Přijďte na workshop letteringu!

Zavzpomínejte si na dobu, kdy jste si většinu svých poznámek, postřehů a úkolu psali na papír. Přijďte znovuobjevit kouzlo ručního psaní s Petrou Dočekalovou!

Svůj osobitý rukopis má každý. Společně s Petrou Dočekalovou ten váš rozeberete, vypíchnete jeho silné stránky a vytříbíte vlastní styl. Z tříhodinového workshopu si odnesete vyladěný rukopis hned v několika stylech, které následně můžete trénovat i doma, a to s vlastním tool kitem.

Rezervujte si své místo nebo darujte dárkový poukaz na workshop kreativní duši ve vašem okolí.

Komu je určen?

Workshop je určen všem, kteří chtějí lépe poznat svůj rukopis a rozvíjet ho. Všem, kteří chtějí znovu objevit kouzlo ručního psaní a získat základy letteringu a kaligrafie.

Co vás čeká?

ukázka oborové literatury

představení psacích předloh a názorné ukázky krok za krokem

individuální konzultace rukopisu

základy letteringu a kaligrafie

základy dekorování písem

výběr nápisu a jeho provedení v letteringu, konzultace

cizelování s pauzovacím papírem, vyladění finálního letteringu

Kdy se workshop koná a jak se přihlásím?

Na výběr je hned ze čtyř termínů:
18. března, 22. dubna, 20. května, 18. června v 18 hodin

Svoje místo si rezervujte přes tento odkaz.

Kapacita workshopu: 8 účastníků
Cena: 1.400 Kč
V ceně jsou tři hodiny tréninku, mnoho cenných informací a originální letteringový tool kit Petra–D x papelote.

O lektorce:

Lektorka Petra Dočekalová je studentkou doktorského studia v ateliéru Tvorby písma a typografie na UMPRUM. Věnuje se československému písmomalířství, kaligrafii a letteringu, ve své doktorské práci také školním psacím předlohám. Je editorkou a autorkou řady knih. Přednáší na typografických konferencích a pořádá workshopy v zahraničí. Působí v písmolijně Briefcase Type Foundry, kde pracuje na nových písmech a je členkou Fontexperts. Již dvakrát obdržela prestižního ocenění Certificate of Typograhic Excellence od Type Directors Club.

web: petra-d.com instagram: @petra.typoA pokud jsme vás ještě nenalákali, podívejte se, jak to vypadalo na prvním workshopu, který proběhl v únoru:

Inspirace na sítích
Odebírejte novinky