Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

19. 7. 2017 Léto podle pravěkého kalendáře

Vyrazíte-li za poznáním dávných časů a současné architektury do moravského Pavlova, určitě se nevrátíte s prázdnou! Někdo se obohatí poučením, materialisté pak možná přiberou zápisníky na léto, které jsme pro místní obchod vytvořili...

12. 6. 2017 Papelote obchod slaví 7 narozeniny!

A my pro vás máme dárek!

12. 6. 2017 Papelote upcycled

Během jara vznikla nová kolekce papelote upcycled, která dává druhou šanci neprodaným diářům. Aby jejich kvalitní materiál nepřišel nazmar, dopřáli jsme mu transformaci - hebký papír kalendárií se proměnil v jednostranné trhací bločky a desky dostaly novou náplň, která z nich dělá limitovanou edici zápisníků. Kulturní diář se tak převtělil v kulturní deník...

 

 

9. 6. 2017 Jak gumičky přicházejí na svět

Gumička na tužky je hravou stálicí našeho sortimentu - před devíti lety ji vymyslela Kateřina Šachová, a protože šlo o unikát, získalo na ni papelote mezinárodní patent. Od počátku se na její výrobu používají pruženky z pomezí Čech a Moravy, které se pak na Kladensku proměňují v oblíbené gumičky všech možných typů a velikostí...

19. 4. 2017 Šetrné papelote

Lokální výroba, šetrné materiály, recyklace, upcyklace, ruční práce... Jestli vás zajímá, jak se tyhle principy směřující k udržitelnému vývoji odráží v papelote produktech, čtěte dál :)

10. 4. 2017 Jarní papelote na druhou

S jarem se do papelote obchodu vrací limitovaná edice papelote na druhou - kolekce produktů recyklujících zbytky z výroby, která vznikla za dlouhých zimních večerů v naší dílně. Přijďťe si vybrat některý z originálních kousků - zbytkový materiál se stále proměňuje a nám pořád nedocházejí další a další nápady, co s ním :)

10. 4. 2017 Duben měsíc šetrné osvěty

Vše kolem se zelená, ideální čas se k zelenosti opět viditelněji přihlásit! Na duben jsme si proto v obchodě připravili expozici věnovanou principům ekologické šetrnosti, udržitelnosti, recyklace, lokální výroby či ruční práce, které jsou samozřejmou součástí naší práce, byť někdy zůstávají skryté pod povrchem... Udělejte si chvilku na jejich prozkoumání, přiblíží vás podstatě :)

 

20. 3. 2017 Nový interiér

Papelote obchod se po letech fungování dočkal nového interiéru (navrženého opět studiem A1 Architects), který ještě o kousek zvýšil jeho kapacitu – novinky stále přibývají a s osvědčenými kousky se těžko loučí...

S výběrem vám tak nově pomohou přehledné šuplíčky komod, které zboží představí v celé šíři i potřebném kontextu.

17. 3. 2017 Stationery Fever

Máme velikou radost z šestistránkového medailonku v publikaci Stationery Fever, knize určené všem milovníkům papírnictví – jejich historické krásy i soudobé renezance. Papelote se tak dostalo do skvělé společnosti retro předmětů, které máme sami tak rádi, a jejich současných kolegů vznikajících v papírenských studiích po celém světě. Sekci sešitů s námi sdílí výrobci z Osaky a Lisabonu...

7. 3. 2017 Dárek k MDŽ

Převážně ženský kolektiv papelote přeje všem ženám světa krásný svátek a jako malý dárek nabízí 20% slevu na všechny produkty papelote!  Bude platit 8. 3. v obchodě i na eshopu, stačí použít heslo karafiátnestačí.

 

 

2. 3. 2017 Jarní výprodej je tu!

Rok se s rokem sešel a v papelote se opět nashromáždily kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost". Během první poloviny března proto probíhá jarní výprodej, ve kterém opět pod heslem s chybami, ale s láskou nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží.

 

28. 2. 2017 Místa v srdci získala další cenu!

Máme velikou radost, že knížka ilustrátorky a naší grafičky Štěpánky Bláhovcové, založená na bloku spiral, došla dalšího uznání, tentokrát v podobě speciálního ocenění na German Design Award. Porota vyzdvihla didaktický účinek knihy skvěle podpořený užitím dvoubarevného textu a tvarováním do spirálového bloku... Koupit si ji můžete v papelote obchodě :) Štěpánko, gratulujeme!

10. 2. 2017 Hledáme grafika

Papelote studio hledá do týmu grafického designéra pro interní spolupráci na zakázkách na míru. Jestli se u nás vidíte, čtěte dál :)

7. 2. 2017 Únor jako vyšitý

Aby ten únor tolik nezábl, máme pro vás limitovanou edici oblíbených sešitů klasika zachumlaných v obalech s výšivkou od ilustrátorky Alžběty Skálové. Pár kousků, které jsou právě k dostání v papelote obchodě, zahřeje na těle i na duši :)

9. 1. 2017 Rok se Štěpánkou B.

Nejen každý den, ale i každý rok je originál! Všem, kdo v sobě chtějí tento pocit umocnit, nabízíme za průvodce jeden z limitovaných diářů ilustrovaných naší grafičkou a známou ilustrátorkou Štěpánkou Bláhovcovou, každý je totiž naprosto jedinečný. Přijďte se nechat okouzlit a moc neotálejte, na všechny z úvodu se totiž asi nedostane... V prodeji v obchodě papelote od 10. 1.!

15. 12. 2016 Dárkové balení

Chcete to mít vyřešené pěkně najednou? Nechte si u nás dárek svátečně zabalit! Naše sáčky z chráněné dílny Proutek vám dozdobíme originální papírovou visačkou a vy už ho jen donesete pod stromeček...

14. 12. 2016 Konec roku v našem eshopu

Je nám to jasné, dárek, co neleží pod stromečkem, trochu přestává být dárkem. Moc se snažíme, aby to nepostihlo ty, které jste vybrali u nás, nicméně cesta k vám taky chvíli trvá... Slibujeme tedy, že balíčky, které objednáte a zaplatíte do 18. 12. včetně, odešleme následující den a svůj běh by tak měly stihnout  v limitu. U pozdějších objednávek to však už garantovat nemůžeme. Pro váš i náš klid proto nenechávejte svůj nákup na poslední chvíli.

9. 12. 2016 Elemento limited

Světlo světa právě spatřila limitovaná série diářů elemento, založená na náhodných setkáních letošních diářových vzorů. Každý kus je originál ovlivněný konkrétním skloubením vzorů a místem, které na něj na potišěných arších vyšlo. Až do neděle jsou diáře v prodeji exkluzivně na designSUPERMARKETU v Kafkově domě, následně budou k dostání i u nás v obchodě.

9. 12. 2016 Za klidnější ježíšky

Milí ježíškové, myslete na své nervy a dárky pro své blízké objednejte s dostatečným předstihem. Vzhledem k vaší všeobecné štědrosti začínají být někteří ze sobů již mírně zadýchaní - může se tedy stát, že ke stromečkům nepoběží tempem, na které se ještě před nedávnem cítili! Dáte-li jim tedy více času, nebudete se těsně před Vánoci muset trápit jejich popoháněním :)

8. 12. 2016 Holy Shit Shopping

Tento víkend jsme na berlínském Holy Shit Shopping uzavřeli naši letošní výjezdní sezónu. Nový papelote stánek se teď uloží k zimnímu spánku, aby napřesrok v plné parádě zase vyrazil do světa.

Strana na začátekpředchozí1 2 3 4 5 6 712 13 14následujícína konec