Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

Jak napsat svatební oznámení

Kreativita a inspirace, 24. 5. 2022

Jdete do toho. Máte místo, máte termín, máte lásku. Jak to jen oznámit všem, koho chcete pozvat? Aby se vám ze všech předsvatebních povinností netočila hlava, sepsali jsme vám jasný a stručný návod, jak napsat svatební oznámení, ve kterém nic nechybí.


Než oznámení pošlete


Jen pro jistotu – to, že se berete, by se od vás ti úplně nejbližší měli dozvědět osobně. Svatební oznámení je pak oficiální třešničkou na dortu, ve které budou mít sepsané informace a kterou si schovají na památku. Pokud by se vaši rodiče a nejlepší přátelé tuto zprávu dozvěděli opravdu až díky oznámení ve schránce, měli by pocit, že jste jim to možná zapomněli říct. A navíc, není nic hezčího, než prožívat dobré zprávy společně.

Co na svatebním oznámení nesmí chybět

→ Jména snoubenců
→ Datum a čas události
→ Místo konání obřadu
→ Dress code (i pokud si s ním vy sami nelámete hlavu, je dobré ho zmínit, případně upozornit, že svatba bude venku, na kopci apod.)
→ Samotné oznámení a pozvání

Další tipy

Oznámení o svatbě je stejně osobní věc jako váš domov nebo vaše oblékání. Proto se nenechte omezovat nabídkou předtištěných oznámení a udělejte to tak, jak to cítíte.

Pozvánku vám může nakreslit někdo, koho máte rádi. Můžete zvolit motto, citaci, nebo oblíbený vtip. Vysokoškolské tituly sem spíš nepatří, ale vaše celoživotní přezdívky klidně.

Všechny další informace pozvaným sepište na jeden web, na který může být v oznámení odkaz. Samotné oznámení ponechte co nejjednodušší, protože do svatby plní roli pozvánky, ale po svatbě se z něj stane hodnotná vzpomínka.

Náš tip: Originální svatební oznámení vytvoříte ve formě ručně skládané obálky. Návod na její výrobu najdete zde.

Ať se vše vydaří a gratulujeme!

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote