Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

12. 2. 2016 Wildpapers opět v prodeji

Do papelote obchodu se vrátily ručně vázané notýsky od Wildpapers. Kolekci LOVE aktuálně vtipně doplnil podvratně valentýnský motiv "Why not, if I love you", vhodný pro všechny, kdo 14. února berou trochu s rezervou. Ti, kdo kouzlu Valentýna naopak propadli, mohou sáhnout třeba po motivu "Love and kiss", vůči zamilovanosti zcela indiferentní jedince by mohla potěšit jednoduchá hnědá varianta s elegantní otevřenou šitou vazbou. K dostání je jen pár limitovaných kusů.

 

Slovo autora (jímž je Jan Hybner):

Série knižních vazeb LOVE vznikla jako výtvarná hra s konstrukčními prvky knižní vazby.

LOVE IS FRAGILE je inspirována knižní vazbou egyptských Koptů. Složky jsou spojeny vzájemným provlékáním nití, desky jsou připojeny zároveň s šitím knižního bloku.

DO NOT BE BORING je šitá po evropském způsobu - na vazy z papírových proužků, ale obálka je uspořádána po vzoru čínské kapsové knihy. Je je připevněna ke knižnímu bloku pouze prostřednictvím záložek, takže prostor mezi obálkou a předsádkou zůstává dutý.

LOVE AND KISS je vazba šitá stehem islámských knižních vazeb. Deska je tvořena přířezem voluminézní bílé lepenky, je jednoduše přilepena na přední a zadní stranu knižního bloku.

WHY NOT WHEN I LOVE YOU  - knižní komplet je sestaven ze čtyř složek. Složky jsou sešity do bloku ve dvou šicích místech – vazy tvoří proužky černého papíru. Obálka je tvořena přířezem kartonu, je na blok přichycena pouze u hřbetu.

Vazby jsou vybaveny nápisem zhotoveným ražbou barevnou fólií nebo opatřeny štítkem.