Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

24. 3. 2016 Nové kousky od Wildpapers

Do papelote obchodu dorazily další ručně vázané notýsky od Wildpapers. Po nedávném oživení kolekce LOVE podvratně valentinským motivem, přichází na řadu hra s Velikonocemi. Poselství z nového typu notýsku tak nabízí vykročení z tradičních genderových schémat lidových tradic směrem k všeobecné rovnosti. A aby svoji hříčku vyvázal z kontextu katolických Velikonoc, svázal pan Hybner notýsky stehem dálněvýchodní buddhistické vazby.

Nic totiž není náhoda...

Slovo autora (jímž je Jan Hybner):

Série knižních vazeb LOVE vznikla jako výtvarná hra s konstrukčními prvky knižní vazby.

LOVE IS FRAGILE je inspirována knižní vazbou egyptských Koptů. Složky jsou spojeny vzájemným provlékáním nití, desky jsou připojeny zároveň s šitím knižního bloku.

DO NOT BE BORING je šitá po evropském způsobu - na vazy z papírových proužků, ale obálka je uspořádána po vzoru čínské kapsové knihy. Je je připevněna ke knižnímu bloku pouze prostřednictvím záložek, takže prostor mezi obálkou a předsádkou zůstává dutý.

LOVE AND KISS je vazba šitá stehem islámských knižních vazeb. Deska je tvořena přířezem voluminézní bílé lepenky, je jednoduše přilepena na přední a zadní stranu knižního bloku.

WHY NOT WHEN I LOVE YOU  - knižní komplet je sestaven ze čtyř složek. Složky jsou sešity do bloku ve dvou šicích místech – vazy tvoří proužky černého papíru. Obálka je tvořena přířezem kartonu, je na blok přichycena pouze u hřbetu.

Vazby jsou vybaveny nápisem zhotoveným ražbou barevnou fólií nebo opatřeny štítkem.