Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

vyplněný To Do List

Jak být efektivní pomocí To Do Listu?

Také byste si přáli stíhat toho o trošku víc? Přemýšlíte, jak být více produktivní a jak dosáhnout svých cílů, a to ideálně co nejdřív? Jak zkombinovat domácí a pracovní povinnosti tak, abyste si zachovali duševní zdraví a zároveň odbavovali vše tak, jak máte? Jde to, s pomocí efektivního systému, priorit a samozřejmě papíru. Potřebovat k tomu totiž budete náš speciální To Do List trhací blok a pero.Co je To Do List a k čemu slouží

To Do List je vlastně takový profesionální úkolníček – slouží k sepsání seznamu úkolů, které máte splnit. A když jsou hotové, můžete je přeškrtnout, odfajfkovat, zabarvit nebo vymalovat kolečko, podle toho, co vám nejvíc vyhovuje. Detail, říkáte si? Ani náhodou. Právě o odbavení povinnosti, které zpečetíte jedním z těchto vizuálních způsobů, u To Do Listů jde. Každý totiž miluje odškrtávání zdolaných úkolů, které přináší moment uspokojení i oddechu a také motivuje k další činnosti.

To Do Listy mohou mít nekonečno formátů, barev i podob, nezapomínejte však, že se jedná o nástroje pro podporu efektivity a soustředění. Pokud si pořídíte To Do spíš v minimalistickém duchu, je větší šance, že vás nebude zbytečně rozptylovat.Poznejte speciální To Do List z naší dílny

S prokrastinací má osobní zkušenost každý. Všichni už jsme čelili paralýze, která přichází ve chvíli, kdy je úkolů nejvíce. Mozek se zkrátka sekne, protože neví, kterou povinností začít, a tak pro jistotu nezačne žádnou. A zahlcení povinnostmi bohužel nezažíváme jenom v práci. Také u domácích a volnočasových aktivit se úkoly kupí a jejich ladění může být pěkná dřina. Ale nemusí. Protože jsme vytvořili náš vlastní To Do List trhací blok, který obsahuje přesně to, co je k větší efektivitě, přehlednosti a čisté hlavě potřeba.

To Do List

Náš To Do List trhací blok v bodechTrhací blok A5, 60 listů.

Praktický minimalistický design, který neodvádí pozornost od úkolů.

2 linkované a 2 tečkované sloupce pro rozlišení například pracovních, školních či domácích povinností.

Dostatek prostoru nejen na úkoly, ale také na poznámky, malůvky a podobně.

Děrované listy kompatibilní s Planoo systémem či jiným šanonem. Ale nebojte, funguje i samostatně.

Trhací blok je vyrobený z papíru Munken, který má certifikát Cradle to Cradle zaručující původ ze šetrného lesního hospodářství, kvalitu, znovupoužitelnost materiálu a férový přístup k zaměstnancům.

vyplněný To Do List

Papelote To Do List pro jednotlivce i celou rodinu, zaměstnance i freelancery

Pojďme se ještě vrátit ke speciálnímu a možná i trochu netradičnímu rozvržení našeho To Do Listu. Naším cílem bylo vytvořit univerzální To Do List, který poskytne prostor pro nejrůznější varianty povinností, takže nebudete muset mít na každý týden 4 různé listy. Stejně tak můžete To Do List použít rovnou pro celou rodinu – každý sloupeček pro jednoho člena. A pracujete-li na volné noze, pak se vám sloupečky hodí pro jednotlivé klienty nebo projekty. Mysleli jsme vážně na všechny.

Jak pracovat s To Do Listem

To Do List v použití

Čím podrobnější zápisky, tím čistější hlava

Možná se vám to zdá jako maličkost nebo banalita, ale tahle rada je nad zlato. Zapisujte si i ty nejmenší tasky – čím více toho dostanete z hlavy na papír, tím méně se budete cítit zahlceni a ve stresu.

To Do List v použití

Stanovte si priority

Seřaďte si povinnosti podle priorit, deadlinu nebo podle jiného klíče, který je pro vás důležitý. A ještě jedna přátelská rada: pro lepší vybalancování pracovního a osobního života je fajn vymezit si maximální počet úkolů a priorit pro daný den.

Jestli jsme vás nadchli pro plánování, tady si můžete přečíst další tipy na efektivní plánování a prioritizaci od několika mistrů v oboru.

Papelote tip: Pro stanovení priorit skvěle využijete zvyrazňovače nebo snímatelné samolepky Stálogy, které můžete libovolně přelepovat podle toho, jak se vám budou priority měnit před očima i pod rukama. 

To Do List v použití

Dodržujte deadliny

Abyste měli přehled o tom, co vás čeká, i správnou motivaci, nezapomeňte, že každý úkol potřebuje svůj termín, kdy má být hotový. Proto si k nim dopište datum a pokuste se ho dodržet. Bohužel platí, že když úkol nesplníte jednou, bude vás to svádět k polevování i příště.

To Do List v použití

Dělejte pravidelnou revizi úkolů

Může se stát, že ne všechny úkoly bude nutné odbavit v původní termín nebo se jejich popis změní. Proto svůj To Do List pravidelně revidujte, aktualizujte a těště se z odškrtnutých tasků a spokojené mysli, která se vám odvděčí dobrou náladou a větším množstvím energie.

Doufáme, že jsme vás dostatečně namotivovali, protože čím lépe plánujete, tím víc času vám zbyde na to, co vám přináší radost. A o to tady jde.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote