Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

papelote pro Google

Pro firmy, 3. 8. 2020

Největší webový vyhledávač Google hledal řešení dárků pro své zaměstnance, přemýšleli ale i o vhodném dárku pro novináře, na konference i semináře a o produktu, který by pomohl při představování nových projektů či kampaní.


Nejdříve jsme společně hledali dárek, který zaměstnancům zůstane, budou ho používat a nebude jen dalším zbytečným suvenýrem. Když se naše produkty osvědčily a Google uváděl na trh svou vzdělávací platformu Grow with Google, oslovili nás znovu a naše sešity doplnily nabídku bezplatných kurzů a nástrojů pro seberozvoj.

Papír v 21. století

Jak dokazuje výzkum Princetonské univerzity, zapisování poznámek rukou na papír má oproti psaní na klávesnici pozitivní vliv na paměť – nutí totiž k většímu přemýšlení a soustředění, a tak se potom obsah zápisků snáze pamatuje.

Psaní rukou má ale i další zásadní výhodu. Probouzí aktivitu nejen ve stejných částech mozku, které zapojuje například meditace, ale taky v těch, které jsou zodpovědné za kreativní myšlení.

Proč papelote?

Google je pověstný svým vstřícným postojem k zaměstnancům i pokrokovému přístupu vůči životnímu prostředí. To jsou hodnoty, na kterých již od svých začátků stojí i papelote. Ve svém fungování totiž dbáme nejen šetrné materiály a postupy, ale i na lokální výrobu, ve které je každý článek férově zaplacený.

Zároveň Google vnímá roli a důležitost kreativity. To je ve 21. století naprosto klíčovou kompetencí – magazín Forbes ho dokonce označuje za schopnost budoucnosti. V době, kdy jsou veškeré informace na dosah ruky, je právě kreativní přístup k životu, práci i řešení problémů nedocenitelným nadáním.

Rychlé a efektivní řešení

Google se rozhodl jít cestou rychlé zakázky, tedy upravit existující produkty.  Výhodou tohoto řešení je nejen rychlé zhotovení a nízká cena, ale i to, že se v případě potřeby dá za krátký čas realizovat znovu, což je v případě eventů a konferencí ideální.

Logo nejprve doplnilo minimalistický blok Spiral A5, který se pro svou univerzálnost hodí jak pro konferenci, tak jako dárek. Zájem firmy upoutaly nejvíc gumičky na tužky. Stejně jako Google, i ony samy jsou jedinečné, hravé a přitom funkční. Promítli jsme do nich firemní barvy, a tak vznikla chytrá a praktická drobnost, která najde použití každý den.


papelote jako nepostradatelný společník Grow with Google

Produkty se na konferencích i v pracovních dnech osvědčily, když tedy byla uvedena na trh nová vzdělávací platforma Grow with Google, která nabízí bezplatné kurzy i nástroje pro seberozvoj, volba padla opět na produkty papelote. Tentokrát si v Google vybrali sešit Professio midi – zápisník, jehož prošívaný hřbet a exkluzivní papír ze skandinávské papírny z něj dělají reprezentativní dárek i pro ty nejnáročnější uživatele.

Papír a jeho přínos 

Papírové zápisníky se v každodenním životě osvědčují především při práci na dálku. Při webinářích, online školeních i brainstormingu zápisky do bloku pomáhají věnovat pozornost dění na obrazovce, nabízí nový úhel pohledu i prostor pro kreativní myšlení. A nakonec taky dají očím odpočinout od záře obrazovek.


A my jsme rádi, že mohou tuto službu stovkám zaměstnanců i partnerů českého Google poskytnout právě naše bloky.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote