Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

24. 5. 2019 Papelote upcycled

Předletí je u nás už tradičně spojeno s návratem limitované kolekce papelote upcycled, která dává druhou šanci neprodaným diářům. Aby jejich kvalitní materiál nepřišel nazmar, dopřáli jsme mu transformaci - hebký papír kalendárií se proměnil v jednostranné trhací bločky a desky dostaly novou náplň, která z nich dělá limitovanou edici zápisníků. Většina materiálu tím zůstala zachována a může sloužit dál.

 

18. 4. 2019 Jak vzniká fotoalbum

K tomu, aby před vámi leželo fotoalbum připravené na vaše zážitky, vede dlouhá cesta plná mnoha pečlivých kroků. Začínají u našeho návrhu, pokračují přípravou materiálu v michelské tiskárně Tomos a o zbytek, tedy precizní ruční výrobu každého kusu se pak postará studio Činčera.

 

12. 4. 2019 Papelote zasedačka

Papelote nemá ve Vojtěšské 9 jen svůj obchod, ale také kanceláře, grafické studio a zasedačku s krásným výhledem na kostel sv. Vojtěcha, kterou stejně jako obchod navrhli A1 architects. Probíhají tu porady, týmové supervize, schůzky s klienty i nerušená práce kolegů, co potřebovali spolu s židlí na chvíli změnit i úhel pohledu. Tak až k nám přijdete řešit svoji zakázku na míru či nějakou jinou spolupráci, budeme to vaření kafe schválně trošku protahovat, abyste se stihli pokochat farní zahrádkou.

29. 3. 2019 Pátý diář pro Slovenskou národní galerii

Se Slovenskou národní galerií spolupracujeme už řadu let. Rok co rok u nás vzniká diář s tématem galerii blízkým, souvisejícím se slovenskou výtvarnou scénou. Tím letošním se staly florální motivy zastoupené ve sbírkách SNG.

8. 3. 2019 Jarní výprodej je v plném proudu!

Tak jako každý rok i letos se nám nashromáždily kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost".

A tak opět nazrál čas na jarní výprodej. Pod heslem s chybami, ale s láskou v něm nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží, které tak získává šanci na nový život.

 

28. 1. 2019 Ahoj socho!

Na pultě našeho obchodu se právě objevila veřejnému prostoru věnovaná kniha pro děti Ahoj socho, na které naše grafické studio několik dlouhých měsíců spolupracovalo. Ilustrovala Štěpánka Bláhovcová.

 

7. 1. 2019 Přijďte k nám na kávu!

Přelom roku je ten správný čas pro trochu sebereflexe – jenže znáte to, získat potřebný odstup se ne vždy úplně podaří… A tak jsme se rozhodli, že to pojmeme trochu jinak! Rádi bychom k nám pozvali několik z vás a popovídali si s vámi o tom, jak vlastně papelote vnímáte, co u nás máte rádi a co vám naopak schází, a my tak získali možnost se posunout zase o kousek dál…

Jste papíroví nadšenci a naši pravidelní zákazníci? Budeme rádi, když k nám dorazíte a nad šálkem dobré kávy nám předáte svou zpětnou vazbu. Uvítáme především tu kritickou - nebojte se, ustojíme to!

Za odměnu od nás dostanete poukaz na 500 Kč do našeho obchodu.

4. 12. 2018 Vánoční eshop

Je nám to jasné, dárek, co neleží pod stromečkem, trochu přestává být dárkem. Moc se snažíme, aby to nepostihlo ty, které jste vybrali u nás, nicméně cesta k vám taky chvíli trvá... Slibujeme tedy, že balíčky, které objednáte a zaplatíte do 17. 12. včetně, odešleme následující den a svůj běh by tak měly stihnout v limitu. U pozdějších objednávek to však už garantovat nemůžeme. Pro váš i náš klid proto nenechávejte svůj nákup na poslední chvíli.

 

27. 11. 2018 Papelote dílna na Knihexu

8. a 9. prosince proběhne ve Studiu Alta další ročník zimního Knihexu a my na něj kromě stánku chystáme také nedělní upcyklační dílnu, kde si budou moct malí i velcí vytvořit zápisník podle svých představ. V hlavní roli kroužky, cvočky, razítka a kvalitní zbytkový materiál z výroby našich produktů. K novému životu tak budete moci probudit třeba dvoubarevnou lepenku z elegantních professií...

 

 

23. 11. 2018 Vánoční inspirace

Pro ulehčení všem váhavým ježíškům přinášíme malou vánoční inspiraci v podobě vybraných sad, které lze z našich dobře kombinovatelných produktů sestavit. Někdo má doma cestovatele, někdo studenta, někdo třeba minimalistu či dokumentaristu života... V papelote se najde krásný dárek pro každého z nich.

14. 11. 2018 Papelote hledá grafika

Papelote studio hledá do svého týmu grafického designéra pro interní spolupráci. Nabízíme práci na plný úvazek. Cit pro papír a knihařské řemeslo výhodou :)  V případě zájmu pošlete své portfolio, životopis a motivační dopis do 9. 12. 2018 na studio@papelote.cz. Těšíme se na vás :)

 

12. 11. 2018 Druhý život

Je to mu rok, co se u nás objevilo nečekané papírové dědictví. Věnoval nám je náš pan zámečník, kterému roky leželo v garáži a on nevěděl, co s ním... Tajemné balíky obsahovaly sešity po strýci, kterých jsme se rádi ujali. K jejich krásné šité vazbě jsme připojili svůj otisk a vytvořili tak limitovanou řadu jedinečných, číslovaných kusů  - řadu Druhý život. Postupně vznikly už tři samostatné edice - zimní, květná a právě přicházející jeseň. 

6. 11. 2018 Papelote na druhou je zpět v plné kráse!

V naší dílně právě vznikla nová řada produktů upcyklující zbytkový materiál - oblíbená edice papelote na druhou tentokrát obasahuje kromě bločků a zápisníků také dvě velikosti fotoalb z elegantní černé lepenky, která už se těší, až ožijí příběhy vašich fotek, záznamů a pokladů z cest... Stavte se pro ně v obchodě, než vás ostatní předběhnou.

30. 10. 2018 Hledač obrazů Filip Šach

Celých dlouhých 9 let stál za fotografickým obrazem papelote fotograf a zároveň spolumajitel značky Filip Šach. V roce 2011 získal za papelote kampaně 4. místo v kategorii fotograf roku cen akademie Czech Grand Design. Letos se však vepsal do podoby papelote výrazněji také svojí volnou tvorbou, jeho obrazy tvoří nosnou linku nové diářové kolekce. Promítají se na obálky, v podobě komplimentek plní chlopně obalů, dělají výtvarný doprovod textů literárního diáře spisovatele Ondřeje Buddeuse a součástí kolekce je dokonce Filipova kapesní výstava...

19. 9. 2018 Čtení ve výstavě

28. 9. v 15 hodin proběhne v táborském vinném baru Thir autorské čtení Ondřeje Buddeuse z diáře na rok 2019. Několik příběhů, které se možná staly a možná ne, na místě doprovodí výstava volných fotografií Filipa Šacha, z nichž některé Ondřejův text náladově dokreslují. Srdečně vás zveme na ukázku z naší třetí společné výpravy za možnostmi užité literatury! 

14. 9. 2018 I svět papíru má své menšiny!

Pro blížící se Tabook (festival malých nakladatelů v Táboře) jsme si ve shodě s jeho letošním tématem "Československo aneb Židé, Němci, Romové, Maďaři, Poláci Rusíni...", připravili dílnu, která metaforu menšin přenáší do světa papíru. Tvůrčí koutek na našem stánku nabídne všem zájemcům tvorbu "integračního bloku", pří níž se ukáže, že i zdánlivě nepotřebné odřezky, které se nám jaksi "nehodí do krámu", se mohou stát důležitou součástí nově vznikajícího celku.

 

 

 

14. 9. 2018 Filip Šach - Exposed

V rámci letošního Tabooku proběhne také výstava volných fotografií našeho fotografa Filipa Šacha. Filip, absolvent ústecké Fakulty umění a designu a pražské FAMU, který se dlouhé roky zabýval tvorbou fotografického obrazu papelote, tu odkryje intimní prostor svého soukromého archivu, jehož některé kousky navíc ozvláštnily novou kolekci diářů na rok 2019... 

 

7. 9. 2018 Nový diář pro Cestu domů

Na světě je šesté vydání diáře na podporu domácího hospice Cesta domů. V duchu citátu: Smrt je tajemství a porozumět jí je stejně těžké jako chytit úhoře holýma rukama, je hebký povrch diáře pokryt jemným metalickým sítotiskem plynoucí řeky či času, v jehož vlnách plují naše životy vstříc Sargasovému moři... Diář je ke koupi v eshopu Cesty domů a v jejích dobročinných obchodech.

 

31. 8. 2018 Není papír jako papír

Papír sice obecně patří mezi obnovitelné zdroje a jako takový je tedy sám o sobě šetrnější než některé jiné materiály, tím by ale úvahy o jeho ekologickém dopadu končit neměly. Není totiž papír jako papír. Svoji roli tu hraje jak původ dřeva, z něhož se získá potřebná celulóza, tak třeba množství vody použité ve výrobě, míra znečištění, kterým ta která papírna zatěžuje okolní prostředí, ale třeba i vzdálenost, kterou musí papír na cestě k zákazníkům urazit. Proto pro všechny naše produkty vybíráme  materiál pocházející z šetrného lesního hospodářství. Papír velké části z nich navíc pochází ze severské papírny Arctic paper, známé svým přísným dodržováním nejvyšších ekologických standardů...

10. 8. 2018 Leden měsíc snů

Před pár dny odešla do tisku nová verze literárního diáře, který ve spolupráci s Ondřejem Buddeusem vzniká již potřetí. Na svět tak přišlo dalších 365 postav širokého spektra mikropříběhů rozehraných v jednotlivých dnech roku. Jejich ladění je určeno předznamenáním jednotlivých měsíců, takže čtenář, jemuž je laskavým autorem prozrazeno, může v lednu vychutnávat mnoho odstínů snění, v březnu sledovat spletité zákruty nerozhodnosti a třeba v červnu voyeursky pokukovat po všech možných podobách či částech těla... Text doprovází autorské fotografie Filipa Šacha.

Strana 1 2 3 412 13 14následujícína konec