Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

17. 9. 2014 Papelote základním táborem menších cestovatelů

Na první podzimní ilu-dílně se pod vedením zkušeného horského vůdce - Kláry Domlátilové vyráželo do všech (a to ne jen světových) stran. Krajiny z letních vzpomínek se prolnuly s obtisky z okolí a vytvořily tak vícevrstevnatou zážitkovou koláž. A aby nezůstalo jen u vzomínek, načatý cestovatelký deník už se těší na záznamy výletů, které přijdou s podzimem...

17. 9. 2014 Zažijte s námi město jinak!

Letošní sousedské slavnosti, jimiž akce Zažít město jinak je, prožijeme po boku sousedů z nedalekých ulic Dittrichova a Trojanova. Přijďte si užít vzácný prostor bez aut a zajímavý program, který vyprázdněné ulice nabídnou! Papelote k němu přispěje balónkovou dílnou. Budeme psát dopisy neznámým adresátům, vypouštět je na balóncích a čekat, jestli se díky nim seznámíme...

20. 8. 2014 Maximální minimum pro Creative mornings Prague

Pražská sekce Creative mornings, mezinárodního společenství pořádajícího v zatím 88 různých městech světa ranní přednášky zajímavých lidí vždy v rámci jednoho společného tému, slavila letos v červnu 2 roky své existence. Papelote mělo tu čest, stát se partnerem této akce a navrhnout pro oslavu vhodné dárky.

15. 8. 2014 Nová řada softbloků

Představujeme novou řadu kroužkových softbloků vyrobených ručně přímo v dílně papelote. Jejich jednoduchý design ozvláštňuje dvoubarevný duplex obálky (známý z oblíbených sešitů professio), doplněný barevně sladěnou gumičkou s tužkou.

12. 8. 2014 Akční pouzdro za akční cenu

Je tu další letní akce, tentokrát na praktické pouzdro na zip L, které jistě najde své místo v nejednom batohu či kabelce. Jakožto praktický necesér dobře poslouží mnoha různým účelům - od schránky na zápiskové potřeby, přes toaletní taštičku až po příruční kabelku...

5. 8. 2014 Nové professio midi

Oblíbený sešit professio, získal menšího sourozence. O typickém rodinném rysu - výrazném prošití ve hřbetu, můžeme ze zákulisí výroby prozradit, že ukončující uzlíky jsou vázány ručně, čímž se každému kusu dostává nebývalé osobní péče. Nové professio midi s praktickým rozměrem 18.5 x 13.5 cm, 80 stranami a třemi kombinacemi barev obálky a vnitřní lineatury, dobře poslouží všem, jejichž záznamy jsou obsáhlejší, zároveň by však měly zůstat po ruce.

1. 8. 2014 Díky za došlé dopisy!

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se s námi prostřednictvím dopisu podělili o své příběhy a jejichž vzkazy se tak staly živou součástí naší výstavy věnované fenoménu korespondence.

V těchto dnech k nim míří náš dík vyjádřený jak jinak než dopisem. Doufáme že v pořádku dorazí a udělá radost!

7. 7. 2014 papelote diář - ideální firemní dárek

Hledáte vhodný dárek pro své klienty a partnery? Něco, co je potěší a zároveň bude připomínat vaši spolupráci? Něco, co bude reprezentovat vaši společnost a přitom bude obdarovanému k užitku?

Papelote diář upravený na míru vaší společnosti je to pravé! Kvalitně zpracovaný, ekologicky šetrný dárek, který vaše klienty provede celým následujícím rokem.

30. 6. 2014 papelote v Monocle magazine

Na jaře se u nás natáčel dokument mezinárodního magazínu Monocle, který byl celý věnovaný papíru. Papelote tak mělo tu čest prezentovat svou ideu a práci po boku londýnského Present and Correct a vancouverského The Regional Assembly of Text.

 

24. 6. 2014 Léto bez zápisků jako by nebylo!

Připravili jsme pro vás prázdninovou akci - trojici nejoblíbenějších zápisníků za zvýhodněné ceny! Vyberte si ten, který vám nejlépe sedne, přibalte tužku a vykročte létu vstříc. Ať už na vás čekají cesty, výlety, pulzující ulice města či klid na zahradě, se záznamy vše prožijete dvakrát! A navíc, co si v létě rozmyslíte, na podzim jako když najdete...

4. 6. 2014 Papelote diáře 2014 šité na míru

Dovolte, abychom vám představili některé z diářů na míru, které jsme realizovali v loňském roce. Pracovali jsme s velkými společnostmi, malými firmami i neziskovými organizacemi. Co setkání to jedinečný příběh a hledání originálního řešení. Už se těšíme až budeme vymýšlet diář pro rok 2015 třeba právě pro vás!

26. 5. 2014 Vyrob si své vlastní zvíře!

3. nedělní ilu-dílna pod vedením Michaely Kukovičové.
Již tuto neděli 1. 6., dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoeldne od 14 do 16 hodin.

11. 5. 2014 Poděkování

Z celého srdce děkujeme všem, kdo se s námi prostřednictvím dopisu podělili o své příběhy a jejichž vzkazy se tak staly živou součástí naší výstavy věnované fenoménu korespondence.

7. 5. 2014 Nejkrásnější kniha!

Kniha básní Hanuše Hachenburga – Hned vedle bílá barva mráčků v grafické úpravě Kateřiny Šachové získala v soutěži Nejkrasnější české knihy roku 2013 první místo v kategorii Krásná literatura. Máme radost a děkujeme!

6. 5. 2014 Výstava papelote:carta

Srdečně vás zveme na právě probíhající výstavu v GALERII CZECHDESIGN! Je věnována fenoménu korespondence, o jehož oživení se papelote dlouhodobě snaží. Doprovází uvedení nové dopisní řady Carta, která se svým širokým rozsahem od klasických dopisních papírů a obálek přes hravé variace pohledů či přání až ke komplimentkám (kartičkám na vzkazy) snaží vrátit papír do hry o přízeň pisatelů.

22. 4. 2014 dopisní workshopy

POZOR, POZOR! JIŽ TUTO NEDĚLI! papelote zve na nedělní dopisní workshopy v GALERII CZECHDESIGN. neděle 27.4.2014 / 14–16 h děti, 17–19 h dospělí

15. 4. 2014 papelote a dva

Znáte-li hudební duo Dva, tak asi víte, že mají novou desku. Možná vás ale překvapí, že ji doprovází série speciálních sešitů od papelote.

To bylo tak - nejprve vznikla dvojice balicích papírů s motivy kreseb jedné ze dvou, Báry Kratochvílové aka Janines Jansen. Přirozená dvoustrannost papíru vlastní na nich hravě spojila rozmanitostí hýřící faunu na straně jedné s texty skladeb nového alba na straně druhé.

3. 4. 2014 Ilustrované dílny jsou zpět!

Oblíbený cyklus nedělních dílen pro děti, které papelote pořádá ve spolupráci se sdružením Ilustrátoři, vstupuje do svého druhého ročníku. První workshop vedený Alžbětou Zemanovou proběhne už příští neděli, tedy 13.4.

10. 3. 2014 Historicky první papelote výprodej

Jarní úklid vynesl na světlo množství pokladů nashromážděných za celou existenci papelote - od zbytků starých kolekcí, přes kousky, které byly příliš dlouho vystaveny, až po produkty, na nichž se něco nepovedlo. Pod souhrnným heslem s chybami, ale s láskou tedy začíná historicky první výprodej všeho, co sice nedosahuje "první jakosti", ale s trochou dobré vůle to jistě najde svůj účel, jemuž pak bude věrně sloužit...

6. 3. 2014 Calico nově v papelote

Od března nabízíme v papelote obchodě luxusní ručně tištěné balicí papíry z dílny Calico. Jejich jemné sítotiskové vzory se vyjímají na prvotřídním barevném papíru italské firmy Fedrigoni či kvalitním recyklovaném papíru kraftovém. Design odkazuje k historickým vzorům používaným při technice kartounového tisku pomocí vedle sebe poskládaných raznic. Mimochodem Calico je jedním z mála studií na světě, které se dnes metodou kartounového tisku zabývá!

Strana na začátekpředchozí1 2 36 7 8 9 10 11 12 13 14následujícína konec