20% sleva s kódem PLANUJVZARI na všechny plánovače a plánovací sady. Při nákupu nad 800 Kč doručení Zásilkovnou pro ČR a Slovensko zdarma.

Jaro je život

Kreativita/Inspirace, 7. 4. 2022

Stromy košatí, zpěvní ptáci hlasitě plánují svatbu a my se probouzíme do světla. Jaro a jeho symboly jsou úzce spjaté s nadějí, zrozením, novou energií. Ne každý se tak ale cítí. Ať máte energie na rozdávání, nebo si to pouze přejete, náš velikonoční článek s tipy, co dělat na jaře, je tu pro vás.

Otužování


Otužováním posunujete vlastní odolnost. Pokud se vám příchod jara zdá jako ideální čas začít, náš interní otužilecký papelote tým významně souhlasí. Naše hlavní poznatky: Je skvělé mít parťáky a postupovat tak, jak je vám příjemné. Jde o zdraví, ne o rekordy. Když si budete vést deník, zlepšení vždycky uvidíte.

Kopřiva

Nedá se přehlédnout. Běžně dorůstá do výšky metru a půl a občas máte pocit, že je všude. Naštěstí. Z mnoha léčivých účinků zmíníme aspoň podporu činnosti slinivky a vaječníků nebo hojivé účinky při ekzémech. Nejúčinnější jsou rostliny utržené do půlky května. Natrhejte si kopřivu a její použití si zapište do Papírové spižírny.

Jaro na plechu

Když už budete trhat, upečte si i tradiční jarní nádivku. Každá rodina má jiný recept. Pečivo sušené v troubě vs. pečivo ztvrdlé v pokojové teplotě. Tři druhy masa vs. vegetariánská varianta… Tím, kdo ale ve většině receptů na nádivku zůstává, je královna kopřiva. Pokud jste si svoji verzi ještě slavnostně nezapsali, udělejte to s naším blokem na recepty.

Čas přesadit

Možná máte doma jednu osamělou monsteru a možná ve vašem bytě žijí spíš pokojovky než vy. V každém případě je čas na jarní přesazování. Abyste péči o jednotlivé druhy rostlin měli přehledně na jednom místě, doporučujeme založit si deník pěstitele, který by nemohl existovat bez našich zelených samolepek.

Vajíčka

Nezapomněli jsme na ně. Zdobení vajíček je velikonoční tradice, která může mít podobu koupených blyštivých nálepek nebo přírodního barvení kurkumou, cibulí či kopřivou (ha!). I tady vás při hledání lokálních bylin a zeleniny podrží Papírová spižírna. My jsme letos využili minimalismu bílých skořápek a ozdobili jsme vajíčka washi páskou.

Přejeme vám, ať vidíte z jara to nejlepší. A když budete pozorní, třeba zahlédnete, jak se na listech kopřivy líhnou z housenek motýli.

Odebírejte novinky