Novinka na všechna vaše dobrodružství Do všech stran – cestovatelský průvodce.

Čas oslav – papírové girlandy

Kreativita a inspirace, 14. 5. 2020

Po týdnech v izolaci jsou i malá přátelská či rodinná setkání v bezpečí domova hotovou společenskou událostí. A co teprve, když doháníte, co jste v izolaci nestihli – najednou přišel čas oslavit všechny ty narozeniny, nové přírůstky i kolaudace… Zkuste domácím i zahradním oslavám dodat nový rozměr s pořádnou večírkovou výzdobou!


Co budete potřebovat?

V prvním díle našeho seriálu věnovaného oslavám se dozvíte, jak si jednoduše připravit slavnostní girlandy, kterými můžete hrdě vyzdobit svatební sál, ve slavnostní událost ale klidně promění i komorní posezení v obýváku, návrat do kanceláře nebo první společnou poradu. Vybavení vám stačí minimální a zručnosti také mnoho netřeba, zvládne je opravdu každý.

Barevné penízky

Na řetěz z barevných penízků vám stačí pevnější barevný papír, provázek, lepidlo (nebo sešívačka) a nůžky, práce ale půjde rychleji od ruky, máte-li doma ozdobnou děrovačku, se kterou kolečka jednoduše vyrazíte.

(Tip: My používáme tu od značky Heyda)

Nejdříve si připravte dostatečné množství koleček různých barev – čím pestřejší, tím lepší. Pokud nemáte děrovačku a nejste s nůžkami právě kovaní, s vystřihováním koleček se netrapte a zkuste třeba jednoduché čtverečky nebo jakékoliv jiné tvary, na efektu to neubere :)

A potom už stačí vždy dvě kolečka (či vlastní útvary) přilepit k sobě s provázkem pěkně uprostřed. Preferujete-li bezlepidlovou variantu, stačí kolečka k provázku jednoduše přicvaknout sešívačkou. Zachovejte pravidelné rozestupy o délce zhruba 10–15 cm a efektní řetěz je za chvíli hotový!

Vlaječky

Na zářivé vlaječky vám stačí nit, nůžky a pár barevných washi pásek. Nám se osvědčily ty zářivé jednobarevné, nebojte se ale ani mixu vzorů.

Jednoduše ustřihněte kousek pásky (cca 7 cm), nit umístěte doprostřed ústřižku a slepte konce k sobě. Nakonec je můžete ještě zastřihnout zubatými nůžkami nebo do tvaru šipky, ale skvěle vypadají i rovné. Mezi jednotlivými vlaječkami nechte pravidelné rozestupy dle uvážení, ideálně zhruba 10 cm.

A pak už stačí celou nit jen přilepit na stěnu. A je vyzdobeno!

mohlo by se vám hodit:

Střapatý řetěz

Na střapatý řetěz budete potřebovat pevnější barevný papír, nůžky, nit a jehlu. Výroba je jednoduchá a výsledek rozhodně stojí za to!

Barevné čtvrtky nastříhejte na proužky – rozměry vezměte od oka, přesnosti netřeba! Různorodost tvarů dodá na střapatosti :)

Proužky potom pomocí jehly uprostřed propíchněte a navlékněte na nit. Pro pestrý výsledek nezapomeňte prostřídat barvy.


A je to! Potom už stačí jednotlivé girlandy natáhnout třeba na stěnu, na okno nebo mezi stromy, a večírek může začít!

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote