Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Tomek

Olomouckou rodinnou stavební firmu Tomek čekalo letos několik důležitých událostí - po 25 letech úspěšné existence, již bylo třeba náležitě oslavit, se společnost přesouvala do nové budovy a zároveň pod správu nové, nastupující generace majitelů.

Pro slavnostní setkání s partnery, zákazníky i zaměstnanci bylo zapotřebí reprezentativního dárku, který by tyto důležité události odrážel. V papelote studiu proto vznikl dárkový balíček, jehož jednotlivé komponenty zdůrazňují potřebné významy.

Základ tvoří dvojice zápisníků, vycházejících tvarově ze sešitů amok, jeden věnovaný věcem minulým, druhý otevřený budoucnosti. Pro snadnou identifikaci jejich zaměření mají desky označené zlatou sleporažbou - ten s nápisem "bylo" evokuje vzhled starých knih a jeho vnitřek nabízí linkované stránky připravené na vzpomínky a případná poučení, jež letitá praxe přinesla. Ten s příslibem "bude" je laděn do optimistické modři světlé budoucnosti a jeho prostor je zcela čistý, ničím neomezující případné vize a plány. Dvojice je v jeden celek spojena měřítkem z odolného Tyveku, do jehož prvních 25 cm je vměstnána časová osa s důležitými mezníky v dosavadních 25 letech společnosti.

Sešity doplňuje tužka se zlatou ražbou symbolizující vývoj firmy od jejího založení v roce 1990. Jde o parafrázi tužky stavařské, již mají lidé z oboru v ruce tak často, že ta pravá by je v balíčku až tak nepotěšila.

Úhledný balíček pak z komponentů dělá pouzdro z Tyveku - odolného materiálu na pomezí papíru, textilie a fólie, hojně využívaného ve stavebnictví. Nenápadný dekor jeho potisku odkazuje k technickému značení materiálu, konkrétně kamene. Součástí stavební firmy je totiž i vlastní kamenická výroba.

 

« Zpět