Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

29. 4. 2016 Wildpapers a lásky čas

S koncem dubna k nám do obchodu dorazilo pár kousků z desetičlenné limitované edice prvomájových zápisníků od Wildpapers, které symbolicky uzavírají řadu speciálních knižních vazeb LOVE. Ručně vázané májové notýsky vybízejí k zamyšlení, který čas je pro lásku ten pravý. V případě, že budou dárkem, může ručička zastavená na příhodné době druhému ledacos naznačit...

Pan Hybner, který za kolekcí LOVE stojí, přiznává, že zpětně lituje, že do milostného předvýběru nezařadil také termín "navěky" (romantik se zkrátka nezapře :) a sérii přibližuje slovy:

Série knižních vazeb LOVE vznikla jako výtvarná hra s konstrukčními prvky knižní vazby.

LOVE IS FRAGILE je inspirována knižní vazbou egyptských Koptů. Složky jsou spojeny vzájemným provlékáním nití, desky jsou připojeny zároveň s šitím knižního bloku.

DO NOT BE BORING je šitá po evropském způsobu - na vazy z papírových proužků, ale obálka je uspořádána po vzoru čínské kapsové knihy. Je je připevněna ke knižnímu bloku pouze prostřednictvím záložek, takže prostor mezi obálkou a předsádkou zůstává dutý.

LOVE AND KISS je vazba šitá stehem islámských knižních vazeb. Deska je tvořena přířezem voluminézní bílé lepenky, je jednoduše přilepena na přední a zadní stranu knižního bloku.

WHY NOT WHEN I LOVE YOU  - knižní komplet je sestaven ze čtyř složek. Složky jsou sešity do bloku ve dvou šicích místech – vazy tvoří proužky černého papíru. Obálka je tvořena přířezem kartonu, je na blok přichycena pouze u hřbetu.

LÁSKY ČAS - je doslovným opisem prvomájového tématu. Pomocí pohyblivé ručičky můžete na hodinách nastavit svou volbu termínu. Hračka byla vyrobena pouze v deseti kusech. Tímto notýskem série LOVE prozatím končí.

Vazby jsou vybaveny nápisem zhotoveným ražbou barevnou fólií nebo opatřeny štítkem.