Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

10. 6. 2019 Papelote pro Pražské Quadriennale

Papelote je partnerem právě probíhajícího Pražského Quadriennale – festivalu divadla a scénografie, což, jak doufáme, pozná každý, kdo se na akci vypraví :) Stanoviště s upomínkovými předměty mu totiž nabídne hned 3 produkty navržené PQ zcela na míru. 

V reakci na letošní téma, jímž jsou 3 fáze kreativního procesu – imaginace, transformace a reflexe, vznikla trojčlenná sada sešitů, z nichž každý reprezentuje jednu z fází. A protože jednotlivé části tvůrčího procesu nedávají jedna bez druhé smysl, jsou i sešity nabízeny v kompaktním celku pevně semknutém gumičkou na tužky. Jejich barvy i formáty (které v sadě vytváří pomyslný zlatý řez) reagují na vizuální podobu PQ. Je však na každém, jak laděnou sadu si z pestré palety barev vytvoří.


Zatímco velcí návštěvníci si s vlastní tvorbou, k níž inspirativní přehlídka jistě nemálo z nich naláká, nejspíš počkají na doma, menší diváci se do víru kreativity mohou ponořit již na místě.

Čeká je tu interaktivní vystřihovánka masky, která umožňuje magickou proměnu doslova v cokoli, čím by si jeden přál být. Přičemž posilněn nově nabitými vlastnostmi se pak může pustit ještě do peqesa, tedy pexesa pracujícím s písmem PQ a ilustraceni slov, jež se s písmeny pojí.


Ilustrace Táňa Martincová

 

Papelote a Pražské Quadrienalle dětem