20% sleva s kódem "leto2022" na vybrané produkty. Při nákupu nad 800 Kč doručení Zásilkovnou pro ČR a Slovensko zdarma.

Udělejte si čas pro sebe

Kreativita/Inspirace, 2. 4. 2020

V online prostoru teď všichni trávíme mnohem víc času, než bychom chtěli, a přitom všude čteme hesla jako zpomalme, zastavme se nebo najděme si čas pro sebe

Znáte to, když se snažíte uchovat si nějakou náladu, pocit nebo myšlenku, ale fotka na instagramu prostě pořád není to pravé a když se na ni pak zpětně podíváte, tak už ani žádnou atmosféru necítíte?


Co si zkusit tu náladu zapsat do deníku?


Zapište si sny nebo se pusťte do deníku pro budoucí já


A že není nejlepší nápad začít si psát deník v době, kdy zažíváte maximálně přesun z postele ke stolu a od lednice na gauč? Deníky mohou mít různou podobu, tak proč nezačít právě teď!


Zkuste si vést třeba deník snů. Vhodný blok a tužka položené na nočním stolku jsou samozřejmostí. Doporučujeme si sen zapsat hned po probuzení, kdy ještě můžete zachytit jeho autentičnost bez zkreslení realitou okolo.

Oblíbenou formou sebereflexe jsou i dopisy sobě samým, které si přečteme až za několik měsíců či let. Online podobu nabízí třeba stránka Future me, kde napíšete sami sobě dopis, který se vám vrátí jako e-mail třeba za rok nebo za pět. Ti extrovertnější mohou dopis na stránkách i zveřejnit.

Podobně si sami sobě můžeme psát i deník. Není zajímavá představa si po čase přečíst, čeho jsme se tenkrát báli, co se nám honilo hlavou a jak to nakonec celé dopadlo?


Deník můžete napsat i pro někoho. Rodiče určitě dojme zápisník plný vzpomínek na dětství, zážitky z tábora, oblíbené dobroty nebo třeba sportovní úspěchy. Takovým deníkem vyřešíte i dárek k příštím Vánocům.

Nastávající maminky zase mohou všechny své obavy i dojmy ze zvláštního období života svěřit stránkám deníku pro své nenarozené miminko. A až si za pár let bude potomek vedle v pokojíčku psát úkoly, určitě si rády ty stránky prolistují.


V době, kdy pozitivní nálady je potřeba více než kdy jindy, zkuste deník vděčnosti. Určitě každý den najdete maličkost, která Vám dělá radost, ať už je to telefonát rodině, četba knížky nebo oblíbený seriál. Je dobré si uvědomit, že máme všechno, co potřebujeme, a naučit se být spokojení.


A pokud na to sepisování moc nejste…


Ti praktičtější z nás, kterým deníky nic neříkají, přesto mohou svůj čas mimo virtuální prostor strávit s papírem. Co si takhle roztřídit všechny ty dokumenty, na které nikdy není čas, přečíst si pro radost staré pohledy od přátel z cest a nebo se konečně vrhnout na fotky ze svatby a dovolené?


K třídění fotek si pusťte oblíbenou hudbu a klidně nalijte skleničku vína. Můžete se od srdce zasmát nebo si nostalgicky zavzpomínat.

Fotky si nechte online vyvolat třeba tady a pokud nemáte fotoalbum, vyberte si ho na našem eshopu.


A pak už jen popusťte uzdu fantazii a sestavte si Váš osobní foto-deník plný vzpomínek. 


Protože kdy jindy začít než teď?

Odebírejte novinky