Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Místa v srdci

Česko-německý knižní blok Místa v srdci, inspirovaný blokem spiral, který pro společnost Český západ navrhla, graficky upravila a ilustrovala naše grafička Štěpánka Bláhovcová, byl oceněn mezinárodní porotou na European Design Awards 2015 a Štěpánka si z istanbulského ceremoniálu odvezla stříbrnou medaili z kategorie Book Layouts. Nedávno se pak navíc dočkala dalšího uznání - speciálního ocenění na German Design Award. Porota vyzdvihla didaktický účinek knihy skvěle podpořený užitím dvoubarevného textu a tvarováním do spirálového bloku...

Kniha je doplňujícím výukovým materiálem pro hodiny dějepisu a společenských věd určeným třinácti až sedmnáctiletým žákům. Její koncept je postaven na vzpomínkách Němců a německy mluvících Čechů po válce odsunutých z území Československa. Na jejich základě autoři vyvolávají obraz současných Sudet jako místa, k jehož minulosti patří soužití generací českých a německých obyvatel.

Dvoujazyčnou realitu odráží dvoubarevné provedení knihy - všemu "německému" patří červená,  "českému" modrá. Texty jsou tedy tištěny ve dvou barvách, ilustrace vždy obě barvy kombinují. Texty se vzájemně proplétají odděleny pouze barvou, tak jako životy Čechů a Němců ve společné sudetské minulosti.

Formát bloku dává knize neformální charakter. Červeno-modrá tužka, která blok doplňuje, symbolicky naznačuje, že česko-německé téma je stále živé a tužku pro psaní dalších kapitol společného příběhu teď mají v ruce nové, minulostí nezatížené generace.

« Zpět