Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

5. 11. 2015 Průsvitné adventní krajiny

K adventu patří zklidnění, očekávání, zima za oknem, teplo vytopených domů, matné světlo svíček, ruční práce... a v papelote také poslední předvánoční ilustrátorská dílna pro děti (proběhne 29. 11.). Zavede nás do krajin, na jejichž hedvábných svazích se zachytily paprsky hřejivého slunce. Záleží jen na vás, jestli to bude krajina betlémská, pohádkově exotická, či ta u babičky za humny. Průvodcem vám bude ilustrátorka Martina Hamouzová.

 

29. 10. 2015 Večerní balení dárků

V předadventním čase nás čeká trojice večerních setkání zaměřených na balení a zdobení dárků. Vaše ježíškovská úloha tak bude letos o mnoho snazší a třeba i hravější. Zabalit můžete dárky, které už máte, případně některé rovnou na místě pořídit – účastníkům nabízíme speciální 20% slevu! Zbytek pak do předpřipravených balení hravě dobalíte doma... Workshopy se konají 5. 11., 19. 11. a 1. 12.

 

26. 10. 2015 Kukátkový workshop s Terezou Šedivou

Chtěli byste se na jeden den stát Alenkou, nahlédnout do říše divů a objevit tajuplný pokoj plný bizarních tvorů a divotvorných předmětů? Šanci máte v neděli 8. 11. na ilustrátorské dílně Terezy Šedivé. Zrcadlem ale procházet nebudeme... Naše říše divů, je totiž ukryta za kukátkem! A vězte, že i za malinkatým kukátkem se může skrývat velké překvapení.

20. 10. 2015 papelote studio na designbloku

Srdečně vás zveme na designblok, kde papelote studio představí speciální, limitované, na míru šité projekty. Využijte možnosti vidět je tak, jak to jindy 
nejde – pospolu. Těšíme se na vás od 22. do 27. října v Openstudiu na Výstavišti v Holešovicích.

12. 10. 2015 365+1 román

Letos jsme se rozhodli rozšířit řadu našich diářů o jeden speciální a nechat se tak vtáhnout do hry Ondřeje Buddeuse, který dostal chuť "napsat si" diář. A zatímco on si tak udělal odbočku směrem k užitému umění, papelote se díky němu naopak trochu otřelo o literaturu. Výsledkem je diář, v němž co den, to jeden příběh a samozřejmě prostor pro ten váš...

 

9. 10. 2015 Prague Superguide v papelote

Právě nám v obchodě přistál skvělý autentický a lokální průvodce – Prague Superguide. Je určen všem, kteří by se v Praze chtěli cítit jako místní (bez ohledu na to, jestli jsou cizinci, turisté nebo třeba zahraniční studenti). Přičemž na své si rozhodně přijdou i starousedlíci, neboť na štamgastsví se musí pracovat, což platí nejen pro hospody, ale i město jako takové.

Žádejte na pokladně papelote obchodu.

7. 10. 2015 Diáře jsou v prodeji!

Okamžik, na který někteří nedočkaví čekají snad už od prázdnin, je konečně tady! Diáře na rok 2016 jsou hotové a vás teď čeká nelehký úkol vybrat si ten pravý. Nabídku letos rozšířily hned dva typy – týdenní diář Komponente s otevřenou šitou vazbou, plastovým přebalem a zcela novým typem horizontálního kalendária a rovněž týdenní diář 365+1 román, který kromě běžného kalendária obsahuje i mikropříběh na každý den z pera Ondřeje Buddeuse.

29. 9. 2015 Tabook 2015 se blíží!

V rámci letošního Tabooku představíme diář plný příběhů, který vznikl ve spolupráci s Ondřejem Buddeusem. Přijďte si poslechnout ukázky z jednoho z mála diářů, z něhož je co číst, ještě něž začne jeho rok...

Čte a představuje Ondřej Buddeus.

Těšíme se na vás!

9. 7. 2015 Letní sada pohledů je na světě!

Výběr se nám trochu protáhl, v rámci pohledové soutěže totiž dorazilo kolem 200 návrhů, ale stálo to za to. Ode dneška je ke koupi okteto letních pohledů nazvané symbolicky Res publica. Pohledy jsou věcí veřejnou už ze své podstaty – na listovní tajemství se u nich až tak úplně nehraje, o letní sadě to však platí dvojnásob – představuje návrhy 4 velkých a 4 menších tvůrců vzniklé na základě papelote výzvy určené široké veřejnosti.

12. 6. 2015 5 let spolu - děkujeme!

Papelote obchod slaví v červnu své 5. narozeniny. Našim milým zákazníkům děkujeme za přízeň, kterou nám po celou dobu zachovávají a za pozitivní naladění, jež s nimi do obchodu často zavítá. Velký dík patří také všem partnerům, kteří se podílejí na výrobě našich produktů - za spolupráci, jež nás každým rokem posune zase o kousek vpřed!

27. 5. 2015 European Design Awards 2015

Minulý víkend přinesl do papelote dvojí radost - na vyhlášení 9. ročníku European Design Awards v Istanbulu získala papelote stáj hned dvě medaile - bronzová z kategorie Self-Initiated Projects patří dopisní kolekci cartastříbrná v kategorii Book Layout naší grafičce Štěpánce Bláhovcové za knihu Místa v srdci, kterou papelote pomáhalo produkovat.

22. 5. 2015 Letní dekorační brunch

Zahradní slavnosti, balkónové večírky a dýchánky v předzahrádce jsou za dveřmi - přijďte si na ně vyrobit výzdobu, kterou vám budou sousedi závidět. Táňa Martincová vás na nedělním brunchi 14. 6. naučí dekorace, které udělají večírek i z obyčejné svačiny.

21. 5. 2015 Divadlo v krabici

7. 6. nás čeká poslední předprázdninový workshop pro děti. Jeho téma rozhodně není náhodné - stínové divadlo v krabici, které si účastníci pod vedením ilustrátorky Štěpánky Bláhovcové vyrobí, je totiž cestovní, což se o prázdninách hodí.

19. 5. 2015 Hledá se malý ilustrátor

POZOR, POZOR! Soutěž o návrh pohledů na léto je prodloužena do konce května a věk účastníků není nikterak limitován. Těšíme se proto, že nám v nastavení dojdou také další návrhy malých ilustrátorů, aby ta letní sada mohla být náležitě pestrá!

5. 5. 2015 Krajinářská dílna

V neděli 17. 5. se můžete těšit na další ze série ilustrátorských dílen. Na řadě je Anna Pleštilová, která svou dílnu nazvala Příroda přírodními pigmenty, dílna pro malíře a alchymisty. Kdo chce přírodu zachytit, musí si na ní nejprve vyprosit potřebná barviva. Kouzlit se bude s řepou, čajem, kvítím, hlinkou, okrem či uhlem.

13. 4. 2015 Navrhněte pohled na léto!

Chtěli byste mít svůj vlastní pohled vydaný v rámci letní papelote sady? Zkuste štěstí (ale také svůj um) v soutěži o návrh podoby pohledů na léto. Cítíte-li, že ve vás zraje skvělý nápad, pošlete jej do 31.5. (termín je prodloužen) na info@papelote.cz (specifikace níže). Z došlých návrhů vybereme ladící skupinku, která vytvoří letní sadu 2015.

26. 3. 2015 První jarní dílna

V neděli 12. 4. nás čeká první ilustrátorská dílna pro děti. Pod vedením Kateřiny Sechovcové na ní prozkoumáme tajemství slepotisku. Z odřezků vytvoříme matrici - reliéf, který pak pomocí lisu přeneseme na papír. Vznikne krajina v braillovu písmu, magické hory a doly pod bříšky prstů.

18. 3. 2015 Dílny pro děti

S jarem přichází další cyklus dětských ilustrárotských workshopů. Těšit se můžete na neděle plné krajin, hor, stínového divadla či světa za sklem kukátka. Začínáme 12. 4. dílnou Kateřiny Sechovcové s názvem Přes hory doly, na které vzniknou slepotisky - magické krajiny v braillovu písmu.

17. 3. 2015 Fedrigoni Top Award

Letos vůbec poprvé putovala cena předního evropského výrobce papíru Fedrigoni Top Award po svém vyhlášení v londýnské Stationers' Hall také do České republiky. Máme velikou radost z třetího místa, na němž se v kategorii Corporate publishing umístilo svou kolekcí diářů na rok 2015 právě papelote.

16. 3. 2015 Jarní výprodej

Rok se s rokem sešel a v papelote se opět posbíraly kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost". Vyhlašujeme proto jarní výprodej, ve kterém opět pod heslem s chybami, ale s láskou nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží. Přijďte si pro poklady, než zmizí!

Strana na začátekpředchozí1 2 3 4 5 6 79 10 11následujícína konec