Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

12. 6. 2019 10 let života

16. června to bude přesně 10 let, co Kateřina Šachová obhájila na UMPRUM svoji diplomovou práci a s ní i celé papelote. Koncept nového českého papírnictví totiž vznikl jako diplomový projekt grafické designérky, která si dala za cíl oživit zapomenutou krásu papíru a papírnictví vůbec a poukázat na důležitost role papíru v naší historii, kultuře, ale i současnosti...

 

 

U zrodu tenkrát stály tři sudičky - Juraj HorváthMichaela Kukovičová z Ateliéru ilustrace a knižní grafiky a oponent Jan Činčera - a tvůrčí svoboda, kterou zázemí školy poskytovalo.

Diplomka získala cenu Exit Design udělovanou v rámci Národní ceny za studentský design a Kateřina pak byla nominována na ceny Czech Grand Design v kategorii Objev roku a Grafický designér roku.

 

UMPRUM

Z hravých experimentů a svobodného prozkoumávání možných i nemožných cest přitom čerpá papelote dodnes. A stejně platná zůstává i touha umět se na papír dívat nově, zkoušet jeho možnosti a nacházet nečekaná řešení, které tento zdánlivě obyčejný materiál nabízí.

Prototypy