Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

7 tipů, jak používat měsíční plánovač Planoo

Pořídili jste si náš měsíční plánovací kalendář Planoo a přemýšlíte, v čem všem by vám mohl být nápomocný? Nebo nad jeho koupí teprve přemýšlíte a hledáte inspiraci pro jeho využití? Ať už je to jakkoliv, v tomto článku vám názorně předvedeme, jak úžasný a všestranný dokáže tenhle nenápadný minimalista být.

Co jsou měsíční plánovače Planoo


V rámci našeho plánovacího systému Planoo najdete jednotlivé komponenty, které si můžete libovolně poskládat dle svých potřeb. Od desek, náplní až po praktické doplňky. A právě měsíční plánovače jsou jednou z variant, kterou lze do Planoo zařadit. 


Plánovače najdete hned ve 2 velikostech – Planoo měsíční pánovač A4 a Planoo měsíční plánovač A5. Kromě české verze pak můžete využít také anglickou. Kalendáře jsou nedatované, abyste s nimi mohli začít kdykoliv nebo je mohli používat jen v těch měsících, kdy potřebujete. 


Základními prvky plánovačů Planoo jsou maximální přehlednost a minimalistický design, který vás nebude rozptylovat od cílů a plánů. Praktičnost je pak zastoupena standardním děrováním pro jakýkoliv šanon a možnost jednotlivé listy odtrhnout a případně i po využití vyhodit. Zkrátka žádné přebytečné papíry, které již nepotřebujete.

Jak měsíční plánovač využít?


Jeden plánovač, desítky využití. Měsíční plánovací kalendář Planoo se plně přizpůsobí vašim požadavkům. Záleží už jen na vás, kterou velikost si vyberete a kterým posláním ho pověříte. Co se týče umístění – sluší mu to kdekoliv – v Planoo deskách, na stole, na lednici, v deníku nebo třeba na nástěnce. 


A v čem vám tedy může pomoci?

Měsíční plánovač A5 v použití (finance)

1.

Plánovač financí

Sledování Cash Flow, kontrola výdajů, splatnost faktur, složenek nebo naopak ušetřených peněz. Mít přehled o své finanční situaci je nejen praktické, ale přiměje vás také nad penězmi přemýšlet z jiného úhlu. Možná se budete divit, jaké divy dokáže udělat s vaším rozpočtem taková drobnost v podobě zaznamenávání příjmů a výdajů. Každý zaznamenaný ušetřený peníz vás totiž motivuje s penězi nakládat opatrněji.

Měsíční plánovač A5 v použití (student)

2.

Studentský plánovač 

Písemky, referáty, prezentace, výlety, zkouškové, prázdniny. To všechno můžete mít hezky pohromadě a navíc přehledně před sebou. Stačí vždy vytrhnout list na daný měsíc, takže o něm v batohu nebudete ani vědět. Pro efektivitu studia je plánování základním předpokladem. Plánovači tak přenechte to, co v hlavě nosit nepotřebujete, ať vám v ní zbyde více místa na znalosti a zábavu.

Měsíční plánovač A5 v použití (pracovní)

3.

Pracovní plánovací kalendář

Na schůzky, prezentace, deadliny, teambuildingy, obsahové plány – zkrátka na cokoliv, v čem potřebujete mít ve své práci přehled. 

Papelote tip: My v papelote jej využíváme pro plánování příspěvků na sociální sítě a nemůžeme si ho vynachválit.

Měsíční plánovač A5 v použití (jídelníček)

4.

Plánovač jídel

Ať už potřebujete sestavit jídelníček pro celou rodinu nebo jen pro sebe, měsíční plánovač vám svým rozvržením vyhoví na výbornou. Je přehledný, minimalistický a v případě formátu A4 dává i dostatek prostoru na poznámky.

Měsíční plánovač A5 v použití (habit tracker)

5.

Sledování každodenních zvyků

Víte, že dodržování pitného režimu není vaší nejsilnější disciplínou? Nebo se chcete soustředit na svůj fyzický výkon a sledovat, jak se zlepšujete? Do plánovače si můžete každý den zapisovat či zakreslovat všechny své milníky, výkony a pokroky. Na první pohled tak hned uvidíte, jak si daný měsíc vedete a zda je potřeba přidat, nebo naopak zvolnit. 

Měsíční plánovač A5 v použití (zahrada)

6.

Zahradnický plánovač

A teď něco pro zahradníky a rostlináře. Měsíční plánovač skvěle funguje také jako rychlý přehled zahradnických úkonů, sklizně, počasí a dalších důležitých informací. Naplánujte si, kdy zasít rajčata a tulipány, kdy zalévat pokojovky a kdy založíte ten bylinkový koutek, který už tak dlouho plánujete.

Měsíční plánovač A5 v použití (rodinný)

7.

Rodinný kalendář

Sladit kroužky dětí, vyzvedávání ze školky či školy, jógu, divadlo, rande a další radosti i povinnosti všedních dní je občas nadlidský úkon. Tak si to usnadněte. Plánovač ve formátu A4 bude pro tento účel ideální a vám se díky němu organizačně alespoň trochu uleví.

Papelote tip: Pro ještě snazší orientaci v plánovači si zvolte pro každého člena rodiny určitou barvu. Skvěle se k tomu hodí třeba tyto oboustranné zvýrazňovače Tombow

Tak už víte, k čemu svůj plánovač využijete? Nebo každému listu svěříte jinou funkci? I to je totiž možnost. Planoo zkrátka nezná slovo „nejde“.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote