Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

19. 4. 2017 Šetrné papelote

Lokální výroba, šetrné materiály, recyklace, upcyklace, ruční práce... Jestli vás zajímá, jak se tyhle principy směřující k udržitelnému vývoji odráží v papelote produktech, čtěte dál :)

principy

Šetrné materiály v papelote znamenají hlavně papír pocházející z šetrného lesního hospodářství případně vzniklý recyklací papíru sběrového, české dřevo tužek a pastelek a 100% vlněnou plsť. Veškerý papír, který se v papelote používá, má certifikaci o svém šetrném původu.

materiál

Lokální výrobou se mohou pochubit všechny papelote produtky, většina je středočeskými patrioty, najdou se tu však i hrdí Jihočeši, Zápodočeši a nějaký ten Moravan.

lokálové

K upcyklaci (zhodnocení zbytkových materiálů či nepotřebných produktů jejich proměnou v něco funkčního) se papelote hlásí už svým názvem - ve španělštině znamená slovo papelote mimo jiné nepotřebný kousek papíru, který lze využít k výrobě něčeho dalšího :) V praxi zužitkováváme zbytkové materiály pro limitovanou edici papelote na druhou, stálejší "odpad" proměňujeme v sáčky na balení zboží či třeba řadu bloků softblok, jejichž desky vznikají z lepenek zbývajících z výroby sešitů professio. Kusům druhé jakosti pak nabízíme nový život v rámci jarního výprodeje a jejich vylepšení necháváme fantazii a kreativitě zákazníků.

upcyklace

I za produkty, které vznikají v tiskárně, stojí spousta ruční práce. Bloky se samy nesvážou, obálky nelepí robot a na pečlivé uzlíky ukončující šité vazby si někdo musel nasadit brýle. Látkové a tyvekové produkty se šijí v domácnostech na Kladensku a některé kousky vzniknou přímo v papelote dílně, rukou přiložených k dílu je tedy víc než dost :)

Díky všem!