Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

29. 10. 2013 papelote:carta

Na letošním Designbloku představilo papelote svůj nový projekt papelote:carta, jehož výsledkem je nová korespondenční kolekce, jež bude v prodeji od 1.12.

Designblok carta

Projekt je oslavou fenoménu korespondence a snahou o jeho znovuzrození. Dopis je tradičním médiem našeho spojení se světem, které se v minulosti užžívalo jak v osobním kontaktu, takv umění, diplomacii nebo vědě. Věříme, žže přestožže dnešní rychlá doba ručně psaným zprávám vyžžadujícím náš čas, péči a trpělivost, příliš nepřeje, mají nám stále co přinést.

Dopis je cesta. Cesta ven, k druhému a někdy i cesta dovnitř, do vlastního nitra. Cesta, na které objevujeme sami sebe, své přátele, milé, předky. Někdy i životní cesty lidí, které třeba vůbec neznáme, jejichž osudy nás však mnohdy i po staletích zasáhnou. Dopisy si i dnes, přestože jich ubylo, zachovávají svou nenahraditelnou hodnotu – skrývají v sobě tajemství, vyvolávají vzpomínky, přinášejí kousek místa, ze kterého k nám doputovaly. Nezáleží, jestli je to místo někde v daleké zemi nebo v blízkém srdci.

papelote:carta se pohybuje na spojnici tří významů překladu tohoto slova, kterými jsou papír–dopis–mapa, a čerpá z nich inspiraci jak myšlenkovou, tak vizuální.

koncepce: Kateřina Šachová, fotografie: Filip Šach, grafický design: Kateřina Šachová, Helena Kopecká, produkce: Denisa Havrdová