Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

9. 6. 2017 Jak gumičky přicházejí na svět

sleva na diáře

Gumička na tužky je hravou stálicí našeho sortimentu - před devíti lety ji vymyslela Kateřina Šachová, a protože šlo o unikát, získalo na ni papelote mezinárodní patent. Od počátku se na její výrobu používají pruženky z pomezí Čech a Moravy, které se pak na Kladensku proměňují v oblíbené gumičky všech možných typů a velikostí...

Od pruženky ke gumičce

Kotouče pruženek ve 23 barvách a 2 šířích přicházejí do dílny v Lidicích, kde se stříhají na délku potřebnou pro ten který typ budoucí gumičky. Balíčky s připraveným materiálem si pak vyzvednou švadlenky z okolí - často paní v důchodu či na mateřské, které pak gumičky doma ušijí.

 

Šití gumičky

Naskládají a prošijí očka na tužky, vloží a přichytí etiketu, konce začistí entlováním a nakonec pečlivě odstříhají všechny nitě, které po několikerém šití zůstanou, a gumička je na světě!

 

Zero waste balení

Aby v záplavě gumiček nevznikl chaos, sváží se po desítce do "kytičky" a jednotlivé typy se roztřídí do látkových sáčků, ušitých ze zbytků našich materiálů. Sáčky pak zamíří do tašky s ochranným látkovým vnitřkem (opět ze zbytkových látek) a v nich putují do našeho pražského obchodu. Všechny obaly se pak vrací zpět do Lidic, kde prázdné vymění za plné a životní cyklus může pokračovat...

 

Jeden nápad, mnoho podob

Jak se časem ukázalo, gumička na tužky se hodí téměř ke všemu - my jí doplňujeme řadu bloků, sešitů, desek či diářů a vynalézaví zákazníci přidávají celou plejádu dalšího od knihy, přes peněženku až po jógamatku :)