Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

17. 10. 2013 Pohyblivé sochy

Když umění není jen nehybné dílo, když na něj můžeš, ba dokonce musíš sahat, když ho změníš, a vznikne z něj něco jiného. Přijď si to vyzkoušet na vlastní kůži. Vytvoříš pohyblivou sochu, kterou dokáže proměnit dokonce i jen vítr. V neděli 3. listopadu na ilustrované dílně s Klárou Domlátilovou.

6. 10. 2013 papelote:carta

Srdečně Vás zveme na Designblok, kde papelote představí novou korespondenční kolekci nazvanou carta. Od 7. do 13. října se na Vás těšíme na adrese: Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, Želivského 2, Praha 3 (út–so 10–21, ne 10–19).

26. 9. 2013 Live like hero...

Hrdina nemusí být svalnatý MAN, který si se vším poradí, ale klidně docela obyčejný kluk či holka se svými vlastními trablemi... Takového, jakého budete chtít, si můžete nakreslit na další ilustrované dílně, která bude tentokrát komiksová.

13. 9. 2013 Bylo to těžké, ale je rozhodnuto!

Tímto vyhlašujeme výsledky naší letní pozdravové soutěže! Krásných pozdravů přišlo spousta a my za všechny moc děkujeme! Nakonec jsme vybrali 6 vítězů, které odměníme slíbeným poukazem s překvapením navrch, a udělili jsme ještě 3 čestná uznání.

28. 8. 2013 Ilustrované dílny

O nedělích zase začínáme ilustrovat! Cyklus dílen pro děti, které pořádají Ilustrátoři a papelote, pokračuje. Podzimní sezónu otevíráme 22. září s Kateřinou Sechovcovou, kdy zažijeme opravdový cirkus s papíry.

26. 8. 2013 Ať mají spolužáci co závidět!

Už je to tak, jako každý rok prázdniny i letos strašně utekly. Tábor, pár dní u babičky, výlet, možná moře a je to pryč. A to se to na začátku zdálo tak nekonečně dlouhé...

23. 8. 2013 Za poklady Šluknovska

Za devatero horami, v nejsevernější části domoviny, leží v malebné krajině Šluknovské pahorkatiny jedna z posledních výsep českého textilního průmyslu – Varnsdorf. Do místní textilky se sametem šustícím názvem Velveta jezdí papelote vybírat látky už od svých začátků. Pokud jste tedy někdy zálibně prohlíželi decentní vzory na pouzdrech a obalech, vězte, že byly odtud, ze severu.

8. 8. 2013 Z historie mt pásek

Do papelote právě dorazily nové vzory oblíbených mt pásek. Jejich výrobce, japonská společnost Kamoi Kakoshi, slaví letos výročí. Rozhodli jsme se proto, podělit se s vámi o zajímavé informace ze zákulisí výroby.

8. 8. 2013 Diáře 2014

Rádi bychom vám představili podobu papelote diářů na rok 2014. Diáře budou v prodeji od poloviny října, vybírat si však můžete již dnes. Společnosti, které by chtěly diáře upravit na míru své vizuální identitě, mají do 15. září jedinečnou příležitost využít aktuální cenově zvýhodněné nabídky.

15. 7. 2013 Ahoj z vlasti!

Koncem června byly oficiálně představeny reprezentativní dárkové sady, které vznikly v pape.labu, tvůrčím studiu papelote, přímo na míru Českým centrům, agentuře Ministerstva zahraničních věcí reprezentující Českou republiku ve 22 zemích světa. Výsledná podoba je postavena na ideji dopisu, tradičního média spojení se světem, užívaného v minulosti nejen v osobní korespondenci, ale také v diplomacii či ve vědě.

28. 6. 2013 To důležité je mezi řádky

Měli jsme tu čest vytvořit návrh MT pásky pro japonskou společnost IDF, která se dlouhodobě zabývá představováním středo a východoevropské ilustrace, animace a knižní tvorby. Kateřina Šachová, která pásku navrhla, se při tvorbě inspirovala představou papírového draka, linkami v sešitě a příběhy, které se odehrávají mezi řádky. Copak s ní asi v zámoří ozdobí?

28. 6. 2013 Pošlete nám pozdrav z prázdnin!

Slibujeme, že ho vystavíme a ty nejoriginálnější odměníme dárkem. Tak popusťte uzdu fantazii, potěší nás vše, co nám přijde poštou... Ve hře jsou poukázky na nákup v papelote a překvapení navrch. Kdo to vyhrál, zveřejníme na začátku školního roku, výstava v obchodě začíná s prvním došlým pokladem.

10. 6. 2013 papelote obchod slaví narozeniny

Letos v červnu jsou to 3 roky, co papelote otevřelo svůj kamenný obchod a dílnu ve Vojtěšské ulici v Praze. V klidné uličce kousek od Vltavy s výhledem do farní zahrady kostela sv. Vojtěcha se dobře zabydlelo a cestu po starém dláždění si k němu nachází stále více lidí. Jsme rádi, že jsme právě tady!

2. 6. 2013 Krása šablony

Poslední ilustrovaná dílna před prázdninami se bude konat v neděli 16. června a s Pure Beauty objevíme techniku šablony. Cyklus dílen bude pokračovat na podzim, kdy se na vás budou těšit Kateřina a Filip Šachovi, Michaela Kukovičová, Petr Korunka a Jiří Franta.

30. 5. 2013 ARCTO IRIS vol.1 na pultě!

Limitované kolekce ARCTO IRIS vol.1, ve které deset autorů z různých oblastí zhmotnilo svou představu o vlastním skicáku, je ode dneška v prodeji! Pojďte si z návrhů vybrat ten, který se nejvíc blíží vašim představám.

19. 5. 2013 Napiš mi brzy!

Dopis. Komu jej napíšeš je na tobě. Může to být pohádková bytost, kamarád, zvířátko, máma nebo televizní hvězda! Psát a kreslit zároveň budeme na další ilustrované dílně v neděli 2. června s Annou Pleštilovou.

10. 5. 2013 Malá uzavírka

Všem, kdo se k nám zítra chystali se moc omlouváme, bude totiž z technických důvodů nečekaně zavřeno. Má to však i své světlé stránky... naše zavřené dveře můžete minout a pokračovat dál, za hradby, do kraje, někam, kde to neznáte, a zaplnit tak pár slepých míst svých osobních map. Krásnou cestu a v pondělí naviděnou. 

23. 4. 2013 Animace bez kamery

Na druhé ilustrované dílně nám příběhy budou doslova ožívat pod rukama.

12. 4. 2013 Malované světy

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor! První ilustrovaná dílna v papelote.

Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor.Vyzkoušejte si práci s příběhem a vlastní fantazií jako opravdový ilustrátor. Jak pracovat s papírem, kompozicí, ilustračními technikami a písmem? První ilustrovaná dílna v papelote.

12. 4. 2013 Kulatiny do kapsy

Dny evropského filmu začínají! Vybíráte filmy? Nemáte tištěný program nebo se vám nechce do něj čmárat? Pořiďte si funkční suvenýr, který papelote navrhlo přímo pro festival – kulatinový notýsek, tak akorát do kapsy. Čeká na vaše tipy a zážitky z projekcí.

Strana na začátekpředchozí1 2 38 9 10 11 12 13 14následujícína konec