Doprava zdarma pro všechny objednávky při nákupu nad 800 Kč. 

„Jé, to je krásně zabalený!“

Vánoce, Kreativita a inspirace, 17. 12. 2021

Představte si svět, kde i taková věc, jako je obal na dárek, má dlouhý důstojný život. To je náš svět! Není nutné vše balit do papírů, obal může být promyšlenou součástí dárku. Máme několik důkazů.

Pouzdra, kapsy, oblečky

Pouzdra z přírodního plátna, která u nás najdete v několika velikostech, využíváme jako udržitelná balení pro naše dárkové sady, ale můžete si je koupit samostatně a vymyslet do nich sadu vlastní. Pouzdro pak bude sloužit majiteli třeba jako obal na notebook.

tip: Voděodolné obaly a penály z tyveku jsou dostatečným dárkovým balením už díky originálním fotkám, jejichž autorem je, jen tak mimochodem, náš zakladatel Filip Šach. Stačí obtočit barevným provázkem a perfektní balení je na světě.

knihomol tip:

Víme, že zrovna knížky se balí příjemně, ale pokud fandíte udržitelnosti, ani na knihu nemusíte používat papír. Zabalte ji do ochranného látkového obalu a máte dva dárky v jednom!

Měkkouši a hrnky v papíru

Chcete-li si přeci jen užít tradiční balicí papír, už dopředu vás možná polévá pot při představě balení měkkých dárků. Balí se hrozně, pak se papír trhá, a nakonec to i špatně vypadá… 

Řešením jsou naše ručně lepené papírové sáčky, do kterých zabalíte s naprostou suverenitou i mořskou hvězdici. No a jak zabalit hrnek, aby mu tentokrát nečouhalo ucho? Prozkoumejte všechny staré nepoužívané krabičky (od čaje, od parfémů, od jídla, od svíček), hrnky a další neforemné dárky dejte do nich a krabičku už zabalíte na jedničku.

Něco navíc

Náš název papelote znamená španělsky odřezek papíru – to by bylo, abychom vám neporadili, co se zbytky. Z nepravidelných odstřižků můžete jednak vytvořit originální jmenovky, nebo je rovnou slepte dohromady a použijte jako ozdobu místo koupené mašle.

tip: Samolepky papelote posunou jakékoliv balení na osobnější rovinu. Můžete s nimi dárky označovat, nebo si jen tak hrát. Jsou přece Vánoce.

Odebírejte novinky