stránky... naše zavřené dveře můžete minout a pokračovat dál, za hradby, do kraje, někam, kde to neznáte, a zaplnit tak pár slepých míst svých osobních map. Krásnou cestu a v pondělí naviděnou. 

23.4.2013 Animace bez kamery

Na druhé ilustrované dílně nám příběhy budou doslova ožívat pod rukama.

12.4.2013 Malované světy

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor! První ilustrovaná dílna v papelote.

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor.Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor. Jak pracovat s papírem, kompozicí, ilustračními technikami a písmem? První ilustrovaná dílna v papelote.

12.4.2013 Kulatiny do kapsy

Dny evropského filmu začínají! Vybíráte filmy? Nemáte tištěný program nebo se vám nechce do něj čmárat? Pořiďte si funkční suvenýr, který papelote navrhlo přímo pro festival – kulatinový notýsek, tak akorát do kapsy. Čeká na vaše tipy a zážitky z projekcí.

4.4.2013 ARCTO IRIS

Arktická duha barev, myšlenek, nápadů aneb jak by svůj skicák viděl architekt, fotograf, spisovatel, grafický designér, šperkař, teoretik, ilustrátor, módní návrhář nebo dítě? Papelote s podporou papírny Arctic paper připravuje limitovanou kolekci skicáků/náčrtníků s 10 originálními obálkami tištěnými sítotiskem na kvalitním papíru Munken.

3.4.2013 Ilustrované dílny

Víte, kdo chodí v neděli do papelote? Ilustrátoři! Spolu s nimi jsme připravili cyklus ilustrovaných dílen pro děti. Začínáme 21. dubna s Alžbětou Skálovou a Alžbětou Zemanovou!

22.1.2013 iMusko je tu!

Rádi bychom vám představili nový přírůstek do naší plstěné rodiny - kolekci iMusko šitou na míru vaší elektronice. Dostali jste do Ježíška placatého kamaráda a nechcete, aby stykem s každodenností pozbyl lesku? Dopřejte mu plstěný úkryt, bude v něm jak v (ba)vlnce. Vyrobeno ze 100% vlny, na iPhony, Kindly, iPady a jim podobné padne jako ulité.
http://www.papelote.cz/c/musko-plst/


23.12.2012 pour féliciter 2013

Náš poslední otvírací den v tomto roce se pomalu chýlí ke konci a tak bychom vám rádi popřáli krásné a klidné Vánoce, šťastný nový rok a pořádnou sněhovou nadílku! Naviděnou se budeme opět těšit od 2. ledna 2013.

15.12.2012 Předvánoční otevírací doba

Přijďte se cestou z vycházky ohřát do papelote, na stříbrnou a zlatou neděli máme otevřeno od 12 do 18 hodin. Ukažte svému ježíškovi, co by neměl přehlédnout! Vstup s vínem je povolen!

 

11.12.2012 Večer navíc!

Pro velký zájem jsme přidali večer navíc. Origami dílnu tedy můžete navštívit také 13. 12. od 19.30.

30.11.2012 Advent je za dveřmi

Nechte se v době, kdy si večery rády pospíší a tma a zima lezou do kapes, přitáhnout rozzářenou výlohou a pojďte si do tepla zkrátit čekání na vánoce skládáním origami. Ve středu 12.12. to budou vánoční hvězdy, které mohou zářit mezi větvemi či lákat pohledy na rozjasněná okna. Dojde však také na přání - zkuste ta svoje letos vyjádřit trojrozměrně...

15.11.2012 Diáře se představují

Tak to jsou oni! Štramák v dobře padnoucím vycházkovém obleku, strohý a řízný elegán a rozverný kulturní atašé – týdenní diáře na rok 2013.

27.10.2012 Ptáci se houfují v papelote!

Všichni ptáci ještě neodletěli na jih. Ve středu 14. listopadu se budou houfovat v papelote na další origami dílně s Markétou Pilátovou. Očekáváme výskyt jeřába, labutě, vrabce a kolibříka.

11.9.2012 Babí léto je tu!

Máte rádi naše penály? Vyberte si z nových vzorů! Připravili jsme speciální edici na babí léto, prý bude až do listopadu...

10.9.2012 Podzimní novinka černá jako uhel

Máte něco velkého na srdci? Nebojte se rozmáchnout! Třeba na osmdesáti stránkách nového  sešitu formátu A4, unese vše od geometrie po obrysy románu či skici budoucích měst. Dopřejte si prostor k vyjádření!
http://www.papelote.cz/p/cerna-klasika/

6.9.2012 Rádi bychom Vám někoho představili...

Dlouho jsme neměli v á čtyřce co nabídnout, teď se však blýská na lepší časy! První vlašťovkou je kolekce Klasiků A4 v obvylké škále barev a lineatur. Základní sešit uspokojí vaše základní potřeby!
http://www.papelote.cz/p/klasik-a4/

3.8.2012 Chystá se diář Kulturissimo!

Letos na podzim bychom vám rádi představili kulturní diář na rok 2013, který vzniká ve spolupráci Papelote a kulturního portálu Kulturissimo.cz. Půjde o týdenní diář s uvedením kulturních akcí připadajících na jednotlivé dny.  Premiéry, festivaly, vernisáže, ani konce výstav už vám neutečou! Informace o projektu budeme průběžně zvřejňovat na adrese www.diar2013.cz

4.7.2012 CESTOVNÍ DENÍK – SKVĚLÝ SPOLEČNÍK NA LÉTO!

Léto je tu a s ním dostatek času na výlety, vyjížďky, plavby, cesty a pouti, chvíle nabité zážitky, na které se bude po návratu slastně vzpomínat... Jenže lidská paměť je nespolehlivá, podstatně jistější proto bude vše si pečlivě zaznamenat. V klidu se zastavit a s tužkou v ruce si znovu vychutnat dojmy a postřehy, svěřit je papíru, který je bezpečně uchová... Speciální letní akce za 290 Kč


2.7.2012 papelote pro 25. Bienále Brno

Papelote má čest být partnerem letošního Bienále grafického designu a představit speciální kolekci inspirovanou tématem letošního vizuálního systému Bienále: design jako proces – proces jako design. Až do října máte možnost ji vidět a zakoupit ve všech galeriijních obchodech Moravské galerie nebo v obchodě papelote ve Vojtěšské 9.

15.6.2012 Poslední příležitost užít si před prázdninami workshop s Napoli

Rádi bychom vás pozvali na poslední dílnu NAPOLI tentokrát na téma Divadlo na cesty, která se koná v papelote obchodě 26.6.2012 od 18h! Zkuste si vytvořit skládačku pokojíku, zahrady, nebo jiné scény a sehrajte si doma vlastní představení. S papírovými herci se počítá!

Zájemci nechť se prosím přihlásí na obchod@papelote.cz. Cena je 250Kč a zahrnuje materiál, malé občerstvení a odborné vedení tria Napoli.

8.6.2012 máme sbaleno na Knihex!

Papelote a malá a menší nakladatelství se na Vás těší tuto neděli 10. 6. 2012 od 10 do 20 h na knižním jarmarku Knihex. Vyjděte si na pražské letní korzo – náplavku pod Rašínovým nábřežím mezi Palackého a železničním mostem a udělejte si radost malým dárkem. Papelote představí limitovanou edici cestovních deníků. Vyberte si svého společníka na léto!

4.6.2012 papelote na DMY v Berlíně

designSUPERMARKET poprvé vyváží český design do Berlina a papelote má tu čest jet s ním! Zaleťte se ve dnech 6.–10. června podívat na bývalé letiště Berlin Tempelhof, co je ve světě designu nového. Více informací o festivalu DMY najdete na www.dmy-berlin.com.

21.5.2012 Ten, kdo ho dostane, na něj nikdy nezapomene...

Ve čtvrtek 24. 5. od 19 hodin se v papelote koná další z origami workshopů vedený Markétou Pilátovou. Tentokrát na téma skládání dopisů.

26.4.2012 Masking tapes v papelote

Slunce je tu a s ním spousta barev v podobě masking tapes! Přijďte si do papelote pro japonské lepicí pásky z rýžového papíru a rozveselte s nimi svět kolem vás! Fantazie nezná mezí...

26.3.2012 Jaro s Napoli

Kde jinde přivítat jaro než na poli? Nasbírali jsme tam pro vás košík pokladů do každé knihovničky (viz sekce knihy) a nyní bychom vás rádi pozvali na sérii workshopů, kterou ve spolupráci s papelote připravily dámy z Napoli.

Divadlo na cesty (třetí workshop) se bude konat v úterý 26. 6. 2012 od 18 hodin.

19.3.2012 Uvítejme jaro papírovou květinou!

Jaro je tu a s ním další oblíbený origami workshop vedený spisovatelkou Markétou Pilátovou. Přijdťe si k nám zaskládat, během dvou hodin vám pod rukama vyroste trs jarních květů!

15.3.2012 PAPELOTE OBCHODEM ROKU!

S velkou radostí oznamujeme, že v rámci výročních cen Akademie designu ČR Czech Grand Design za rok 2011 byla papelote udělena první cena v kategorii Obchod roku. Gratulujeme všem ostatním vítězům i nominovaným!

12.3.2012 Sešity od Tygra

Myslíte, že když si něco představujete, že se to může stát doopravdy? Začněte tím, že dáte svým představám pevný tvar... třeba na stránkách sešitů, které v papelote upustil Modrý tygr.

23.2.2012 Přijďte si pro tygra, co ožívá pod rukama...

Papelote knihovničku obohatil Baobab novými pohledy a flipbookem Modrý tygr – pusťte šelmu na procházku po stránkách...

16.2.2012 modrý tygr v papelote!

Co se stane, když se ve městě objeví modrý tygr? A co se stane, když se objeví v papelote? Premiéra filmu Modrý tygr již tuto neděli!
modrytygr.ceskatelevize.cz

26.1.2012 Origami dílna

Zveme vás na další z oblíbených origami dílen vedených Markétou Pilátovou. Koná se 1.2.2012 od 19h v papelote obchodě. Čekají na vás malá a velká ryba, jeřáb orizuru, kolibřík a labuť, bude na vás, co si vyberete. Cena dílny je 250Kč a obsahuje materiál, 2 hodiny společnosti Markéty Pilátové a malé občerstvení. V případě zájmu se prosím hlašte na info@papelote.cz.

25.1.2012 nominace na Ceny Czech Grand Design 2011

V rámci výročních Cen Czech Grand Design za rok 2011 získalo papelote hned 2 nominace! Filip Šach za fotografie pro papelote v kategorii Fotograf roku a papelote za nové kolekce v kategorii Obchod roku. Radujte se s námi!

24.1.2012 Sleva na diáře

Ode dneška nabízíme diáře na rok 2012 se slevou 50 %. Diář se štítkem vás tak bude stát 120 Kč, diář fabrico 195Kč. A poštovné je u nich zdarma!

26.12.2011 Po vánočních svátcích má papelote zavřeno

Papelote obchod ve Vojtěšské ulici je v povánočních dnech od 27.12.2011 do 1.1.2012 zavřen. Náš sortiment je možné v této době zakoupit v obchodech v naší distribuční síti. Těšíme se na Vás v novém roce.

15.12.2011 Poslední dopis Ježíškovi!

Milí příznivci papelote, poslední příležitost, kdy si před Vánoci objednat zboží na našem eshopu, je tuto neděli, 18.12.  Zboží  bude expedováno následující den a pod váš vánoční stromeček se tak dostane včas. Objednávky doručené po nedělní půlnoci budeme vyřizovat až v novém roce. Pro ty, kdo by to nestihli, a přesto toužili své blízké obdarovat dárkem z papelote, nabízíme elektronické poukázky, jež budeme kupujícím zasílat až do 23.12.

14.12.2011 last call before Christmas

předvánoční workshop s papelote v galerii Czechdesign,
sobota 17. 12. 11–17 hodin

6.12.2011 papelote na designSUPERMARKETU

Od úterý 7.12. do neděle 11. 12. 2011 nás najdete v Paláci Archa, Na poříčí 26, Praha 1. Více na www.designsupermarket.cz.

25.11.2011 Papelote vám přeje krásný a klidný advent!

O adventních nedělích jsme pro vás v obchodě od 12. do 17. hodiny. Přijďte se k nám ohřát cestou z vycházky...

24.10.2011 diáře 2012 v prodeji

Čekají na vás v praktickém látkovém obalu s gumičkou na tužku nebo samostatně, s barevným štítkem. Přijďte si vybrat z mnoha barevných kombinací!

19.10.2011 podzimní workshopy origami

Začaly plískanice, ideální počasí na to sejít se v teple nad ručními pracemi! Papelote Vás srdečně zve na sérii podzimních workshopů pořádaných ve dnech 27. 10., 16. 11. a 30. 11.

17.10.2011 prodlužujeme otvírací dobu

Kamenný obchod papelote ve Vojtěšské ulici rozšířil svůj otvírací čas – ve všední dny jsme tu pro Vás od 11 do 19 hodin, o sobotách od 12 do 18. Tomu, kdo se k nám i přes to nedostane, nabízíme v září spuštěný e-shop.

29.9.2011 papelote na Designbloku

4.– 9. 10. 2011
Superstudio Futurama
Sokolovská 136, Praha 8
út–so 10–21 h / ne 10–19 h

7.9.2011 spouštíme e-shop!

S radostí oznamujeme, že od 12. 9. 2011 spouštíme e-shop! Na své si konečně přijdou i mimopražští.

1.9.2011 září je tu!

Na září jsme pro vás připravili spoustu novinek a navíc několik akcí pro malé i velké školáky. Přijďte se podívat!

8.8.2011 máme KOH-I-NOOR!

Je sice okurková sezona, ale v papelote se pořád něco děje! Máme novou ceduli a taky spoustu krásných tužek a verzatilek Koh-i-noor!

20.6.2011 papelote obchod slaví 1. narozeniny!

20.–24. 6. 10% sleva na veškerý sortiment papelote / Středa 22. 6. celodenní dílna

6.6.2011 Papelote na Knihexu

papelote na knižním jarmarku KNIHEX na Náplavce již tuto neděli!

24.5.2011 Papelote na ČT24

Podívejte se na reportáž o papelote, kterou odvysílala Česká televize na ČT 24 dne 24. 5. 2011 v rámci pořadu Ekonomika+ 

12.4.2011 Papelote pořádá origami workshop pro veřejnost

Pro milovníky papíru nabízíme další dva termíny origami dílen 28.4. (jeřáb a hvězdička) a 30.6. (koník a krystal), kde mohou pro vedením Markéty Pilátové proniknout do tajů japonských skládaček.

25.3.2011 Papelote dostálo svému slibu a začalo s plánovanými workshopy

První workshop proběhl 23. března se spisovatelkou Markétou Pilátovou.

24.12.2010 vánoční svátky

24. 12. 2010–9. 1. 2011 bude papelote zavřeno! Přejeme Vám krásné svátky a od 10. 1. 2011 se opět těšíme naviděnou!

30.11.2010 Diáře budou!

Papelote diáře na rok 2011 budou k dostání od pondělí 6. 12. v našem obchodě.

28.11.2010 Přijďte s námi oslavit Mikuláše!

Srdečně Vás zveme na 1. knižního Mikuláše na Novou scénu s Revolver Revue, Baobabem a dalšími nakladateli. Kdy: Neděle 5. prosince od 14 do večerních hodin v kavárně a dalších prostorách Nové scény. Pro děti i dospělé!!!

26.11.2010 papelote na Code Mode

Ve dnech 26.–28. 11. 2010 se papelote zúčastní předvánočního Code Mode, najdete nás v rámci purezone – společné prezentace designérů, které spojuje čisté vnímání tvaru a také studium na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Více na www.codemode.cz.

28.9.2010 K zahájení školního roku na vysokých školách jsme pro vás připravili novou kolekci desek.

Desky jsou vyrobené z dvoubarevného papíru Colorplan vysoké gramáže, mají gumičku na tužky, která je k deskám připevněna nýtkem, takže ji nikdy neztratíte! Desky šanon mají navíc čtyři rozřaďovače, pro větší přehlednost vašich dokumentů. Desky jsou k dispozici v osmi barevných provedeních.

1.9.2010 Září je za dveřmi!

Pro všechny školou povinné: 1. září se neúprosně blíží! Přijďte se k nám vybavit na nový školní rok.

7.6.2010 papelote na iDNES

přečtěte si, co o nás napsali na iDNES www.idnes.cz

Strana 1 2 3 4 5 6 7následujícína konec