Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

7. 10. 2015 Diáře jsou v prodeji!

Okamžik, na který někteří nedočkaví čekají snad už od prázdnin, je konečně tady! Diáře na rok 2016 jsou hotové a vás teď čeká nelehký úkol vybrat si ten pravý. Nabídku letos rozšířily hned dva typy – týdenní diář Komponente s otevřenou šitou vazbou, plastovým přebalem a zcela novým typem horizontálního kalendária a rovněž týdenní diář 365+1 román, který kromě běžného kalendária obsahuje i mikropříběh na každý den z pera Ondřeje Buddeuse.

29. 9. 2015 Tabook 2015 se blíží!

V rámci letošního Tabooku představíme diář plný příběhů, který vznikl ve spolupráci s Ondřejem Buddeusem. Přijďte si poslechnout ukázky z jednoho z mála diářů, z něhož je co číst, ještě něž začne jeho rok...

Čte a představuje Ondřej Buddeus.

Těšíme se na vás!

9. 7. 2015 Letní sada pohledů je na světě!

Výběr se nám trochu protáhl, v rámci pohledové soutěže totiž dorazilo kolem 200 návrhů, ale stálo to za to. Ode dneška je ke koupi okteto letních pohledů nazvané symbolicky Res publica. Pohledy jsou věcí veřejnou už ze své podstaty – na listovní tajemství se u nich až tak úplně nehraje, o letní sadě to však platí dvojnásob – představuje návrhy 4 velkých a 4 menších tvůrců vzniklé na základě papelote výzvy určené široké veřejnosti.

12. 6. 2015 5 let spolu - děkujeme!

Papelote obchod slaví v červnu své 5. narozeniny. Našim milým zákazníkům děkujeme za přízeň, kterou nám po celou dobu zachovávají a za pozitivní naladění, jež s nimi do obchodu často zavítá. Velký dík patří také všem partnerům, kteří se podílejí na výrobě našich produktů - za spolupráci, jež nás každým rokem posune zase o kousek vpřed!

27. 5. 2015 European Design Awards 2015

Minulý víkend přinesl do papelote dvojí radost - na vyhlášení 9. ročníku European Design Awards v Istanbulu získala papelote stáj hned dvě medaile - bronzová z kategorie Self-Initiated Projects patří dopisní kolekci cartastříbrná v kategorii Book Layout naší grafičce Štěpánce Bláhovcové za knihu Místa v srdci, kterou papelote pomáhalo produkovat.

22. 5. 2015 Letní dekorační brunch

Zahradní slavnosti, balkónové večírky a dýchánky v předzahrádce jsou za dveřmi - přijďte si na ně vyrobit výzdobu, kterou vám budou sousedi závidět. Táňa Martincová vás na nedělním brunchi 14. 6. naučí dekorace, které udělají večírek i z obyčejné svačiny.

21. 5. 2015 Divadlo v krabici

7. 6. nás čeká poslední předprázdninový workshop pro děti. Jeho téma rozhodně není náhodné - stínové divadlo v krabici, které si účastníci pod vedením ilustrátorky Štěpánky Bláhovcové vyrobí, je totiž cestovní, což se o prázdninách hodí.

19. 5. 2015 Hledá se malý ilustrátor

POZOR, POZOR! Soutěž o návrh pohledů na léto je prodloužena do konce května a věk účastníků není nikterak limitován. Těšíme se proto, že nám v nastavení dojdou také další návrhy malých ilustrátorů, aby ta letní sada mohla být náležitě pestrá!

5. 5. 2015 Krajinářská dílna

V neděli 17. 5. se můžete těšit na další ze série ilustrátorských dílen. Na řadě je Anna Pleštilová, která svou dílnu nazvala Příroda přírodními pigmenty, dílna pro malíře a alchymisty. Kdo chce přírodu zachytit, musí si na ní nejprve vyprosit potřebná barviva. Kouzlit se bude s řepou, čajem, kvítím, hlinkou, okrem či uhlem.

13. 4. 2015 Navrhněte pohled na léto!

Chtěli byste mít svůj vlastní pohled vydaný v rámci letní papelote sady? Zkuste štěstí (ale také svůj um) v soutěži o návrh podoby pohledů na léto. Cítíte-li, že ve vás zraje skvělý nápad, pošlete jej do 31.5. (termín je prodloužen) na info@papelote.cz (specifikace níže). Z došlých návrhů vybereme ladící skupinku, která vytvoří letní sadu 2015.

26. 3. 2015 První jarní dílna

V neděli 12. 4. nás čeká první ilustrátorská dílna pro děti. Pod vedením Kateřiny Sechovcové na ní prozkoumáme tajemství slepotisku. Z odřezků vytvoříme matrici - reliéf, který pak pomocí lisu přeneseme na papír. Vznikne krajina v braillovu písmu, magické hory a doly pod bříšky prstů.

18. 3. 2015 Dílny pro děti

S jarem přichází další cyklus dětských ilustrárotských workshopů. Těšit se můžete na neděle plné krajin, hor, stínového divadla či světa za sklem kukátka. Začínáme 12. 4. dílnou Kateřiny Sechovcové s názvem Přes hory doly, na které vzniknou slepotisky - magické krajiny v braillovu písmu.

17. 3. 2015 Fedrigoni Top Award

Letos vůbec poprvé putovala cena předního evropského výrobce papíru Fedrigoni Top Award po svém vyhlášení v londýnské Stationers' Hall také do České republiky. Máme velikou radost z třetího místa, na němž se v kategorii Corporate publishing umístilo svou kolekcí diářů na rok 2015 právě papelote.

16. 3. 2015 Jarní výprodej

Rok se s rokem sešel a v papelote se opět posbíraly kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost". Vyhlašujeme proto jarní výprodej, ve kterém opět pod heslem s chybami, ale s láskou nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží. Přijďte si pro poklady, než zmizí!

11. 3. 2015 Dekorační workshopy

Na letošní předletí jsme připravili workshopy pro dospělé, zaměřené na papírové dekorace, které i běžnou večeři promění ve slavnost. První proběhne 19. 4., bude mít podobu brunche a naše grafička Táňa Martincová na něm představí 7 typů ozdob z různých druhů papíru, kterými je možné vkusně ozdobit večírek.

6. 3. 2015 MDŽ

Přejeme všem ženám krásný mezinárodní den a nabízíme malý dárek v podobě 20% víkendové slevy na našem eshopu. Použijete-li tajný kód MDZ2015, zbyde vám po nákupu ještě na pohár.

 

13. 2. 2015 Wildpapers v papelote

Do obchodu papelote dorazily další kousky z limitované série od Wildpapers. Ty první se před Vánoci vyprodaly tak rychle, že jsme je ani nestihli propagovat. Pokud vám tedy unikly, teď máte druhou šanci! Jde o ručně vázané bloky - knihy od vedoucích knihvazačské dílny UMPRUM, Jana Hybnera a Vlaďky Šturmové.

 

 

10. 2. 2015 Papelote v Paříži

Nedávná cesta nás zavedla do Paříže, tak jsme neodolali a navštívili Atelier Nota, který už nějakou dobu nabízí naše zboží. Vždycky totiž potěší vidět, jak se produktům opustivším domovinu daří. Tady se evidentně zabydlely a další velká krabice putující minulý týden do Francie naznačuje, že už zapouští kořeny.

27. 1. 2015 Cítíte ten potenciál?

Leden už je skoro za námi, poprašek novoroční čerstvosti už jsme si možná stihli trochu pošlapat a naše kroky zas rázují v uvyklém rytmu. Nejvyšší čas si připomenout, že to před námi máme stále ve svých rukách, že zasnít se je možné i v únoru a vykročit dál tanečním krokem se dá i po konci plesové sezóny!

Přejeme vám hodně představ hodných naplnění...

23. 1. 2015 Top Award 2015

Papelote se se svou letošní kolekcí diářů ocitlo na seznamu finalistů mezinárodní soutěže Fedrigoni Top Award 2015! Výběr nás moc těší jednak proto, že konkurence je veliká, ale také proto, že s papíry společnosti Fedrigoni se nám dobře pracuje.

Strana na začátekpředchozí1 2 3 4 5 6 7 8 9 1012 13 14následujícína konec