Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

UVEA 2016 - diář a PF

Součástí konceptu letošní podoby diáře pro UVEU jsou odkazy k realizacím, které už oční klinice papelote studio navrhlo v minulosti. Barevnost vnitřku tak připomíná loňský diář, barva gumičky ladí s fotorámečkem.

Formálně jde o adaptaci diáře elemento, zdobeného krémovým sítotiskem loga společnosti. Barevnost odkazuje k vizuálnímu stylu UVEY, dobře ladícímu s klinickým prostředím, v němž působí. Proto byla i pro barvu vnitřní spirály zvolena "zdravotnická" bílá.

Majitele diáře provede rokem motto: "Každý den je len raz za život", jež kromě obecného významu může majiteli naznačit i to, že svými jedinečnými dny bude lepší procházet se zbystřeným zrakem.

Součástí realizace bylo i PF 2016 řešené origami obálkou, tedy dopisem a obálkou v jednom. Chytrá skládačka, která se objede zcela bez lepidla a je tak ekologicky šetrná i ekonomická zároveň, odkrývá postupným rozkladem legendu o jaguářích očích tradovanou mezi původními obyvateli Brazílie. Vše začíná už při samém otevření obálky - ta je zavřená pomocí samolepky s motivem očí, po jejímž odstranění oči v souladu s legendou "odejdou" a příběh může začít...

Pointu pak tvoří zjištění, že umělé oči, jež nešťastnému jaguárovi vytvořil krahujec, fungují ještě lépe, než ty staré, tedy jakési metaforické ujištění, že případný zákrok očím prospěje.

Závěrečným přáním krásného roku plného vizuálních zážitků se pak UVEA vrací k mottu diáře upozorňujícímu na jedinečnost našich dní.

Ilustrace legendy Táňa Martincová

« Zpět