Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Příběh papelote

Renesance českého papírnictví

Příběh papelote začal jako diplomová práce grafické designérky a ilustrátorky Kateřiny Šachové, která vznikla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Ateliéru ilustrace a knižní grafiky pod vedením Juraje Horvátha, Michaely Kukovičové a Jana Činčery. Jejím posláním bylo především oživit zapomenutou krásu papírnictví a papíru vůbec a poukázat na důležitost role papíru v naší historii, kultuře, ale i současnosti.

Papelote žije!
Nezůstalo ale jenom u toho. Kateřina Šachová se spolu s manželem Filipem Šachem a přítelkyní Denisou Havrdovou rozhodli společnými silami uvést papelote v život a v roce 2009 založili stejnojmennou společnost. Veřejnosti papelote poprvé představili na Designbloku 2009 a následně vybudovali malou distribuční síť. V červnu 2010 pak otevřeli v Praze vlastní obchod, který zákazníkům nabídl kompletní sortiment. V témže roce papelote rozšířilo svou nabídku také o služby tvůrčího studia, které firmám a jiným subjektům nabízí řešení výrobků přímo na míru jejich potřebám.

Na Designbloku 2011 představilo papelote své nové kolekce z papíru, textilu a plsti a získalo za ně ocenění Obchod roku 2011 udělované Akademií Czech Grand Design. V kategorii fotograf roku byl za papelote kampaň nominován také fotograf Filip Šach.

Papelote roste!
Papelote se od té doby stále vyvíjí a rozrůstá. Od roku 2011 provozuje vlastní eshop nabízející široký výběr stálého sortimentu. Zboží prodává ve spřátelených obchodech v Čechách i zahraničí. Spolupracuje s mnoha zajímavými klienty, pro něž navrhuje produkty na míru, a paralelně s tím rozvíjí vlastní sortiment.

Roste také řada spolupracovníků. Studio vedené Kateřinou Šachovou je dnes pětičlenným týmem, podobně velký je i tým zajišťující chod a propagaci společnosti a komunikaci s klienty a partnery. O zákazníky v kamenném obchodě se stará početná skupina milých brigádníků.