Konec školního roku si žádá odměnu! Máme pro vás tipy na smysluplné dárky za vysvědčení.

Diáře 2022: Kámen, nůžky, papír, vesmír a všechno další, ahoj!

Diáře, 4. 10. 2021

Nekonečno se nedá spočítat. Ale dá se nakreslit. Nebe se nedá pochopit. Ale je možné o něm snít. Na hvězdy si nemůžeme sáhnout. Ale posvítí nám na cestu, když se nám vybije mobil. Tématem diářů 2022 je vesmír. Nekonečné možnosti kreativity, vnitřní bohatství, pokora v to, co nás přesahuje v čase i prostoru.

Vesmír jsme v této době nevybrali náhodou. Společností hýbou progresivní výlety mimo naši planetu a na opačném pólu celosvětové zastavení v podobě pandemie. Náš vnitřní svět ale virus nezastaví. S pomocí obyčejných nástrojů jsme vytvořili neobyčejné obrazce, které snad budou po celý rok probouzet i vaši vnitřní kreativitu.


Co bys dokreslil a co vygumoval?

Na začátku byla tma. A taky papír, nůžky, guma, foukací fixy, lepenka nebo zmizík. A my jsme si hráli. Dokreslovali, co nám chybí, a gumovali, čeho se chceme zbavit. Stříhali jsme, řezali jsme, slepovali jsme. Z divokých explozí kreativity vyšly první produktové návrhy a ty jsme postupně vycizelovali pomocí důstojnějších technik jako je sítotisk, slepotisk, ražba nebo mramorování papíru. Proces, který vedl až k tomu, že právě teď můžete kliknout na produkt diář 2022 na e-shopu, trval několik měsíců.

Máme novinku!

Nenecháváme se unést pouze možnostmi vizuálu, ale myslíme i na praktickou stránku věci. Přeci jen, když s vámi někdo tráví každý den, měl by vztah fungovat po všech stránkách. Například k diáři Vega jsme proto vynalezli poutko na tužku, které u něj někteří zákazníci postrádali. Je ze stejného materiálu jako Vega desky a dá se kdykoliv vyndat.

Udržitelná výroba od A do Z

Materiálově zůstáváme věrni osvědčeným odolným obalům a ekologicky šetrnému papíru Munken ze severské papírny Arctic Paper, na který je radost psát. A protože podporujeme českou pracovní sílu napříč vývojem i výrobou, jako font diářů 2022 jsme vybrali písmo Reckless Martina Váchy z písmolijny Displaay.

Diáře vyrábíme v České republice nejšetrnější formou, jakou dokážeme. Výroba je z velké části ruční, aby co nejméně zatěžovala životní prostředí, materiály hledáme vždy lokální, a teprve pokud nenajdeme kvalitní český produkt, díváme se za hranice. Použité zahraniční materiály (například papíry Munken nebo Colorplan) mají náležitou certifikaci a splňují naše vysoké nároky. K finální podobě diářů docházíme zdokonalováním makety za maketou a precizní řemeslné zpracování i funkčnost produktu pak posouvají udržitelnost z výroby i do vaší domácnosti: čím kvalitnější produkt, tím déle s vámi vydrží.


Tři stateční: Vega, Fabrico, Elemento

Čím dál více populární diář Vega je z odolné veganské kůže na bázi celulózy, známé také jako pratelný papír. Můžete si vybrat ze tří velikostí a všechny mají veganské „sako“ oddělitelné od vnitřku. Desky tedy klidně vyperte a náplň můžete na konci roku dokoupit.

Nejoblíbenějším papelote diářem je Elemento. Nabízí pevné papírové desky, kapsu na drobnosti a čistý srozumitelný design. Stejně jako ostatní typy je vyráběn v České republice z udržitelných materiálů.

Také diáře Fabrico mají vyměnitelný vnitřek a houževnatost pratelných látkových obalů oceňují hlavně ti, kdo s sebou diář tahají úplně všude a úplně pořád. Fabrico látky jsou potištěné v tradiční české tiskárně ve Dvoře Králové. 

VÝBĚR Z DIÁŘŮ:

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote