Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

15. 7. 2013 Ahoj z vlasti!

Koncem června byly oficiálně představeny reprezentativní dárkové sady, které vznikly v pape.labu, tvůrčím studiu papelote, přímo na míru Českým centrům, agentuře Ministerstva zahraničních věcí reprezentující Českou republiku ve 22 zemích světa. Výsledná podoba je postavena na ideji dopisu, tradičního média spojení se světem, užívaného v minulosti nejen v osobní korespondenci, ale také v diplomacii či ve vědě.Vznikla tedy ucelená dárková sada v podobě tyvekové obálky ukrývající dvojbloček sepnutý gumičkou s uchycenou tužkou. Snadno adresovatelná, prakticky využitelná, kapesní...

 


Grafická podoba vychází z několika inspiračních zdrojů. Prvním z nich je barevnost vlajky České republiky, jejíž barvy jsou totožné s korporátními barvami Českých center. Dalším jsou doplňkové prvky vizuálního stylu Českých center – tečka/kruh a linkování. Tečky a linky se přetavily do vnitřní lineatury bločků, kruh se objevuje na tvaru razítka i na zavírání obálky. Třetí inspirací jsou poštovní motivy jako je například razítko nebo známka. Tvarově obálka vychází z české vlajky a jejího typického klínu. Netradiční vazba dvojbločku odkazuje k pevnému sepjetí dvou hlavních částí České republiky – Čech a Moravy.

Důležitou roli hraje také volba materiálů a zpracování – obálka je vytvořena z Tyveku, speciálního materiálu, který v sobě snoubí vlastnosti papíru, fólie a textilie a je 100% recyklovatelný. Ekologicky šetrný je také papír použitý na bloček. Výsledný výrobek pak v sobě kombinuje průmyslové a ruční zpracování.

Abyste sadu získali, nemusíte být partnerem Českých center. Z zakoupení je také v papelote obchodě a na eshopu.

www.papelote.cz/p/ahoj-z-vlasti