Třikrát sláva – je tu diář Sláva 2024!

Design a ocenění

Náš svět, 14. 11. 2019

Při vývoji našich produktů dbáme na to, aby byly rovným dílem krásné i praktické. Zkrátka je vytváříme přesně takové, jaké bychom sami rádi používali. A zdá se, že je to ta správná cesta, což dokazuje nejen to, že se k nám pro ně zákazníci už dlouhá léta vracejí, ale i skutečnost, že jsme za ně už dokonce posbírali několik ocenění.

2012 | Cena Czech Grand Design | Obchod roku 2011

Kyž jsme obdrželi cenu Czech Grand Design za kolekci Elemento, ještě jsme ani netušili, jak moc určí náš další směr – právě produkty z oceněné kolekce se totiž i o mnoho let později stále drží mezi našimi absolutními bestsellery! Patří tam jak náš ikonický blok Spiral s jednoduchými pevnými deskami rozzářenými barevnou gumičkou na tužky, tak i sešit Klasika, který ve svých pěti živých barvách skrývá pět typů vnitřku, nebo sešit Professio s prošitým hřbetem, vyladěný do posledního detailu. Dalším z oceněných je i originální sešit Envelopa, jehož obálku tvoří velká poštovní obálka! A nesmíme zapomenout ani na Simple, sešit, jehož obálka doráží to, co je uvnitř, a svádí tak k vlastnímu dotvoření. Všechny jsou zároveň vyrobeny v Čechách z ekologicky šetrných materiálů, což platilo v době, kdy se jim dostalo ocenění, a platí až dodnes.

2015 | ED Awards | bronze medal v kategorii self-initiated projects za korespondenční kolekci carta

Netradiční dopisní kolekce si kladla za cíl obnovit zašlou krásu tradiční papírové korespondence a šla na to způsobem, který je nám vlastní. Neobyčejná sada dopisních papírů, pohledů, ale dokonce i nože na dopisy či razítek svým krásným zpracováním, kvalitním materiálem i inovativním přístupem zaujala širokou veřejnost i odbornou porotu, ale co je hlavní, skutečně u mnoha lidí rozproudila lásku k psaní dopisů a pohledů. V jejím rámci přišel na svět třeba jedinečný dopisní papír, který je sám sobě obálkou, nebo obálka na tradiční japonské zavírání. S takovým vybavením je radost psát…

2015 | Fedrigoni Top Awards | 3. místo v kategorii corporate publishing za kolekci diářů 2015

Naše diáře si za ta léta našly hromadu příznivců, kteří se pro něj dlouhá léta vracejí. A není divu – diáře vyvíjíme tak, aby bylo jejich používání radostí po celý rok. Na jejich hladkém papíře je radost plánovat, desky jsou dost pevné, aby s vámi celý rok udržely krok, na výběr je hned z několika druhů kalendárií a každý z diářů nese i nějakou vychytávku – ať už v podobě gumičky na tužky, ukryté kapsy, integrované záložky, nebo třeba hned všeho!

V roce 2015 tohle kromě spokojených uživatelů ocenili i porotci Fedrigoni Top Awards, kde jsme za minimalistickou kolekci získali 3. místo.

2015

ED Awards bronze medal v kategorii self-initiated projects za korespondenční kolekci Carta

ED Awards silver medal v kategorii book layout za Místa v srdci / Herzensorte grafický design: Štěpánka Bláhovcová

Fedrigoni Top Awards 3. místo v kategorii corporate publishing za kolekci diářů 2015

2014

Nejkrásnější české knihy roku 2013 Hanuš Hachenburg Hned vedle bílá barva mráčků 1. místo v kategorii krásná literatura grafický design: Kateřina Šachová

2012

Cena Czech Grand Design Obchod roku 2011

2011

nominace Czech Grand Design fotograf roku za kampaň papelote Filip Šach

2010

Nejkrásnější české knihy roku 2009 2. místo, papelote – Papír je příběh, grafický design: Kateřina Šachová

nominace Czech Grand Design v kategorii objev roku a grafický designér roku – Kateřina Šachová za papelote

Exit design cena děkana FUD v Ústí nad Labem udělovaná v rámci Národní ceny za studentský design Kateřina Šachová

Odebírejte novinky