Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Post Bellum - Paměť národa

Série zápisníků vznikla na podporu neziskové organizace Post Bellum a jejího projektu Paměť národa, uchovávajícího pamětnická svědectví o totalitách minulého století – příběhy, na něž se mělo zapomenout.

 

Zápisníky předznamenané mottem Každý má svůj příběh mají podporovatelům projektu sloužit k záznamu vlastních zážitků či vzpomínek blízkých. Soukromé příběhy, které jednou zaplní stránky, přitom sešit včleňuje do proudu kolektivní paměti, reprezentované zde mozaikou citátů a dobových fotografií vyňatých z bohatého materiálu, který se dokumentaristům Post Bella podařilo nashromáždit.

 

Vznikla tak čtveřice sešitů propojených citáty volně přecházejícími z jednoho na druhý. Sešity mají nití prošívaný hřbet, jejich archiválie připomínající barevnost s „národním“ červeno-modrým akcentem koresponduje s barvami projektu a lehce průsvitné stránky kvalitního papíru Munken jako by nechávaly zaznamenané vzpomínky vystupovat z mlhy paměti. Doplňující gumička s tužkou nikdy nenechají zapisovatele nepřipraveného...

 

Zápisníky jsou k dostání v eshopu projektu. Jejich koupí přispějete na uchování dalších mizejících svědectví.

« Zpět