Vyberte si dárek k nákupu. Čím větší nákup, tím větší dárek. Vánoční dárky!

Přijďte na workshop letteringu!

Kreativita a inspirace, 27. 4. 2022

Pokud si toužíte vyladit vlastní rukopis a naučit se základy kaligrafie, pak jsou pro vás workshopy ručního letteringu s Petrou Dočekalovou jako dělané.

Aktuální kapacita: Workshopy jsou nyní vyprodané. O nových termínech vás budeme informovat na našich sociálních sítích a v newsletteru.

Petra-D x papelote

Zavzpomínejte si na dobu, kdy jste si většinu svých poznámek, postřehů a úkolu psali na papír. Přijďte znovuobjevit kouzlo ručního psaní s Petrou Dočekalovou!

Svůj osobitý rukopis má každý

Společně s Petrou Dočekalovou ten váš rozeberete, vypíchnete jeho silné stránky a vytříbíte vlastní styl. Z tříhodinového workshopu si odnesete vyladěný rukopis hned v několika stylech, které následně můžete trénovat i doma, a to s vlastním tool kitem.

Komu je určen?

Workshop je určen všem, kteří chtějí lépe poznat svůj rukopis a rozvíjet ho. Všem, kteří chtějí znovu objevit kouzlo ručního psaní a získat základy letteringu a kaligrafie.

Co vás čeká?

→ ukázka oborové literatury
→ představení psacích předloh a názorné ukázky krok za krokem
→ individuální konzultace rukopisu
→ základy letteringu a kaligrafie
→ základy dekorování písem
→ výběr nápisu a jeho provedení v letteringu
→ cizelování s pauzovacím papírem, vyladění finálního letteringu

Petra Dočekalová

Lektorka Petra Dočekalová je doktorandkou ateliéru Tvorby písma a typografie na UMPRUM. Věnuje se československému písmomalířství, kaligrafii a letteringu, ve své doktorské práci se zabývala Kultivováním přístupu k psaní, psacímu písmu a osobnímu rukopisu. Je editorkou a autorkou řady knih, zejména TYPO9010.

Přednáší na typografických konferencích a pořádá workshopy v zahraničí. Působí v písmolijně Briefcase Type Foundry, kde pracuje na nových písmech. Již dvakrát obdržela prestižního ocenění Certificate of Typograhic Excellence od Type Directors Club.

odkazy:  BriefcasePetra D / Typo 9010 / Facebook / Instagram

Další díl Papírových lidí je tu! Tentokrát jsme si povídali s písmomalířkou a typografkou Petrou Dočekalovou!

Odebírejte novinky