Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

8. 8. 2013 Z historie mt pásek

Do papelote právě dorazily nové vzory oblíbených mt pásek. Jejich výrobce, japonská společnost Kamoi Kakoshi, slaví letos výročí. Rozhodli jsme se proto, podělit se s vámi o zajímavé informace ze zákulisí výroby.

Od svého založení v roce 1923 byla japonská společnost Kamoi Kakoshi specialistou na výrobu průmyslových pásek používaných při natírání budov, aut či nábytku. Díky kvalitní technologii se firmě dařilo a úspěšně vstoupila do nového tisíciletí.

Příběh dekoračních mt pásek začal nenápadným emailem, který do společnosti dorazil v roce 2006. Pisatelkami byly tři ženy z Tokya, které projevily zájem navštívit výrobu. Přiložily svou drobnou knížku představující zcela nové pojetí původních pásek - jejich fantastické návrhy nabořily představu, že pásky mají pouze průmyslové využití. Z návštěvy vzešel plán na výrobu pásek v jiných, nových barvách.

Představy se postupně zhmotňovaly a po dvou letech vývoje byla v roce 2008 na světě první kolekce pracující s jemnými, tradičními japonskými barvami, které skvěle odrážejí vlastnosti použitého rýžového Washi papíru.

Pásky si rychle získaly velkou oblibu, která kromě neustálého rozšiřování sortimentu a pořádání přehlídek vedla také k otevření Kamoi muzea umístěného ve staré tovární hale na výrobu původních pásek v Kurashiki, Okayama.

Použití pásek je neuvěřitelně široké - ozdoba totiž sluší téměř všemu.

Popusťte tedy uzdu fantazii a oslavte s mt páskami jejich páté výročí!