Novinka na všechna vaše dobrodružství Do všech stran – cestovatelský průvodce.

Knihoblok: Čtenářský deník pro 21. století

Spolupráce, 11. 5. 2022

Jste-li poctivým knihomolem, je možné, že díky naší spolupráci s Knihobotem zažijete květnové Vánoce. Společně jsme totiž vytvořili Knihoblok. Čtenářský deník, který si můžete vést tak, jak chcete, ale zároveň vám každý den přinese mnoho inspirace a pomůže vám číst více a lépe.

papelote + Knihobot

Jak jsme se potkali? Ále… Když svou značku dlouhodobě stavíte na hodnotách jako je udržitelnost, cirkularita, láska k papíru a k hmatatelnému offline světu, pokukujete po lidech, kteří to mají podobně. S Knihobotem, antikvariátem, který s obrovskou vášní vrací knihy zpět do oběhu, jsme po sobě navzájem tak dlouho pokukovali, až jsme se spojili.

Do Knihobloku jsme otiskli nejen výše zmíněnou lásku k papíru a knihám, ale také víru ve funkční užitý design. Knihoblok je univerzální a jednoduchý pomocník, kterého si můžete přizpůsobit na míru a který se na vás nebude zlobit, když ho týden neotevřete, nebo do něj namísto textu nakreslíte kytičku.

Co je tedy Knihoblok

Zapomeňte na čtenářský deník ze základní školy, kde vás paní učitelky nutily psát shrnutí a nakreslit hlavní postavu. Knihoblok je odrazem vašeho já. Pište do něj to, co je důležité pro vás. Co vás při čtení nejvíc překvapilo? Kterou postavou byste chtěli být? Proč jste knihu odložili?

Kromě prostoru na své zápisky v Knihobloku najdete čtenářské výzvy, desatero, jak se starat o knihy a jak se „rozečíst“, i nějaké ty zajímavosti jako jsou např. nejčtenější knihy světa. Knihoblok jsme nevytvořili, aby nad vámi stál se zdviženým prstem, když nebudete mít čas na čtení, ale naopak proto, aby vás svou vlastní kreativitou inspiroval. A je celkem jedno, jestli to bude k tomu, že knihu otevřete, nebo se zamyslíte nad jejím poselstvím.

Udržitelný a český

Kromě praktické stránky (lépe řečeno 64 stránek) je na Knihobloku zajímavý udržitelný způsob výroby a lokální původ. Blok je kompletně vyrobený z certifikovaného papíru, který pochází ze šetrného lesního hospodářství. Nadmíru příjemný hebký papír Munken, ze kterého jsou vnitřní listy, má dokonce náročný certifikát Cradle to Cradle.

Ten zaručuje také znovupoužitelnost materiálu nebo férový přístup k zaměstnancům. Vazba je šitá bavlněnou nití a neobsahuje ani kapku lepidla. Knihoblok jsme vyrobili v Čechách a české jsou i ilustrace a písmo, které uvnitř najdete. Stránky deníku pokreslila Hana Laušmanová a písmo Dazzed pochází z dílny pražského studia Displaay.

Potřebujete ještě nějaký důvod přijít k nám na Miladu? Pouze na Miladě si můžete koupit limitovanou edici s ilustracemi na obálce.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote