Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

27. 9. 2016 Muskoly se vylupují

Právě vzniká nová várka muskol - hravých návleků na tužku ze 100% vlněné plsti, které umí změkčit úchop i ochránit ostrou tuhu. Kousek po kousku se ručně vyráží z pásu plsti i různých zbytků po výrobě jiných plstěných produktů, přičemž každý obdélníček znamená stlačení obří páky naší letité "zlatičky", mohutného zeleného lisu, který možná znáte z průhledu do zadních partií našeho obchodu. Vysekané kousky poputují na šití do Horoměřic, kde z nich vzniknou ony oblíbené válečky, které i z běžné tužky udělají "tu vaši".

19. 9. 2016 Placky kvetou dál

Příroda se brzy začne klonit ke svým zemitějším tónům, naše placky ale kvetou dál a snadno tak nasytí mlsné oči i tam, kde už na to zlátnoucí louky nemají dech... Přijďte si vybrat do papeote obchodu, kvete nám tu celý šuplík...

19. 9. 2016 Diáře 2017

Netrpělivě očekávaná kolekce diářů na rok 2017 je na světě! Inspirací pro ni se stal magický svět papírových odstřižků, jejichž parafráze zdobí desky převážné většiny z 9 typů diářů, které na příští rok chystáme, i jejich jednotlivých variant. V papelote obchodě se objeví koncem září, na eshopu 5. 10. a rozhodně bude z čeho vybírat!

16. 9. 2016 Jak vznikají diáře...

Diáře pro příští rok budou opravdová libůstka - jejich motivy inspiroval svět odstřížků, jejichž parafráze se pomocí sítototisku přenesly na desky nové kolekce. A jak takový sítotisk diáře vypadá ukáže malá fotoreportáž z pražské dílny pana Štutzbarta, který pro nás většinu sítotisků tiskne. V prodeji bude nová kolekce od konce září v papelote obchodě a od 5. 10. na eshopu.

18. 8. 2016 Zdánlivý klid v Tomosu

Takovýhle klid je v naší partnerské tiskárně Tomos ve skutečnosti jen o polední pauze, jinak se tu vlastně moc nezastaví. Ve výrobě je právě várka sešitů, co na září nesmějí chybět, několik zakázek a také kalendária diářů! Polední zátiší jsou však tak magická, že nám to nedalo minout je bez povšimnutí - nabízíme proto k listování specifickou krásu výrobních míst zachycenou objektivem Filipa Šacha.

11. 8. 2016 Chráněná dílna Proutek

Navázali jsme spolupráci s jindřichohradeckou chráněnou dílnou Proutek, která nabízí zaměstnání lidem s mentálním handicapem a pomáhá jim tak se začleněním do běžného života. V malebném prostředí jižních Čech teď z vyseknutých polotovarů již jednou použitých papírů vznikají naše sáčky na balení nákupů.

27. 6. 2016 Ideální čas řešit diáře pro vaši společnost

Vánoce jsou blíž, než by se mohlo zdát! Hledáte vhodný dárek pro své klienty a partnery, něco, co je potěší a zároveň bude připomínat vaši spolupráci? Něco, co bude reprezentovat vaši společnost a přitom bude obdarovanému k užitku? Zkuste diář od papelote, navržený tak, aby odpovídal vašim konkrétním potřebám!

27. 6. 2016 Papelote se představuje

Někdy by se mohlo zdát, že celé papelote je dílem jednoho vizionáře nebo úspěchem tří zakladatelů. To všechno byla svého času pravda, dnes však už takto vyprávěnému příběhu něco chybí... A proto přijměte pozvání za oponu!

31. 5. 2016 Novinka na roztrhání

Pohled do zákulisí výroby prozrazuje, že je na cestě novinka, která bude doslova na roztrhání! Vycházíme vstříc všem, kteří se cítí vazbou sešitů příliš spoutáni a přednost dávají psaní na volné listy. Nabízíme řešení v podobě trhacího ripbloku s perforovanými listy spojenými barevným lepidlem, které teď právě dosychá v pražském Tomosu. V papelote budou co nevidět...

17. 5. 2016 Neverending book

Všem, kteří by svůj příběh rádi nahlédli v celku, je jim blízká představa, že vše souvisí se vším, a v obraze mýtického hada požírajícího vlastní ocas nacházejí vnitřní smysl, bychom rádi nabídli novinku z dílny Wildpapers - nekonečný notýsek, u něhož je možné vstoupit i vystoupit na kterémkoli místě, a když se smyčka zápisků uzavře, možná dojde k zajímavým setkáním. To pak doporučujeme pořídit další kousek a pokračovat po spirále o úroveň výše...

29. 4. 2016 Papelote na PechaKucha Zlín

První květnové pondělí budeme svou práci prezentovat ve Zlíně v rámci PechaKucha Night. Za pomoci 20 obrázků a dvacetivteřinových komentářů nás zde představí naše grafická designérka Táňa Martincová, která se tím po letech vrací na domácí, zlínské hřiště. Poslechnout si ji můžete ve 4. patře Svit budovy 64. Akce začíná ve 13 hodin.

29. 4. 2016 Wildpapers a lásky čas

S koncem dubna k nám do obchodu dorazilo pár kousků z desetičlenné limitované edice prvomájových zápisníků od Wildpapers, které symbolicky uzavírají řadu speciálních knižních vazeb LOVE. Ručně vázané májové notýsky vybízejí k zamyšlení, který čas je pro lásku ten pravý. V případě, že budou dárkem, může ručička zastavená na příhodné době druhému ledacos naznačit...

19. 4. 2016 Papelote na O2 Pražské štafetě

V papelote se začalo dařit běhu! A protože své zaujetí myslíme vážně, čtveřice kolegyň dnes vyráží poměřit své síly na štafetu 4 x 5 km v pražské Stromovce. Kromě porce endorfinů si od odpoledne slibujeme ještě malé altruistické uspokojení, neboť část startovného míří do Centra Paraple. Fandit můžete od 17 hodin u Výstaviště paláce či kdekoli na trase.

5. 4. 2016 papelote na Festivalu mini

Od 6. do 10. dubna nás můžete potkat také na Festivalu mini v dejvické Ville Pellé. Představíme tu výběr sortimentu vhodný pro různě velké rodiče...

31. 3. 2016 S úklidem se radši zavřeme

Znáte to, na dny úklidu se návštěvy nezvou... A nás čeká o víkendu ten slavný jarní, takže jako správná hospodyňka v pátek ve 3 radši zavřeme a na vaši návštěvu se budeme těšit zase v pondělí! Prachovkám zdar!

24. 3. 2016 Nové kousky od Wildpapers

Do papelote obchodu dorazily další ručně vázané notýsky od Wildpapers. Po nedávném oživení kolekce LOVE podvratně valentinským motivem, přichází na řadu hra s Velikonocemi. Poselství z nového typu notýsku tak nabízí vykročení z tradičních genderových schémat lidových tradic směrem k všeobecné rovnosti. A aby svoji hříčku vyvázal z kontextu katolických Velikonoc, svázal pan Hybner notýsky stehem dálněvýchodní buddhistické vazby.

Nic totiž není náhoda...

21. 3. 2016 Výprodej jde do finále!

Výprodej se přehoupl do závěrečné fáze - poslední ještě nalezené poklady byly označeny razítkem "papelote mínus - s chybami, ale s láskou", které vysvětluje, že už sice nejsou úplně 100%, ale stejně si zaslouží druhou šanci. Takže jestli jste to ještě nezkusili, nechte se zahřát u srdce a ještě si užít tu chvilku na lovu nejlepšího kousku... Navíc do finále jde i míra zlevnění, takže teď už ta dobročinnost opravdu nebolí :)

 

18. 3. 2016 papelote na Design Shakeru

Od 17. do 20. 3. budeme na Design Shakeru, přehlídce interiérového designu na veletrhu v Letňanech, prezentovat práci papeote studia. Až do neděle tak máte příležitost vidět pohromadě výběr našich nejzajímavějších realizací.

18. 3. 2016 Inventura!

Občas to přijít musí... Zítra (v sobotu 19.3.) bude probíhat inventura. Celý víkend proto bude zavřeno, a až přijdete v pondělí, budou mít i petrklíče před obchodem své inventární číslo. Pořádek zkrátka musí být!

 

15. 3. 2016 Novinky od NaPOLI

Nabídku papírových skládaček a vystřihovacích hrátek od NaPOLI právě doplnila celá taška (samozřejmě papírová) nových kousků. Tak pokud byste si na jaro rádi trochu vyzdobili byt či pokoje vašich ratolestí, přijďte si vybrat z pestré nabídky závěsných objektů, tahacích panáků a různých hříček, které oživeny jarním vánkem, prostor hravě zútulní.

Strana na začátekpředchozí1 2 3 4 58 9 10následujícína konec