20% sleva s kódem "leto2022" na vybrané produkty. Při nákupu nad 800 Kč doručení Zásilkovnou pro ČR a Slovensko zdarma.

Diáře 2021: Emotion Creates Motion

Pořídili jste nebo se chystáte pořídit diář od papelote a zajímalo by vás, co vlastně stojí za jejich dekory, i to, jak přicházejí na svět? Tomu, než se diář dostane až na váš stůl, předchází dlouhá cesta.

Prvotní fáze vývoje kolekce je vždy zamyšlení nad jejím tématem. Tato fáze letos probíhala v neskutečně podivnou dobu – v březnu, kdy celý svět zasáhla pandemie a všichni jsme zůstali uzavřeni ve svých domovech. Byla to doba plná známých i neznámých emocí, strachu, nejistoty i naděje, ale také návratu člověka k sobě samému.

Není tedy divu, že to nakonec byly právě emoce, které vtiskly podobu našim diářům. Ty jsou totiž hybnou silou, která nás v životě posouvá dál a nutí nás pohnout z místa. Doprovází nás každodenně, což vám může během příštího roku neustále připomínat i jeden z našich diářů.

Vývoj diářů

Než diáře dostanou svou finální podobu, přichází vždy fáze vývoje. Ta je naše nejoblíbenější – většinou při ní totiž v našem studiu experimentujeme s materiály, texturami, barvami i technikami. Nezúčastněným pozorovatelům to může připomínat výtvarný kroužek, nakonec z ní ale vždy vyjdeme s návrhy toho, jak bude naše kolekce vypadat.

Mnohé z letošních diářů skrývají malou hříčku, kterou běžný pozorovatel neodhalí – zdobí je totiž font studia Kometa s názvem Labil/Stabil – příhodné, nemyslíte?

Výroba

Veškerá výroba probíhá v Čechách, a tak máme šanci na ni bedlivě dohlížet – finálnímu výrobku vždy předchází několik maket, které postupně dolaďujeme k dokonalosti. K výrobě (která je z velké části ruční) navíc využíváme pouze šetrné materiály z udržitelných zdrojů, celý rok vás tedy může hřát i vědomí, že jste si vybrali diář, který je lokální a šetrný k přírodě.

Na našich diářích nenajdete ani plastové obaly. Kromě série Elemento v pevných papírových deskách ale nabízíme i ještě o něco odolnější varianty, a to Vegu v deskách z pratelného papíru nebo Fabrico, které chrání textilní obal. A nejlepší je, že za rok už stačí jen pořídit nový vnitřek – odolný obal (ať už látkový, nebo z pratelného papíru) vám totiž zůstane!

doporučujeme například tyto diáře:

Odebírejte novinky