Přijďte na workshop letteringu!

Kreativita/Inspirace, 27. 4. 2022

Zavzpomínejte si na dobu, kdy jste si většinu svých poznámek, postřehů a úkolu psali na papír. Přijďte znovuobjevit kouzlo ručního psaní s Petrou Dočekalovou!

Svůj osobitý rukopis má každý. Společně s Petrou Dočekalovou ten váš rozeberete, vypíchnete jeho silné stránky a vytříbíte vlastní styl. Z tříhodinového workshopu si odnesete vyladěný rukopis hned v několika stylech, které následně můžete trénovat i doma, a to s vlastním tool kitem.

Rezervujte si své místo nebo darujte dárkový poukaz na workshop kreativní duši ve vašem okolí.

Komu je určen?

Workshop je určen všem, kteří chtějí lépe poznat svůj rukopis a rozvíjet ho. Všem, kteří chtějí znovu objevit kouzlo ručního psaní a získat základy letteringu a kaligrafie.

Co vás čeká?

→ ukázka oborové literatury
→ představení psacích předloh a názorné ukázky krok za krokem
→ individuální konzultace rukopisu
→ základy letteringu a kaligrafie
→ základy dekorování písem
→ výběr nápisu a jeho provedení v letteringu, konzultace
→ cizelování s pauzovacím papírem, vyladění finálního letteringu

 Kdy se workshop koná a jak se přihlásím?

Na výběr je hned ze tří termínů

středa 25. 5.
středa 15. 6.
středa 22. 6.

vždy od 18–21 hodin

CENA: 1600 Kč
Kapacita workshopu: 15 účastníků

V ceně jsou tři hodiny tréninku, mnoho cenných informací a originální letteringový tool kit Petra–D x papelote.

O lektorce:

Lektorka Petra Dočekalová je doktorandkou ateliéru Tvorby písma a typografie na UMPRUM. Věnuje se československému písmomalířství, kaligrafii a letteringu, ve své doktorské práci se zabývala Kultivováním přístupu k psaní, psacímu písmu a osobnímu rukopisu. Je editorkou a autorkou řady knih, zejména TYPO9010. Přednáší na typografických konferencích a pořádá workshopy v zahraničí. Působí v písmolijně Briefcase Type Foundry, kde pracuje na nových písmech. Již dvakrát obdržela prestižního ocenění Certificate of Typograhic Excellence od Type Directors Club.

web: petra-d.com instagram: @petra.typoA pokud jsme vás ještě nenalákali, podívejte se, jak to vypadalo na prvním workshopu, který proběhl v únoru:

Inspirace na sítích
Odebírejte novinky