Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Slovenská národní galerie 2016

Druhé vydání diáře pro Slovenskou národní galérii formálně vychází z diáře elemento, je však opět mnoha prvky přizpůsoben potřebám konceptu SNG - ten letos využívá diářovou formu k přiblížení neoficiální linie tvorby Júlia Kollera, asi nejznámějšího slovenského konceptuálního umělce, jehož dílo je hojně zastoupeno ve sbírkách SNG.

Celkové formální vyznění diáře evokuje sportovní (konkrétně pingpongovou) tematiku, jež se objevuje v Kollárových konceptech. Klasická barevnost diáře je proto upravena na zeleno-bílou (desky, záložka, gumička, extra bílý papír) odkazující k barevnosti pingpongového stolu, duplexové zeleno-žluté desky zdobí sleporažba pálky doplněná výsekem míčku.

Klasické kalendárium s týdnem na jedné a místem na poznámky na druhé straně bylo převedeno do slovenštiny, přičemž část volných stránek zaplnily autorovy nákresy a koncepty.

Diář je propagačním předmětem SNG, souhrnné kalendárium proto obsahuje i údaj o tom, kdy je galerie zavřená, a závěr diáře je věnován představení jednotlivých pracovišť SNG.

Autorkou grafického konceptu je Pavlína Morháčová.

« Zpět