Jarní vánek na našem eshopu aneb nové doplňky jsou tu!

7 tipů na to, jak využít washi pásky kreativně i prakticky

Kreativita a inspirace, 20. 2. 2023

Washi pásky – už jste o nich určitě slyšeli. Možná je máte dokonce doma, nebo vás teprve lákají, ale netušíte, k čemu vlastně slouží? Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji. Washi tapes totiž nejsou jen o vzhledu, ale také o způsobu použití. Předností mají víc, než se může na první pohled zdát.

Co je washi páska

Washi pásky nebo také washi tapes jsou dekorační lepicí pásky vyrobené z tenkého rýžového papíru či jiných přírodních vláken. Jejich největší přednost spočívá v tom, že je můžete přilepit na prakticky jakýkoliv povrch a následně je snadno odlepit, aniž byste podklad poškodili nebo na něm zůstalo lepidlo z pásky.

Tento nenápadný vynález pochází z Japonska, kterému tímto z celého papelote srdce děkujeme – zamilovali jsme si je totiž na první pohled. A u jednoho prvenství ještě zůstaneme. Bylo to právě papelote, kdo washi pásky přivezl do České republiky jako první. A to konkrétně v roce 2014. Washi tapes totiž přesně odpovídají našemu vkusu a požadavkům – jsou ekologické, znovupoužitelné, praktické a navíc kreativní.

Washi pásky nápady na použití

A jak tedy washi pásky využít? Tady máte hned 7 tipů, jak si s nimi vyhrát a využít je třeba i jako levnou dekoraci nebo praktický doplněk nejen do kanceláře, ale i do domácnosti.

Sešit ozdobený washi páskou.

1.

Ozdobte si washi páskami diář i sešit

Přestala vás bavit minimalistická obálka diáře, bloku či jakéhokoliv jiného zápisníku? Pak si ji oživte vlastním vzorem a barvami. A nezapomeňte, že washi tapes můžete kdykoliv sundat a sešit ozdobit zase jinak. Takové sezónní motivy nejsou vůbec špatný nápad.

Označený adaptér washi páskou.

2.

Označte nabíječku, kabely i sluchátka

Dekorační pásky pasují nejen k papíru, ale také k elektronice. Z kusu plastu tak během chvilky vykouzlíte originální kancelářský doplněk, který se navíc odliší od těch, kteří mají kolegové. Takže už žádné záměny nabíječek nebo sluchátek.

Označené pero washi páskou.

3.

Zkrášlete si tužky a propisky

Aby vám ladily psací potřeby s ozdobeným diářem nebo sešitem, pusťte se do oblepování také jich. Někdy stačí i jen jeden proužek a z obyčejné tužky je rázem umělecký předmět.

Barevné washi pásky.

4.

Vytvořte z washi pásek vlastní balicí papír

Jak vytvořit levný, ale efektní balicí papír? Postačí vám role recyklovaného papíru nebo klidně vyzkoušejte obyčejný kancelářský. Washi tapes si pak natrhejte či nastříhejte dle libosti a šup s nimi na papír. Ať už je upravíte do konkrétního tvaru nebo je necháte ledabyle zdobit podklad, takto zabalený dárek bude vypadat vždy nápaditě.

Sklenice ozdobené washi páskami.

5.

Odlište skleničky na party

Čeká vás velká oslava? Pořádek ve skleničkách je základním bodem úspěchu i zachování zdraví. A věřte, že hosty potěší, pokud každý z nich dostane sklenici se svou vlastní značkou, nápisem nebo barvou.

→ Tip: Pro jednorázové použití washi tapes na skleničky klidně postačí i naše levné washi pásky.

Pracovní stůl s washi páskami.

6.

Využijte ozdobné lepicí pásky na zeď

Dekoračním lepicím páskám to sluší také na zdi. Kromě toho, že na ní skvěle drží, vám ji zároveň ani neponičí, pokud je budete chtít v budoucnu sundat. Washi tak využijte k přichycení fotek, plakátů nebo si z nich vytvořte nástěnný kalendář. V dětském pokojíčku si s nimi obzvlášť užijete. Takový vánoční stromeček z washi pásek, papírové girlandy nebo metr pro zaznamenávání toho, jak vaše ratolesti rostou.

Planoo systém s washi páskou.

7.

Udělejte si vlastní rozřazovače a záložky

Vlastníte-li náš plánovací systém Planoo, pak budou washi pásky vaším nejlepším parťákem. Můžete si z nich vytvořit rozřazovače na míru a kdykoliv je měnit, stejně jako jednotlivé Planoo náplně. Washi tapes jsou ale také skvělou volbou pro záložky do knih a diářů. Díky tenkému rýžovému papíru totiž nezakrývají text, přes který jsou přelepené a můžete na ně dokonce psát.

Hledáte-li originální japonské washi pásky z rýžového papíru, jejichž kvalitu prověřily už stovky zákazníků, pak si přijďte vybrat k nám do papelote na Letné nebo si je prohlédněte přímo na našem e-shopu. Volit můžete mezi jednobarevnými, vzorovanými i ilustrovanými.

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote