Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

9. 6. 2017 Jak gumičky přicházejí na svět

Gumička na tužky je hravou stálicí našeho sortimentu - před devíti lety ji vymyslela Kateřina Šachová, a protože šlo o unikát, získalo na ni papelote mezinárodní patent. Od počátku se na její výrobu používají pruženky z pomezí Čech a Moravy, které se pak na Kladensku proměňují v oblíbené gumičky všech možných typů a velikostí...

Od pruženky ke gumičce

Kotouče pruženek ve 23 barvách a 2 šířích přicházejí do dílny v Lidicích, kde se stříhají na délku potřebnou pro ten který typ budoucí gumičky. Balíčky s připraveným materiálem si pak vyzvednou švadlenky z okolí - často paní v důchodu či na mateřské, které pak gumičky doma ušijí.

 

Šití gumičky

Naskládají a prošijí očka na tužky, vloží a přichytí etiketu, konce začistí entlováním a nakonec pečlivě odstříhají všechny nitě, které po několikerém šití zůstanou, a gumička je na světě!

 

Zero waste balení

Aby v záplavě gumiček nevznikl chaos, sváží se po desítce do "kytičky" a jednotlivé typy se roztřídí do látkových sáčků, ušitých ze zbytků našich materiálů. Sáčky pak zamíří do tašky s ochranným látkovým vnitřkem (opět ze zbytkových látek) a v nich putují do našeho pražského obchodu. Všechny obaly se pak vrací zpět do Lidic, kde prázdné vymění za plné a životní cyklus může pokračovat...

 

Jeden nápad, mnoho podob

Jak se časem ukázalo, gumička na tužky se hodí téměř ke všemu - my jí doplňujeme řadu bloků, sešitů, desek či diářů a vynalézaví zákazníci přidávají celou plejádu dalšího od knihy, přes peněženku až po jógamatku :)