20% sleva s kódem "leto2022" na vybrané produkty. Při nákupu nad 800 Kč doručení Zásilkovnou pro ČR a Slovensko zdarma.

Jak vyprat vegu

#vyzkousenozavas

Ačkoliv se v angličtině vega řekne vogue, stinné stránky módních trendů, které se objeví, způsobí nákupní horečku a tunu odpadu, aby takřka vzápětí upadly v zapomnění, pro ni neplatí. Je to úplně naopak. Materiál na bázi celulózy, kterému přezdíváme veganská kůže nebo pratelný papír, je vysoce udržitelný hned z několika důvodů. Vzniká ekologicky šetrným způsobem, vydrží roky a dá se prát. Protože se praní vegy často obáváte, vyzkoušeli jsme ho za vás a máme pro vás jednoduchý návod, jak na to.

Jak jsme vegu prali my

Vyprali jsme několik různých papelote produktů z vegy s pracím práškem bez aviváže na 40° s nízkými otáčkami. Po vyndání z pračky je vega pomačkanější, což jí dodává sympatickou patinu. Funguje stále stejně dobře, materiál se netrhá ani neslábne. Bez problémů vydržely praní i sítotisk a ražba.

Jak prát konkrétní vega produkty

Vega si s pračkou rozumí, kovové prvky tolik ne. Chcete-li vyprat např. měkké vega desky, vyndejte z nich proto kovovou sponu. Planoo desky, jejichž kroužky se sundat nedají, bychom raději vůbec neprali, ale bez obav je můžete umývat vlhkým hadříkem. Vega kapsy, desky diáře Vega nebo poutka na tužku můžete prát do aleluja.

*Vega je ekologičtější veganská alternativa kůže ze 100% celulózy. Námi používaná vega je akreditovaná dvěma certifikáty. Forestry Stewardship Council (FSC) zaručuje, že materiál pochází z ekologicky i sociálně šetrného lesního hospodářství. Certifikát Oeko-Tex® Standard 100 pak potvrzuje, že se v materiálu nenachází látky škodlivé pro lidské zdraví.

Odebírejte novinky