Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

DIY velikonoční výzdoba podle papelote

Kreativita a inspirace, 17. 3. 2023

Velikonoční dekorace mohou být moderní a vkusné. A zároveň tak snadné, že se do jejich výroby můžete pustit i při tvoření s dětmi. Vyzkoušejte papelote nápady na #papirovevelikonoce a inspirujte se při tvoření výzdoby i přáníček.

Vajíčka ozdobená washi páskou

1.

Velikonoční kraslice v odlehčeném hávu


Budete potřebovat:
washi pásky dle vlastního výběru
→ vajíčka
nůžky (ale ne nutně)


Přemýšlíte, jak ozdobit vajíčka, aby ladila s vaším domovem? I kraslice mohou být netradiční, ba dokonce moderní. Vyzkoušejte si jednoduché zdobení vajíček pomocí washi pásek. Stačí si pořídit dekorační lepicí pásku podle vašeho vkusu a vajíčka polepit. Budou vypadat krásně s pravidelnými proužky i nepravidelnými útržky. Slibujeme!

Trojrozměrná papírová vajíčka

2.

Papírové vajíčko


Budete potřebovat:
→ barevné papíry (minimálně 2 barvy),
tužka nebo popisovač na obkreslení,
→ nůžky,
lepidlo,
→ provázek.

Také milujete papír? Vyrobte si z něj kraslice. Tato jednoduchá DIY velikonoční dekorace se hodí pro tvoření s dětmi, a přitom ozdobí stěny i jídelní stůl. Nakreslete si šablonu vajíčka, tu pak obkreslete na barevné papíry a vystřihněte. Na jednu dekoraci budete potřebovat 4 kusy ze 4, nebo 2 barev. Vystřižená barevná vajíčka přehněte v půlce a slepte k sobě přehnuté části. Předtím, než přilepíte poslední čtvrtý kousek, nezapomeňte dovnitř vlepit i provázek na zavěšení.

Papelote jarní věnec ze zbytků papíru

3.

Velikonoční věnec DIY


Budete potřebovat:
→ barevné odstřižky (čím více barev, tím lépe),
→ nůžky,
→ lepidlo,
→ washi pásky,
→ drátek dlouhý aspoň 2 m.

Upcyklovaný velikonoční věnec DIY je dokonalý kousek. Nejenže krásně vypadá, ale navíc při něm zužitkujete odstřižky papíru, které vznikly při výrobě ostatních DIY velikonočních dekorací. Vezměte drátek a nalepte na něj různě velké a různě barevné kousky papíru. Přidejte i proužky barevných washi pásek. Až bude věnec dostatečně ozdobený, smotejte ho do požadované velikosti. Čím více ok bude věnec mít, tím bohatší bude. Oba konce spojte pomocí washi pásky a máte hotovo.

Papírové holubičky

4.

Papírový ptáček


Budete potřebovat:
→ papír velikosti A4 – vzorovaný, barevný nebo bílý,
tužka nebo popisovač na obkreslení,
→ nůžky s ostrou špičkou,
→ lepidlo,
→ provázek.

Nastříhejte 3centimetrové proužky z delší strany papíru A4. Na jednoho ptáčka stačí jeden proužek. Předkreslete si ocásek a na druhé straně hlavičku a zobáček. Pak papír zauzlujte – ale jen pracovně, abyste věděli, kde uzel bude a měli jasné ohyby. Když víte, kde uzel a přehyby budou, propíchněte nůžkami dírku na provázek na zavěšení, protáhněte ho a zauzlujte. Jestli máte papír vzorovaný jen z jedné strany, dejte si pozor, aby očko provázku bylo na vzorované a uzlík na čisté části. Nakonec vystřihněte obrysy zobáčku a ocásku a papírový uzel opatrně dotáhněte.

DIY velikonoční přání

5.

Velikonoční přání a obálka


Budete potřebovat:
→ tvrdší barevné papíry
→ tužka nebo popisovač na obkreslení a popsání,
→ nůžky,
→ lepidlo,
obálku + Washingtonem pásky a fixy na její ozdobení.

Vlastnoručně vyrobené velikonoční přání potěší víc než fotka kuřátek. To máme vyzkoušené. A toto originální velikonoční přání je navíc opravdu snadné. Obkreslete si obrysy rukou na tvrdší papír tak, aby přiléhaly hranou ruky pod malíčky a vystřihněte je. Vystřihněte si z barevných papírů různě velká vajíčka a nalepte je do obrysu dlaní. Počkejte, až lepidlo zaschne, a vepište na vajíčka fixou nebo popisovačem vaše přání. Nakonec ho opatrně přehněte napůl, aby se vešlo do obálky. Až budete přáníčko posílat, vyhrajte si i se zdobením obálky. Fixám ani washi páskám se meze nekladou.

Chcete zdobit ještě víc? Vyzkoušejte náš návod na barevné papírové girlandy. A nezapomeňte, že radost z tvoření a společných chvilek je důležitější než výsledek.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote