Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

12. 4. 2018 Velveta limited

Představujeme novou limitovanou kolekci pouzder a cestovních deníků, která je naší poctou slavné historii českých textilek. Vyrobená je z látek z varnsdorfské Velvety a svitavského Svitapu, děčínských zipů a gumiček z krucemburské Elasty. Ušitá pak švadlenkami z Kladenska. Na výlety po krásách vlasti jako dělaná :)

 

9. 4. 2018 Nová edice papelote na druhou

Koncem dubna se v papelotě obchodě opět uhnízdí limitovaná edice papelote na druhou - kolekce produktů upcyklující zbytky z výroby, která se právě líhne v naší dílně. Vstupte do května s některým z originálních kousků - zbytkový materiál se stále proměňuje a celá kolekce s ním!

 

8. 3. 2018 MDŽ 2018

Všem ženám přejeme krásný svátek a k pomyslné bonboniéře přidáváme 20% slevu na papelote produkty platnou 8. 3. v našem obchodě i na eshopu. Stačí při nákupu použít heslo/slevový kód "krasnysvatek".

Pokud nějaký muž usoudí, že dnešní nákup platí jeho vnitřní žena (a zmíní se o tom na pokladně), může tím ušetřit na višeň v čokoládě.

 

1. 3. 2018 Jarní inventura

Milí zákazníci, s blížícím se jarem cítíme potřebu si trochu zauklízet a udělat ve věcech pořádek. V neděli se tedy pustíme do inventury, která se nám určitě protáhne až do pondělí. 5. 3. proto bude zavřeno a všechny objednávky, které dorazí po čtvrteční půlnoci, odešleme až ve středu 7. 3. Přejeme krásný víkend, ať už padne na jarní úklid či ne :)

1. 3. 2018 Březen - měsíc nových šancí

Tak jako každý rok i letos se nám nashromáždily kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost". 6. března proto začne jarní výprodej, ve kterém opět pod heslem s chybami, ale s láskou nabídneme širokou škálu výrazně zlevněného zboží a dáme mu tak šanci na nový život.

19. 2. 2018 Nové balení gumiček

Náš klíčový produkt se dočkal nově řešeného balení. Původní celofánové sáčky jsme opustili už před lety a gumičky pak nabízeli jen tak, něco jim ale, zvláště mimo náš vlastní obchod, chybělo ke srozumitelnosti. Pořídili jsme jim tedy kartičku z kompostovatelné lepenky, která nese všechny důležité informace jak o gumičce samé, tak o papelote...

13. 2. 2018 Čtvrtý diář pro Slovenskou národní galerii

Několikaletá spolupráce se Slovenskou národní galerií a grafickou designérkou Pavlínou Morháčovou přinesla již čtvrté vydání galerijního diáře. Letošní edice se oproti předchozím, věnovaným vždy jednomu výraznému umělci, zaměřuje na společenské dění přelomového roku 1968, které přibližuje připomínkou událostí jednotlivých dní a jejich odrazem v dílech slovenských konceptuálních umělců. Ta jsou v diáři zpřítomněna tištěnými kopiemi, ale také vloženými faksimilii...

12. 2. 2018 V dobré společnosti

Bylo nám ctí zařadit se v rámci projektu Slušná firma po bok zatím zhruba 60 českých firem, jejichž cílem není pouhá tvorba zisku, ale také péče o potřeby všech, kterých se podnikání týká, tedy jak vlastníků a zaměstnaců, tak zákazníků, komunity i celé planety. Cesta k naplnění takového cíle je dlouhá možná jako život firmy samé, naplněná drobnými krůčky dílčích úspěchů, chvilkovým přešlapováním na místě i nějakým tím krokem stranou, nicméně i tady platí poutnické "cesta je cíl". Jsme moc rádi, že jste na ní s námi!

12. 2. 2018 Papelote kompostuje!

V papelote si zakládáme na pečlivém třídění, případně zhodnocování odpadu všeho druhu. Bylo tedy jen otázkou času, kdy dojde na odpad biologický. Po úvodních anabázích s odnášením krabiček plných čajů, kávové sedliny a rostlinných zbytků svačin na domácí komposty přišlo důstojné řešení - pořídili jsme si vlastní popelnici na bioodpad a nabídli ji i ostatním obyvatelům domu. Náš společný biopoklad teď pravidelně putuje do pražské kompostárny, aby se tu proměnil v živiny pro městskou zeleň.

1. 2. 2018 Hledáme fotografa!

Papelote hledá fotografa/fotografku na dlouhodobou spolupráci - pravidelné focení sortimentu a realizovaných zakázek v papelote ateliéru ve Vojtěšské ulici v Praze včetně následné postprodukce. Kolegu, kterého baví práce v ateliéru, dokáže týmově spolupracovat, má vztah k médiu papíru a při práci dokáže respektovat záměr jednotlivých zadání...

21. 12. 2017 Balicí papír nepatří do koše

Balicí papír nemusí zářit jen pod rozsvíceným stromečkem, zvládne toho přece mnohem víc! Tak například, když darované knize z papíru rovnou vytvoříte obal, bude jí věrně sloužit až do roztrhání těla. Papír z balíčků zavázaných mašlí či přelepených odnímatelnou MT páskou se zase může během svátků hravě proměnit v ozdoby na silvestrovský večírek či třeba party ošatku na bagety... Dejme papírům druhou šanci!

18. 12. 2017 Dárkové balení

Chcete mít dárek vyřešený se vším všudy? Nechte si nákup u nás rovnou dárkově zabalit! Sáčky z chráněné dílny Domov Harcov vyrobené z našich balicích papírů či zkušebních tiskových archů vám dozdobíme papírovou visačkou a vy už jen položíte pod stromeček...

14. 12. 2017 Hledáme posilu do expedice!

Už je to tak, sháníme čerstvé síly :) Hledáme proto pečlivého, systematického, pozitivně naladěného a vůči stresu odolného kolegu/kolegyni, který nám v příštím roce pomůže se zpracováním objednávek eshopu i distribuce a zodpovědně se postará o všechny balíčky, které z papelote odcházejí...

12. 12. 2017 Eshop před Vánoci a po nich

Je nám to jasné, dárek, co neleží pod stromečkem, trochu přestává být dárkem. Moc se snažíme, aby to nepostihlo ty, které jste vybrali u nás, nicméně cesta k vám taky chvíli trvá... Slibujeme tedy, že balíčky, které objednáte a zaplatíte do 18. 12. včetně, odešleme následující den a svůj běh by tak měly stihnout  v limitu. U pozdějších objednávek to však už garantovat nemůžeme. Pro váš i náš klid proto nenechávejte svůj nákup na poslední chvíli.

12. 12. 2017 Sáčky dávají druhou šanci

V papelote se držíme hesla, že nejšetrnější papír je ten, kterým se šetří, a snažíme se proto pro zbytkový materiál vždy najít nějaké další využití. Tak například archy, na kterých se v tiskárne zkouší tisk, našly svůj nový život promněnou v sáčky na balení zboží.

11. 12. 2017 Limitovaná kolekce z českých tkanin

Kolekce diářů na rok 2018 přinesla také jednu čistě lokální novinku. Je jí limitovaná edice obalu na oblíbený diář fabrico vyrobená z látek utkaných v Čechách, dozdobených naším originálním sítotiskovým vzorem a praktickou gumičkou na tužky z českomoravského pomezí...

8. 12. 2017 Druhý život sešitů

Papelote dílnu na nějaký čas zaměstnalo nečekané dědictví. Věnoval nám je náš pan zámečník, kterému roky leželo v garáži a on nevěděl, co s ním... Tajemné balíky obsahovaly sešity po strýci, kterých jsme se rádi ujali. K jejich krásné šité vazbě jsme připojili svůj otisk a vytvořili tak limitovanou řadu jedinečných, číslovaných kusů  - řadu Druhý život. Její první, zimní část je právě v prodeji.

30. 11. 2017 Adventní kalendář

Advent je časem těšení a očekávání, pilných příprav, tradic a rituálů. Jednou takovou tradicí se stal i papelote adventní kalendář, který čekání na Vánoce ukrátí každodenním okénkem s překvapením. Těšit se můžete na 20% slevu zpříjemňující den co den nákup jednoho vybaného produktu...

.

27. 11. 2017 Nová hvězda papelote sortimentu

Škála papelote produktů je ode dneška ještě o trochu širší - své pevné místo tu totiž získala nová kolekce Vega - jasná hvězda svítící na cestu všem, kteří se rozhodli putovat za šetrnějšími zítřky. Kolekce je zaměřená na produkty z tzv. veganské kůže - odolného, pratelného, kůži podobného materiálu, který je ale vyroben z celulózy.

14. 11. 2017 Diář pro Cestu domů

Na světě je páté vydání diáře na podporu domácího hospice Cesta domů. Jeho desky zdobí metalický sítotisk vln - emocí, ale také vrstevnic krajiny, cesty... Jak říká ilustrátorka Štěpánka Bláhovcová - chvíli jsme nahoře, chvíli dole, ať už na cestě krajinou nebo náladou. Moře nás jemně houpá a konejší na vlnách, hory a kopce jsou nekonečné. A všechno se děje cestou. Cesta je totiž cíl...

Strana na začátekpředchozí1 2 3 4 5 612 13 14následujícína konec