Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

28. 8. 2013 Ilustrované dílny

O nedělích zase začínáme ilustrovat! Cyklus dílen pro děti, které pořádají Ilustrátoři a papelote, pokračuje. Podzimní sezónu otevíráme 22. září s Kateřinou Sechovcovou, kdy zažijeme opravdový cirkus s papíry.

26. 8. 2013 Ať mají spolužáci co závidět!

Už je to tak, jako každý rok prázdniny i letos strašně utekly. Tábor, pár dní u babičky, výlet, možná moře a je to pryč. A to se to na začátku zdálo tak nekonečně dlouhé...

23. 8. 2013 Za poklady Šluknovska

Za devatero horami, v nejsevernější části domoviny, leží v malebné krajině Šluknovské pahorkatiny jedna z posledních výsep českého textilního průmyslu – Varnsdorf. Do místní textilky se sametem šustícím názvem Velveta jezdí papelote vybírat látky už od svých začátků. Pokud jste tedy někdy zálibně prohlíželi decentní vzory na pouzdrech a obalech, vězte, že byly odtud, ze severu.

8. 8. 2013 Z historie mt pásek

Do papelote právě dorazily nové vzory oblíbených mt pásek. Jejich výrobce, japonská společnost Kamoi Kakoshi, slaví letos výročí. Rozhodli jsme se proto, podělit se s vámi o zajímavé informace ze zákulisí výroby.

8. 8. 2013 Diáře 2014

Rádi bychom vám představili podobu papelote diářů na rok 2014. Diáře budou v prodeji od poloviny října, vybírat si však můžete již dnes. Společnosti, které by chtěly diáře upravit na míru své vizuální identitě, mají do 15. září jedinečnou příležitost využít aktuální cenově zvýhodněné nabídky.

15. 7. 2013 Ahoj z vlasti!

Koncem června byly oficiálně představeny reprezentativní dárkové sady, které vznikly v pape.labu, tvůrčím studiu papelote, přímo na míru Českým centrům, agentuře Ministerstva zahraničních věcí reprezentující Českou republiku ve 22 zemích světa. Výsledná podoba je postavena na ideji dopisu, tradičního média spojení se světem, užívaného v minulosti nejen v osobní korespondenci, ale také v diplomacii či ve vědě.

28. 6. 2013 To důležité je mezi řádky

Měli jsme tu čest vytvořit návrh MT pásky pro japonskou společnost IDF, která se dlouhodobě zabývá představováním středo a východoevropské ilustrace, animace a knižní tvorby. Kateřina Šachová, která pásku navrhla, se při tvorbě inspirovala představou papírového draka, linkami v sešitě a příběhy, které se odehrávají mezi řádky. Copak s ní asi v zámoří ozdobí?

28. 6. 2013 Pošlete nám pozdrav z prázdnin!

Slibujeme, že ho vystavíme a ty nejoriginálnější odměníme dárkem. Tak popusťte uzdu fantazii, potěší nás vše, co nám přijde poštou... Ve hře jsou poukázky na nákup v papelote a překvapení navrch. Kdo to vyhrál, zveřejníme na začátku školního roku, výstava v obchodě začíná s prvním došlým pokladem.

10. 6. 2013 papelote obchod slaví narozeniny

Letos v červnu jsou to 3 roky, co papelote otevřelo svůj kamenný obchod a dílnu ve Vojtěšské ulici v Praze. V klidné uličce kousek od Vltavy s výhledem do farní zahrady kostela sv. Vojtěcha se dobře zabydlelo a cestu po starém dláždění si k němu nachází stále více lidí. Jsme rádi, že jsme právě tady!

2. 6. 2013 Krása šablony

Poslední ilustrovaná dílna před prázdninami se bude konat v neděli 16. června a s Pure Beauty objevíme techniku šablony. Cyklus dílen bude pokračovat na podzim, kdy se na vás budou těšit Kateřina a Filip Šachovi, Michaela Kukovičová, Petr Korunka a Jiří Franta.

30. 5. 2013 ARCTO IRIS vol.1 na pultě!

Limitované kolekce ARCTO IRIS vol.1, ve které deset autorů z různých oblastí zhmotnilo svou představu o vlastním skicáku, je ode dneška v prodeji! Pojďte si z návrhů vybrat ten, který se nejvíc blíží vašim představám.

19. 5. 2013 Napiš mi brzy!

Dopis. Komu jej napíšeš je na tobě. Může to být pohádková bytost, kamarád, zvířátko, máma nebo televizní hvězda! Psát a kreslit zároveň budeme na další ilustrované dílně v neděli 2. června s Annou Pleštilovou.

10. 5. 2013 Malá uzavírka

Všem, kdo se k nám zítra chystali se moc omlouváme, bude totiž z technických důvodů nečekaně zavřeno. Má to však i své světlé stránky... naše zavřené dveře můžete minout a pokračovat dál, za hradby, do kraje, někam, kde to neznáte, a zaplnit tak pár slepých míst svých osobních map. Krásnou cestu a v pondělí naviděnou. 

23. 4. 2013 Animace bez kamery

Na druhé ilustrované dílně nám příběhy budou doslova ožívat pod rukama.

12. 4. 2013 Malované světy

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor! První ilustrovaná dílna v papelote.

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor.Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor. Jak pracovat s papírem, kompozicí, ilustračními technikami a písmem? První ilustrovaná dílna v papelote.

12. 4. 2013 Kulatiny do kapsy

Dny evropského filmu začínají! Vybíráte filmy? Nemáte tištěný program nebo se vám nechce do něj čmárat? Pořiďte si funkční suvenýr, který papelote navrhlo přímo pro festival – kulatinový notýsek, tak akorát do kapsy. Čeká na vaše tipy a zážitky z projekcí.

4. 4. 2013 ARCTO IRIS

Arktická duha barev, myšlenek, nápadů aneb jak by svůj skicák viděl architekt, fotograf, spisovatel, grafický designér, šperkař, teoretik, ilustrátor, módní návrhář nebo dítě? Papelote s podporou papírny Arctic paper připravuje limitovanou kolekci skicáků/náčrtníků s 10 originálními obálkami tištěnými sítotiskem na kvalitním papíru Munken.

3. 4. 2013 Ilustrované dílny

Víte, kdo chodí v neděli do papelote? Ilustrátoři! Spolu s nimi jsme připravili cyklus ilustrovaných dílen pro děti. Začínáme 21. dubna s Alžbětou Skálovou a Alžbětou Zemanovou!

22. 1. 2013 iMusko je tu!

Rádi bychom vám představili nový přírůstek do naší plstěné rodiny - kolekci iMusko šitou na míru vaší elektronice. Dostali jste do Ježíška placatého kamaráda a nechcete, aby stykem s každodenností pozbyl lesku? Dopřejte mu plstěný úkryt, bude v něm jak v (ba)vlnce. Vyrobeno ze 100% vlny, na iPhony, Kindly, iPady a jim podobné padne jako ulité.
https://www.papelote.cz/c/musko-plst/


23. 12. 2012 pour féliciter 2013

Náš poslední otvírací den v tomto roce se pomalu chýlí ke konci a tak bychom vám rádi popřáli krásné a klidné Vánoce, šťastný nový rok a pořádnou sněhovou nadílku! Naviděnou se budeme opět těšit od 2. ledna 2013.

Strana na začátekpředchozí1 2 38 9 10 11 12 13 14následujícína konec