Pořiďte si DIÁŘ 2024 se slevou 30 %

Lokální výroba

Udržitelnost a výroba, 4. 9. 2017

Dříve samozřejmost, v dnešní době spíš výjimka, která se ale částečně vrací „do módy“. Lokální výroba podporuje zdejší pracovní příležitosti a snižuje ekologickou zátěž produktů, které za sebou nemají cestu přes půlku světa. Papelote jde touto cestou od úplného začátku.

100% patrioti

I když rosteme a naše potřeby na kapacitu a výrobní technologie jsou náročnější, z podmínky lokální výroby jsme nikdy neslevili. Neexistuje zkrátka papelote produkt vyrobený mimo Českou republiku.

Z historie

První sešity vznikaly v Praze v jedné vinohradské pracovně, další v dílně připojené k obchodu ve Vojtěšské čtvrti. V průběhu let jsme začali spolupracovat se švadlenami v Lidicích, s tiskárnou v pražské Michli, se sítotiskovou dílnou na Praze 4, s jihočeskou výrobnou tužek a dalšími lokálními dílnami a jednotlivci.

Řemeslné detaily

Těší nás, že tak můžeme využít řemeslnou zručnost a tradici, která v Čechách existuje, a někdy dokonce i oprášit postupy, na které už pomalu sedal prach. Blízkost výroby nám navíc umožňuje na jejím procesu spolupracovat, dotahovat technická řešení a hlídat, aby se nic nepokazilo.

Lidský dotek

V malých dílnách v Lidicích se šijí ručně naše gumičky, látkové a tyvekové pouzdra. Za kousky, které vznikají v tiskárně, stojí ale také spousta ruční práce. Například sešit Professio má šitý hřbet a vazba je na každé straně ukončená ručně vázanými uzlíky.

Fotoalba

Papírová fotoalba jsou vyráběna v Praze. Desky z materici (ekologicky šetrného papíru z recyklovaných vláken, bavlny a celulózy) jsou ručně ohýbané, knoflík a šňůrka ručně připevněné a precizně poskládat harmoniku fotoalba umí dokonce jen jedna jediná paní v dílně.

Gumičky

Gumičky na tužky jsou lokálním produktem skrz naskrz. Vyrábí se z pruženek z českomoravského pomezí, šijí je švadleny v Lidicích ve středních Čechách a na tento nápad má papelote mezinárodní patent.

Tužky

Tužky a polomáčené pastelky jsou z jihomoravského lipového dřeva. Celobarevné tužky jsou mořeny pouze potravinářskými barvivy.

U našich produktů si tedy může být jisti, že vznikly někde poblíž, což jistě docení i ti, kterým je věnujete. Díky všem!

Novinky, inspirace, zajímavosti & svět papelote