Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

28. 2. 2017 Místa v srdci získala další cenu!

Máme velikou radost, že knížka ilustrátorky a naší grafičky Štěpánky Bláhovcové, založená na bloku spiral, došla dalšího uznání, tentokrát v podobě speciálního ocenění na German Design Award. Porota vyzdvihla didaktický účinek knihy skvěle podpořený užitím dvoubarevného textu a tvarováním do spirálového bloku... Koupit si ji můžete v papelote obchodě :) Štěpánko, gratulujeme!

Česko-německý knižní blok Místa v srdci byl navržen pro společnost Český západ. Kniha je doplňujícím výukovým materiálem pro hodiny dějepisu a společenských věd určeným třinácti až sedmnáctiletým žákům. Její koncept je postaven na vzpomínkách Němců a německy mluvících Čechů po válce odsunutých z území Československa. Na jejich základě autoři vyvolávají obraz současných Sudet jako místa, k jehož minulosti patří soužití generací českých a německých obyvatel.

Dvoujazyčnou realitu odráží dvoubarevné provedení knihy - všemu "německému" patří červená,  "českému" modrá. Texty jsou tedy tištěny ve dvou barvách, ilustrace vždy obě barvy kombinují. Texty se vzájemně proplétají odděleny pouze barvou, tak jako životy Čechů a Němců ve společné sudetské minulosti.

Formát bloku dává knize neformální charakter. Červeno-modrá tužka, která blok doplňuje, symbolicky naznačuje, že česko-německé téma je stále živé a tužku pro psaní dalších kapitol společného příběhu teď mají v ruce nové, minulostí nezatížené generace.